Jump to content



World in Conflict - Just Released!


Wizard!

Recommended Posts

Προσπάθησα να κατεβάσω τη ΒΕΤΑ, για να τη δω, αλλά σέρνεται υπερβολικά... Δεν έχω την υπομονή να κατεβάσω 1.7Gb με 10-20kb/s...

Επειδή τα κλειδιά είναι περιορισμένα, αν θέλει κάποιος να του δώσω το δικό μου, ας στείλει πμ. ΜΗΝ ΣΤΕΙΛΕΤΕ αν δεν το έχετε κατεβάσει, γιατί μετά δε θα το δώσω αλλού και να με κυνηγάνε ότι δεν παίζει :mad:

Περισσότερα για το παιχνίδι και τη ΒΕΤΑ, εδώ: http://www.gamespot.com/event/codes/world-in-conflict-beta/

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Κι εγω που ειχα βαλει συνδρομη τι καταλαβα ? ειχα 10 secs καθηστερηση κατα την διαρκεια της nintendo και της sony pressconference, μετα οταν πηγα να τις κατεβασω πηγαινανε με 3-4kb/s και 1 μηνα μετα που ειχα να κατεβασω κατι HD βιντεο subscriber exclusive πηγαινε με 20kb/s, Ε ΑΕΙ ............ ειπα και εκοψα την συνδρομη, ελεος με τα ζωα !

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα..δε προλαβα να το παιξω...(ισως δεν ειναι και του στυλ μου αυτα τα παιχνιδια.....)

Παντως εβαλα με την μια το run benchmark :p

Ενταξει για ολα φουλ ειναι στο οριο...

Δηλαδη η πρεπει να εχεις o/ced στο οριο για να μπορει να δωσει εναν αερα στο παιχνιδι..

Παρτε ορισμενα screenshots πειραζοντας το antialising και επισης την χρηση στους πυρηνες που κανει το παιχνιδι...

1) 1680χ1050 , no AA

wicnoaahm8.th.jpg

2)1680x1050 , 16xQ AA

wic16xqhl8.th.jpg

Μη σας κανει εντυπωση τα fps...Στο benchmark εχει διαφορα και πολυ μαλιστα..

Να και μια απο cpu ussage(στο benchmark πανω) :

taskmanagerfi0.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εγω εκανα κατι δοκιμες με τον επεξεργαστη σημερα πανω στο παιχνιδι...ειναι ηλιθιο τελειως..

Ειχα ανοιχτο setfsb στα 400χ8 ετρεχα το benchmark του παιχνιδιου και μετα το πηγαινα 470χ8 και ειχε λιγοτερα frames...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το παιχνιδι απετεί χειρισμο κάμερας, δεν μπορεις να τα βλέπεις πάντα απο ένα υψος και με

μια κλιση και απλα να παιζεις σε χ,ψ.

Ευτυχώς σε σχεση με το COH είναι πολυ πιο ομαλο όταν περιφερεσαι με την καμερα στο

χωρο.

Αλλά γενικά είναι βαρύ, πολυ βαρύ παιχνιδι.

Στο ingame bench έχω

16fps min

40fps Avg

100fps Max

To min μεσα στο παιχνιδι δυσκολα εμφανίζεται, πρεπει να μπαινεις μεσα σε

εκρηξεις με την καμερα. Το Avg είναι πιο αντιπροσωπευτικο, όταν παίζεις

Κάτω απο 30fps πεφτει σε μένα με

1280x1024, όλα τερμα, χωρις φιλτρα, DX9, XP.

E6600 ,8800GTX, 2gbram. Όλα default.

Αλλά γενικα είναι άνετο 40fps - 50fps

το Min σε μένα μου φαίνεται μικρο...:wassat:

αν θελει κανεις άλλος ας ρίξει καμια τιμή,

να δουμε που είμαστε...λογικά με quad πρεπει

να πηγαίνει εμφανως καλυτερα

Αρχική απάντηση από GoMaR [13-09-2007 16:43]

Ειχα ανοιχτο setfsb στα 400χ8 ετρεχα το benchmark του παιχνιδιου και μετα το πηγαινα 470χ8 και ειχε λιγοτερα frames...

Aν κάνεις o/cing μεσω win και ΟΧΙ απο bios μερικά παιχνιδια δεν ωφελουνται

......δεν θυμάσαι με το Stalker τι γινόταν?

Link to comment
Share on other sites

Dem τα details σε ποιό επίπεδο τα είχες? Εμένα με το ingame bench σε 1280Χ1024 με τις ρυθμίσεις στο High avg έβγαλε 26 και max 58 :blink:

Στο 1024Χ768, πάλι με high πήγε καλύτερα και το avg ήταν στα 48 με max στα 77... Βέβαια έχω υποδεέστερη κάρτα και ΑΤΙ, ενώ το παιχνίδι είναι optimized για nVidia.

Επίσης μου έκανε το εξής περίεργο. Την 1η φορά που μπήκα, στο μενού και μέσα στις ρυθμίσεις το ποντίκι αλλού έδειχνε, αλλού ήταν... :confused: Για να καταφέρω να αλλάξω την ανάλυση και τις ρυθμίσεις πήρα τηλέφωνο τους Δελφούς :hehe: Μετά έπαιζε κανονικά. Το έκανε σε κανέναν άλλον?

