Jump to content


να παρω desktop τωρα?αν οχι γιατι να περιμενω?


unknown

Recommended Posts

μιας και ειχα παρατησει τα pc για ~1χρονο περιπου εχω αρκετα κενα τα οποια βαριεμαι να καλυψω:p ....

λοιπον σκεφτομαι να αγορασω αρχες ιουλιου καινουργιο desktop..

γενικα παραθετω μερικα στοιχεια

-ΔΕΝ με ενδιαφερει το sli,προτιμω να παρω μια καρτα αλλα καλη

-εννοειται οτι θα ειναι περισσοτερο για παιχνιδια

-τροφοδοτικο αγοραζω μεχρι 750watt και να ειναι modular,επιθυμητες μαρκες tagan,enermax,hiper

-θα κανω τοσο o/c οσο τραβαει με υδροψυξη

-εχω ηδη το cm stacker 831

-εχω 20αρα οθονη

-δινω μεχρι 700 ευρω αφου εχω ηδη οθονη κουτι και ψυξη

-apo cpu σκεφτομαι τον 6600

αυτα.....

το περισσοτερο που μπορω να περιμενω ειναι,αν πραγματικα αξιζει ο κοπος,μεχρι αρχες σεπτεμβριου...

ακουω γνωμες..

Link to comment
Share on other sites

τα πράγματα που αγοράζεις συνήθως αντέχουν στο χρόνο η έχεις RMA σκηνικά?

αν αντέχουν φέρες μνήμες+επεξεργαστή που είναι τα ακριβότερα και πιο compact σε διαστάσεις.

αν καις σπας χαλάς πειραματίζεσαι στείλε μου π.μ

να σου πω που θα σε στείλω να ψωνίσεις :devil:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unknown

A τωρα που το θυμηθηκα θα περασω απο αμερικη..αξιζει να αγορασω τιποτα απο κει?

Μόνο πράγματα που ο κατασκευαστής θα σε διαβεβαιώσει ότι από Ευρώπη θα μπορείς να κάνεις RMA εκεί που είσαι και όχι να στείλεις πράγματα πίσω στας Αμερικάς.

Πχ δίσκοι, πάνε ανά continent. Αν πάρεις σκληρό από USA, θα πρέπει να τον στείλεις USA αν χαλάσει.

Εγώ για κάρτες γραφικών που ρώτησα όλους τους κατασκευαστές που βρήκα στο Newegg, οι MSI, Asus, Evga, XFX μου είπαν σε περίπτωση RMA θα πρέπει να επιστρέψω την κάρτα στο Newegg ή σ'αυτούς κατευθείαν (Αμερική), η Biostar δεν μου απάντησε ποτέ και η BFG ήταν η μόνο που μου είπε να την στείλω στην Γερμανία και από κει θα μου έρθει αντικατάσταση. Και φυσικά στο τέλος πήρα BFG 8800GTS :)

Link to comment
Share on other sites

η γνώμη μου είναι να περιμένεις να πάρεις τον Αύγουστο γιατί θα πέσουν και οι intel και τα chip 35 και μάλλον οι ram . σε τροφοδοτικό κοίτα το enermax infinity 720 w with pci 8 pin.

να ' σαι καλυμμένος απ' όλες τις μεριές.

Link to comment
Share on other sites

οχι παιδια τελειωσαν αυτα..

θελω ενα pc να το κρατησω καιρο..δεν πεταω αλλο τοσα λεφτα σε pc για τον χαβαλε..

ο/c παντως θα κανω:devil:

ε καλα αμερικα με βλεπω μονο για souvenir γιατι εχει τελωνια κλπ κλπ....

Link to comment
Share on other sites

Όποτε και να αποφασίσεις να αγοράσεις κάτι καινούριο,πριν το καταλάβεις έχει παλιώσει...

όσο και να λέμε ότι είναι καλό να εξελισόμαστε συνεχώς δυστυχώς είναι δίκοπο μαχαίρι...:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από white_devil [Σήμερα, στις 17:04]

Όποτε και να αποφασίσεις να αγοράσεις κάτι καινούριο,πριν το καταλάβεις έχει παλιώσει...

όσο και να λέμε ότι είναι καλό να εξελισόμαστε συνεχώς δυστυχώς είναι δίκοπο μαχαίρι...:)

οπότε προτείνω μόλις περνάει η μόδα τους να το μοιράζουν hardware:p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα απο vga πως τις βλεπετε τις τιμες ...ψηνομαι για 8800 gtx αλλα μην την παρω ιουλιο και σεπτεμβρη δω καμια τρελη μειωση και ξενερωσω τελειος. Λογω του οτι δεν θυμαμαι η nvidia ριχνει τιμες πριν βγουν καινουρια cores? Δλδ πριν τα χριστουγεννα θα δουμε καμια μειωση τις προκοπης?(αν και καταλαβαινω οτι χωρις ανταγωνιστη στο upper part της αγορας δυσκολα τα πραματα).

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα και αυτο αλλα με την 2407 dell τα 1920χ1200 δυσκολα θα τα εχω "ομαλά" με crysis και τα συναφι. Οποτε σκεφτομαι επιτελους να κανω ενα sli (το εχω αχτι) ....να παρω μια 8800 gtx ιουλιου και αλλη μια οταν πεσουν οι τιμες στο μισο και πιο κατω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.