Jump to content



Ghost Recon A.W II


gbak

Recommended Posts

Ενα αρκετα μεγαλο demo θα λεγα...το μεγεθος ειναι 1022.83MB και παιζει και patch 1.01...

το παιχνιδι το τρεξα σε αρκετα καλα settings χωρις προβληματα...

Το Multiplayer Mode δειχνει αρκετα ωραιο...αν και λιγο "αργο" σε σχεση με αλλους τιτλους..

σαφως αρκετα βελτιωμενο σε σχεση με την προηγουμενη εκδοση..και βεβαια χρησιμοποιει παλι AGEIA PhysX...

http://www.gamershell.com/download_19479.shtml

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Η μονη βλακεια ειναι οτι δεν μπορεις να εχεις AA λογω μηχανης αρα αναγκαστικα ή παιζεις σε υψηλη αναληση ή ενεργοποιεις το smooth edges που βελτιωνει την κατασταση αλλα κανει λιγο θολη την εικονα, ειχα παιξει την beta στο fileplanet και μου αρεσε αρκετα, εχει επισης πολυ καλο netcode ( battlefield series * cough * ) ακομα και αυτοι ειχαν 100-200 ping δεν ειχανε προβλημα με το hit registration και γενικα δεν αισθανοντουσαν να μειονεκτουν ιδιαιτερα προς τους low pingers, πολυ καλη δουλεια απτην GRIN :T:

Link to comment
Share on other sites

τα οπλα του ειδικα το sniper σε zoom mode ειναι ολα τα λεφτα...παντως για τα γραφικα του και ολο το σεταπ τρεχει αρκετα ομαλα το παιχνιδι...απλα ισως λειπει το squad θα ταν πολυ χρησιμο....γιατι τωρα ειναι χυμα παει ο καθενας οπου θελει..επισης μου αρεσε και το respawn που ειναι αρκετα γρηγορο..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

"κυκλοφορησε" η κανονικη εκδοση φαινεται αρκετα ωραιο και αρκετα βαρυ....αλλα πολυ ωραια γραφικα και καλη ατμοσφαιρα...εδω με 2900 με smoothvision hd:antiliasing 8x

smoothvision hd anisotropic filtering 16x και ολα τα αλλα στο φουλ quality και με adaptive antiliasing στο quality...στο game ολα high σε 1680x1050 κραταει σταθερα 30fps...

2000737183224776753_rs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε gbak θα μας τρελανεις ? πως γινεται να εχεις ΑΑ στο GRAW2 ? παντως ασε το adaptive και βαλε το EATM που ελεγα να εχεις minimum perfomance hit και ΠΟΛΥ καλυτερη ποιοτητα στα alpha textures, ενας γνωστος μου με 8800 gtx παιζει με ολα maxed στα 1920*1440 το multiplayer demo με minimum fps 35 και συνηθως 50-60 http://www.imageshack.gr/viewer.php?file=lynz1nmm22toiwza25dq.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΑΑ ειναι το edge smoothing ρε συ στα settings του παιχνιδιου.. το 8x ειναι στους catalyst αλλα μαλλον το παω για application preference....οποτε μαλλον θα κοψω το adaptive καλα το πες το θεωρω ασχετο...εντωμεταξυ μην συγκρινεις με το ντεμο η φουλ εκδοση σε campaign mode το βλεπω πιο βαρυ..συν οτι εχω σε quality το Μipmap detail level και enable το catalyst A.I και τελος enable και το vertical refresh...

για πες το EATM? για θυμισε μου ? πρεπει να βαλω τα ati tray tools?

παντως ειναι αρκετα καλο το game....ειναι οντως Advanced Warfighter

Link to comment
Share on other sites

Το edge smoothing δεν ειναι AA, ειναι μια τεχνικη της μηχανης να θολωνει λιγο η εικονα ετσι ωστε να κανουν λιγοτερο μπαμ τα jaggies, τπτ αλλο

Για EATM πας απτο ATT στο tweaks > advanced tweaks > new AA & AF methods και ενεργοποιεις τα : EATM, ATMalpha fix, ATM alphasharpen mode και το ATM Alphasharpen scale, ξαναλεω θα δεις τρελη διαφορα στα μεταλλικα πατωματα, στα φυτα και σε οτι αλλο εχει alpha textures :) ( http://www.imageshack.gr/viewer.php?file=zdmghynhhnwmnzz2knw1.jpg http://www.imageshack.gr/viewer.php?file=x0eiam25flz0ogzm2muy.jpg )

Βγαλε και το vsync απτα driver options και τα παιχνιδια σου, εχω πει χιλιες φορες ποσο gtp ειναι :p

Link to comment
Share on other sites

Σε 120hz crt ειμαι οποτε το tearing ειναι ελαχιστο, και ακομα και αν ειχα LCD θα προτιμουσα να σπαει λιγο η εικονα παρα να εχω + 24ms input lag (και ναι τα νιωθω αυτα τα 24ms δεν ειναι placebo )

Link to comment
Share on other sites

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=928593

Τα 120hz δεν εχουν σημασια. Tearing εχεις ετσι κι αλλιως απλα ισως να μην του δινεις σημασια- μην σε πειραζει. Για το Input lag δεν γνωριζω αν ισχυει αλλα οντως 24ms σε ονλινε games ειναι σε μερικες περιπτωσεις αισθητα.