Πάντως το play.com άριστο. Τρίτη παραγγελία, Παρασκευή πρωί στα χέρια μου με 37.40 :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρνουμε να κατεβάσω details απο το τερμα(very high) ειδικά στα 1280χ1024

Mόνο στο ArmA αναγκάστηκα και το απέγκατέστησα :hehe:

To Αvg το δικο μου 38-40 που βγάζει καλό είναι περιπου τόσο πρεπει να είναι

http://www.legionhardware.com/document.php?id=676&p=8 στα 1280χ1024

http://www.firingsquad.com/hardware/world_in_conflict_beta_performance/page4.asp

ξαναλέω dx9 είμαι....στο dx10 πρεπει να έχει τρελο performance hit.

Στο min δεν ξέρω τι του φταίει και πέφτει τόοοοσο χαμηλά,(15-17) ενώ το max το δικό

μου είναι πολυ μεγάλο, κάποια ρύθμιση στο panel ίσως τι να πω.

Απο την άλλη το δικό σου Avg είναι χαμηλό...

Eδώ π.χ. http://www.guru3d.com/article/Videocards/459/5 έχει dx10 enabled 4ΑΑ/4AF (very high) στα 128χ1024

AVG

2900ΧΤ 34fps

8800GTX 35fps

ακομα ένα http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware/Guides/world_in_conflict_performance_guide/6.html

Αρχική απάντηση από Dem [Σήμερα, στις 17:11]

Κάτω απο 30fps πεφτει σε μένα με

1280x1024, όλα τερμα, χωρις φιλτρα, DX9, XP.

E6600 ,8800GTX, 2gbram. Όλα default.

Αλλά γενικα είναι άνετο 40fps - 50fps

Eδω το προχωρησα λίγο βάλε τελικά όπου 40-50, 28 - 40.

Όταν μπαινουν πολλά μαζί στην οθονη μου πέφτουν χαλαρα

τα fps :(

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδεια...καλουτσικο φαινεται...αλλα τη βλακεια ειναι το movement του χαρτη με το wsad....παντελως αχρηστο...και το κακο ειναι δεν μπορεις να το αλλαξεις για να το χειριστης με το mouse...κατα τα αλλα καλουτσικο φαινεται...αλλα με ξενερωνει πολυ το map movement

παντος το Company of Heroes δεν το φτανει με τιπτ...best ever!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει σπιτια, εξωχικά, πολυκατοικιες, βουνα, ρυακια, ποτάμια, δέντρα,

και ότι άλλο μπορεις να φανταστεις.

Οι ανωμαλίες στο έδαφος παίζουν μεγάλο ρόλο στην καταστροφή του

κακού Ρώσου. Ευτυχώς οι Αμερικανοι είναι εδώ και θα βάλουν ένα τέλος

στη μιζερια. Θα σώσουν μέχρι και το αρκουδάκι που έπεσε απο τα χερια

του μωρου καθως το άρπαξε η μανα του για να το σώσει απο το μενος

των Ρώσων. (καλά στα ingame videos παιζει πολυ hollywood σε υφος και ατακες)

Έχεις στην κατοχή σου διαφορα ειδη μονάδων και αρμάτων, ελικοπτερων κτλ

τα οποία λες εσυ που θα πέσουν εξ ουρανου αναλογα με τα στρατηγικά σημεια που

έχεις. Ανάλογα με αυτα και απο optional objectives παιρνεις κι άλλα, με πόντους.

Οι στρατιώτες ανάλογα με το τι ειδικευονται καλυπτονται στα δάση και στα κτιρια

και αν τους διαχειριστεις σωστά γίνονται πολυ επικινδυνοι, αν τους έχεις χαλαρους στα

βουνα και στα λαγκαδια δεν έχουν τυχη μεσα στη μαχη.

Επισης έχεις βοηθεια απο αεροπορια και artillery, πολλα είδη, και διαλέγεις το κατάληλο

για να έχεις αποτελέσματα σε καθε περιπτωση. Αυτα κάνουν καποια ώρα για να έρθουν

και θελει συγχρονισμο.

H κλιμακα, η λεπτομερια, τα γραφικά, οι εκρηξεις και ο παναπλος τροπος χειρισμου της κάμερας,

ο οποιος δεν έχει κανενα περιορισμο(και είναι πολυ ανωτερος απο αυτον του COH) το κάνουν σίγουρα

το πιο εντυπωσιακό strategy μεχρι σήμερα.

Στο COH τα fps επεφταν δραματικα αν χειριζόσουν την κάμερα έφτανες στο έδαφος

και έβλεπες οριζοντα, στο wic δεν συμβαινει αυτό.

Edit: Ένα άλλο που έκανε εντύπωση είναι ότι μεσα στο γενικοτερο χαμο που γίνεται στο

χαρτη σε διαφορετικά σημεια, εσυ δεν έχεις στο έλεγχο σου όλους τους δικους σου, αλλα

μερικους και καταλαμβανεις στρατηγικά σημεια ή δινεις βοήθειες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.