Jump to content


Danger Den - 8800GTX..Help...


Τακας

Recommended Posts

Μολις σημερα μου ηρθε το γνωστο Block της Danger Den........το προβλημα ειναι οτι εχω παλυ πολυ μεγαλες θερμοκρασιες γυρο στο 65-75 Idle με full load...που ακριβος ειναι το προβημα?η τοποθετηση ειναι σωστη και κρεμα εβαλα παντου...το Block ειναι παγωμενο αλλα πισω απο την καρτα τον GPU ειναι πολη ζεστη...Δεν νομιζω να ειναι το κιτ που εχω γιατι ειναι με μια αντλια 900Λιτρα ανα ωρα ενα μονο Ψηγειο με εναν 12αρη και που τον βαζω και full να δουλευει.....δεν ξερω τη αλλο να κανω καμια ιδεα??η καρτα ειναι XFX και δουλευει 648\1620\1080 GPU-Shader-Memory....Υπαρχει περιπτοση να θελει καλητερη παστα απο αυτη την λευκη που εχει???

http://www.dangerden.com/store/product.php?productid=257&cat=0&page=1

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Εφοσον εχεις μονο ψυγειο λογικες μου φαινονται οι θερμοκρασιες της καρτας ....

Ενα διπλο θα ηταν οτι πρεπει ;)

Εχεις και τον 6600 στα 3600 :whistling

Νομιζω πως εκει ειναι το προβλημα σου :)

Link to comment
Share on other sites

στο μονο ψυγειο πανω εχεις μονο την καρτα ή εχεις και τον επεξεργαστη?

γαιτι αν εχεις και τα δυο πανω και μαλιστα κλοκαρισμενα παλι καλα να λες που δουλευουν ακομα και σε αυτες τις 8ερμοκρασιες...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CrazyAnt [Σήμερα, στις 01:59]

στο μονο ψυγειο πανω εχεις μονο την καρτα ή εχεις και τον επεξεργαστη?

γαιτι αν εχεις και τα δυο πανω και μαλιστα κλοκαρισμενα παλι καλα να λες που δουλευουν ακομα και σε αυτες τις 8ερμοκρασιες...

εχω και τα και τον επεξεργαστη πανω...τον Q6600 μαμα τωρα τον εβαλα δεν εχει μεγαλες διαφορες στην θερμοκρασια επεσε 2-3 βαθμους...και την καρτα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από o polonos [Σήμερα, στις 01:55]

Εφοσον εχεις μονο ψυγειο λογικες μου φαινονται οι θερμοκρασιες της καρτας ....

Ενα διπλο θα ηταν οτι πρεπει ;)

Εχεις και τον 6600 στα 3600 :whistling

Νομιζω πως εκει ειναι το προβλημα σου :)

λες να να ειναι εκει το προβλημα?εχω σπασει το κεφαλι μου ολοι εχουν με αυτο το block 35-45 ειναι μεγαλη η διαφορα.....οποτε λετε να τσιμπισω ενα τριπλο ψυγγειο και 3 12αρηδες θα ειναι ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα και 2πλο να παρεις σαν αυτο αυτο θα εισαι πολυ καλυτερα ...

Αν παλι εχεις χωρο κτλ αν παρεις ενα 3ιπλο σαν αυτο θα ειναι ακομα καλυτερα :D

Η επιλογη ειναι καθαρα δικια σου....

Παντως οποιο και να παρει απο αυτα τα δυο θα εισαι καλυτερα ;)

Link to comment
Share on other sites

Όταν το στήσεις πες μας θερμοκρασίες συγκριτικά.

Αν δεν καταφέρεις τίποτα, σκέψου να βάλεις το νερό να πηγαίνει από το ψυγείο με Υ tube συγχρόνως και στον επεξεργαστή και στην κάρτα γραφικών και οι επιστροφές του νερού να ενώνονται πάλι με Ytube πριν πάει στην αντλία και από εκεί στο ψυγείο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice [Σήμερα, στις 08:25]

Όταν το στήσεις πες μας θερμοκρασίες συγκριτικά.

Αν δεν καταφέρεις τίποτα, σκέψου να βάλεις το νερό να πηγαίνει από το ψυγείο με Υ tube συγχρόνως και στον επεξεργαστή και στην κάρτα γραφικών και οι επιστροφές του νερού να ενώνονται πάλι με Ytube πριν πάει στην αντλία και από εκεί στο ψυγείο.

Οκ Μαριε θα το κανω σαν τελευταια λυση....Ευχαρηστω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου εστειλα το gts αλλα το gt extreme το οποιο ειναι ιδια τεχνολογια κατασκευης αλλα ειναι διπλασιο σε υψος. 55mm αντι 27 που ειναι το gts. Δεν το εχω βαλει ακομα στην σελιδα για οσους το αναζητησουν. Ευκαιρια να το δοκιμασεις και να μας πεις αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει πιθανοτητα να μη παταει καλα η ψυχτρα?την εβγαλα 10φορες!!και την ξαναεβαλα εβαλα και Silver παστα...το αποτελεσμα ειναι 70c-80c Full load...Παντος οταν ειναι στο Full η καρτα και ο επεξεργαστης ο σωληνας ειναι ζεστος με τερμα τον 12αρη πανω στο ψυγειο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen [Σήμερα, στις 00:01]

Δεν σου εστειλα το gts αλλα το gt extreme το οποιο ειναι ιδια τεχνολογια κατασκευης αλλα ειναι διπλασιο σε υψος. 55mm αντι 27 που ειναι το gts. Δεν το εχω βαλει ακομα στην σελιδα για οσους το αναζητησουν. Ευκαιρια να το δοκιμασεις και να μας πεις αποτελεσματα.

Ok...για να δουμε....:)

Ευχαρηστω...

Το πακετακι που στελνεις ειναι πολυ καλο!!! μακαρι να εχουμε καλητερα αποτελεσματα...

Link to comment
Share on other sites

70-80 όσο τρις άθλιο και να είναι το ψυγείο...δεν παίζει αυτό το πράμα.

Κάτι κάνεις λάθος...ίσως βάζεις λίγη θερμαγώγιμη ή υπερβολικά πολύ...

Αλλιώς δεν εξηγούνται αυτα τα νούμερα.

Το ψυγείο είναι ζεστό?

Το έχεις σφήξει καλά το μπλόκ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.