Jump to content



Προβλημα με commando-cpu


inlovem

Recommended Posts

παιδια ενας φιλος μου εχει προβλημα με την commando του

Βασικα αυτη ειναι μια photo

4ut9nir.jpg

στο bios ειναι ολα default μερικες φορε στο cpu-z και στο ai-suite δειχνει για 1 sec 3200ghz kai μετα πεφτει στα 2800

ακομα και στην προσπαθεια να κανουμε overclock το fsβ αναβαινε αλλα η συχνοτητα του επεξεργαση παρεμενε η ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι ειναι προβλημα της commando.

Μπες μεσα στο BIOS, απενεργοποιησε ολες τις λειτουργιες του επεξεργαστη (Intel Speedstep και π@π@ριες) και ορισε χειροκινητα τον Multi στο 16.(δεν ξερω αν γινεται αυτο).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

Αυτό έχει να κάνει με το EIST/Speedstep και όχι με πρόβλημα της commando

Στο δικο μου μηχανημα το εκανε ακομα και οταν ειχα απενεργοποιημενο τελειως το EIST/Speedstep.

Μονο οταν δηλωσα χειροκινητα το multi εστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

εγώ πάλι σε όσα cpu και αν μπήκαν πάνω (όχι και πολλά, 3-4) δεν είχα προβλημα

Μπορεί μοβο απο μοβο να έχει διαφορές.τι να πω :S

Ποιο BIOS εχεις?

Το τελευταιο?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια , μεχρι να απαντησετε το βρηκαμε:) κατι ακουσα για αυτο που ειπε ο φιλος ΑΝ7 OverClocker, απλα επρεπε να τα κανω ολα diable στο bios για να το δεχτει. Βασικα αυτο που ειχα ακουσει ειναι οτι πρεπει να απενεργοποιησεις κατι στο bios για να μπορεις να κανεις overclock. για ενα περιεργο πραγμα το προβλημα με τον πολλαπλασιαστη εχει διορθωθει αλλα δεν μπορουμε να κανουμε overclock πρεπει να το ψαξουμε πιο πολυ. χθες που βαλαμε τη ψυκτρα (Mini typ) πανω στο μοβο προσεξα οτι συνδεσε 4pin αντι για 6pin στο power για τον επεξεργαστη. λετε να παιζει τιποτα αυτο στον overclock?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.