Link to comment
Share on other sites

Αμα εχεις λιγοτερα fps απο hz το tearing μειωνεται αισθητα αλλα ΔΕΝ φευγει, τα περισσοτερα games που παιζω εχουν 100 και 125fps cap, οταν αγορασα εκεινη την 19αρα LCD (samsung 931c ) και εκλαιγα τα λεφτα που εδωσα το tearing 3πλασιαστικε λογω των 75hz max, εννοειται πως με vsync on το tearring ειναι ανυπαρκτο αλλα πχ στο netcafe τις προαλλες που επαιζα σε 19αρα lcd και ειχα vsync on μεχρι και το keyboard lagαρε :S

Link to comment
Share on other sites

οσο αναφορα το vsync ετσι και το κανω disable στην dell με 60hz και 16ms παιζει να φρικαρω απο το tearing..

αλλα τα EATM, ATMalpha fix, ATM alphasharpen mode και το ATM Alphasharpen scale θα τα βαλω φιλε με πεισες...

εκει που μου πες οτι με το συστημα αυτο θα αποφυγω το tweaking....αντε παλι ξανα....

αλλα ειναι καλη φαση..

Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 Tweak Guide

Link to comment
Share on other sites

Εχω την full εκδοση

Mε γραφικα στο Full χαρη στην 8800 :)

Eχω καλλησει καπου στην 4η πιστα σε ενα σημειο που εχει 3 sniper σε ταρατσες και γυρω απο τα κτιρια κρυμμενοι βρισκονται διαφοροι εχθρικοι rifleman.

Ολο με σκοτωνουν σε εκεινο το σημειο :(

Ωραιο παιχνιδι αλλα σκοτωνεσαι με το παραμικρο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΙamdaBest [Σήμερα, στις 10:47]

Εχω την full εκδοση

Mε γραφικα στο Full χαρη στην 8800 :)

Eχω καλλησει καπου στην 4η πιστα σε ενα σημειο που εχει 3 sniper σε ταρατσες και γυρω απο τα κτιρια κρυμμενοι βρισκονται διαφοροι εχθρικοι rifleman.

Ολο με σκοτωνουν σε εκεινο το σημειο :(

Ωραιο παιχνιδι αλλα σκοτωνεσαι με το παραμικρο

ανοιξε την κονσολα με το ~ και βαλε : cl_getsomeskill 1 :p περα απτην πλακα αποτι διαβαζω κι εγω οι αποστολες στο hardcore difficulty μπορει να παρουν και 4-5 ωρες η καθε μια και αυτο προερχεται απτο ιδιο παιδι που το παιζει στα 1920 και τα πηγαινε πολυ καλα στο multiplayer demo, επιτελους καποια αληθινη προκληση και offline :)

Link to comment
Share on other sites

βασικα οντως το παιχνιδι ειναι αρκετα δυνατο!....αλλα κατι πηρε το ματι μου οτι η εκδοση που κυκλοφορει σκιντμαρκ δεν ειναι το final release...αλλα εμενα μου κανε και update κανονικα το 1.01...επισης με το που κανει load το mission μου παρουσιαζει κατι κολληματακια στην αρχη...μετα στρωνει απο κανα 2λεπτο...δεν ξερω αν οφειλεται και στο o/c..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GruntGR [Χθες, στις 15:05]

ανοιξε την κονσολα με το ~ και βαλε : cl_getsomeskill 1 :p περα απτην πλακα αποτι διαβαζω κι εγω οι αποστολες στο hardcore difficulty μπορει να παρουν και 4-5 ωρες η καθε μια και αυτο προερχεται απτο ιδιο παιδι που το παιζει στα 1920 και τα πηγαινε πολυ καλα στο multiplayer demo, επιτελους καποια αληθινη προκληση και offline :)

Δεν χρειαστηκε

Την καταφερα τελικα αφου ολη την ωρα βρισκομουν μπρουμυτα οποτε δεν με βλεπαν και τους καθαρισα ετσι πιο ευκολα

Τωρα ειμαι στην 5η και ειναι ΤΟ ΠΑΛΟΥΚΙ !!!!!!

Πρεπει να κανεις διαφορα πραγματα οπως να σκοτωσεις ενα μικρο στρατο και να διαλυσεις κατι SAM και να σωσεις ενα joυrnalist διαλυοντας ενα ελικοπτερο πριν προσγειωθει σε ταρατσα

και το χειροτερο ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ SAVE :eek:

Mε το που σκοτωνεσαi πρεπει να την ξαναπαιξεις απο την αρχη τι πιστα :getlost:

και

αμα δεν προλαβεις να σωσεις τον journalist στην ωρα του παλι χανεις και αντε παλι απο την αρχη !!!

ΤΙ ΣΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑΝΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΟΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΙ TOY ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ , MA OYTE ENA SAVE ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΙΣΤΑ!!!:woot:

Εντελως αδικο :(

Ειμαι ακομα στην 5η πιστα και η δυσκολια γινεται τρελη και χωρις saves

Το παρατραβηξανε εντελως μου εσπασε τα νευρα :dots:

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 10:25]

βασικα οντως το παιχνιδι ειναι αρκετα δυνατο!....αλλα κατι πηρε το ματι μου οτι η εκδοση που κυκλοφορει σκιντμαρκ δεν ειναι το final release...αλλα εμενα μου κανε και update κανονικα το 1.01...επισης με το που κανει load το mission μου παρουσιαζει κατι κολληματακια στην αρχη...μετα στρωνει απο κανα 2λεπτο...δεν ξερω αν οφειλεται και στο o/c..

SKIDROW εννοεις ??

Και εγω αυτο εχω και μια χαρα τρεχει χωρις προβληματα

αλλα και μπαινει και το update κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.