Jump to content



Χαρτες για Νokia N95


jpcupra

Recommended Posts

Καλημερα παιδακια!!!147 και σημερα λεμε!!!:p :p Εχομεν και λεμε...

Χτες πηρα το εν λογω κιν. Προσπαθησα να κατεβασω το map drive της Νοκια απο την σελιδα της αλλα δεν δουλευει και πεταει σφαλματα...Καμμια ιδεα για το που θα βρω να περασω τον χαρτη της Ελλαδαρας μας???:( :(

Link to comment
Share on other sites

ακομα στο ψαξιμο ειμαι...δεν ξερω χριστο!!! το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι πλεον εχει symbian 9.3.τελειως διαφορετικο λειτουργικο...το route 66 το υποστηριζει κανονικα και με τον νομο...:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpcupra [Σήμερα, στις 08:55]

ακομα στο ψαξιμο ειμαι...δεν ξερω χριστο!!! το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι πλεον εχει symbian 9.3.τελειως διαφορετικο λειτουργικο...το route 66 το υποστηριζει κανονικα και με τον νομο...:)

για τσεκαρε ομως και εδω -----> "route 66" λιγο γιατι κατι δεν μου αρεσει...

Link to comment
Share on other sites

τα καταφερα με το map loader...

Σχετικα με το route66....επειδη δεν γνωριζω... να υποθεσω οτι τα options ειναι στα english???

Ειναι καλο σαν prog?

γιατι εχω ακουστα και το destinator...

Link to comment
Share on other sites

Destinator για Symbian "γραφουν" εδω κ κανα 2 χρονια τωρα....οσο το ειδες το ειδα...

Κατα τα αλλα μονο το ΜapLoader παιζει στο Ν93ι μου για Ελλαδα...αλλα κ παλι ειναι της πλακας το προγ. Τουλαχιστον σε σχεση με το ΤomTom που ειχα Αγγλια...

Link to comment
Share on other sites

ποσο χαιρομαι!!!!.. το καλυτερο θέμα!!!. και 2 εβδομαδες το εχω, εχω κατεβασει χαρτες ελλαδα - ιταλία και οκ. το κακο ειναι οτι δεν δειχνει πλοηγηση και πρεπει να πληρωσεις 60 ευρω για ενα χρονο. και σαν χαρτης της νοκιας, μετριος μου φαίνεται. κανενα αλλο προγραμμα με πλοηγηση???...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpcupra

ακομα στο ψαξιμο ειμαι...δεν ξερω χριστο!!! το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι πλεον εχει symbian 9.3.τελειως διαφορετικο λειτουργικο...το route 66 το υποστηριζει κανονικα και με τον νομο...:)

Αρχική απάντηση από jpcupra

για τσεκαρε ομως και εδω -----> "route 66" λιγο γιατι κατι δεν μου αρεσει...

Τώρα πως κατάφερες και quotaρες τον ευατό σου και του έδωσες και εναλλακτική επιλογή...δεν κατάλαβα:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

Τώρα πως κατάφερες και quotaρες τον ευατό σου και του έδωσες και εναλλακτική επιλογή...δεν κατάλαβα:hehe:

lolen.... μονο εγω θα μπορουσα να το κανω .....:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NEOKFIRE7

ποσο χαιρομαι!!!!.. το καλυτερο θέμα!!!. και 2 εβδομαδες το εχω, εχω κατεβασει χαρτες ελλαδα - ιταλία και οκ. το κακο ειναι οτι δεν δειχνει πλοηγηση και πρεπει να πληρωσεις 60 ευρω για ενα χρονο. και σαν χαρτης της νοκιας, μετριος μου φαίνεται. κανενα αλλο προγραμμα με πλοηγηση???...

60e???? wtf???:blink: :blink: ηξερα για την φωνητικη πλοηγηση οτι υπαρχει καποια επιβαρυνση... μηπως κατι κανεις λαθος?δηλ του καθοριζεις μια διαδρομη και δεν σου δειχνει πως να πας???μπορεις να τεσταρεις το route66 και να μας πεις αν δεν σου κανει κοπο???

Link to comment
Share on other sites

βαζεις διαδρομη και απλως στην χαραζει..δεν σου κανει τιποτα αλλο..και ουτε σου γυριζει τον χαρτη ωστε να εισαι παντα προς τα πανω εσυ.. το route66 να το βαλω ευχαριστως, αλλα που θα το βρω και πως θα το εγκαταστησω?... εχω καιρο να χρησιμοποιησω νοκια..... μου φαινεται οτι δεν ειναι αρχεια exe αυτα που βαζεις.. εγω προς το παρον δεν θελω να δωσω 60 ευρω για ενα χρονο για κατι το οποιο φανταζομαι ισως ειναι δωρεαν απο αλλη εφαρμογη. εξαλλου τοσα λεφτα εκανε το κινητο που το αγορασα στην ουσια για την πλοηγηση. οποτε θα περιμενω και το ψαξω..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα ξέρω. Όσοι πήρανε το N95 για το GPS του θα το στείλουν τρέχοντας σ' ένα 2μηνο, θα πάρουνε ένα PPCάκι με Windows Mobile, θα κοτσάρουνε το Destinator πάνω που έχει τους καλύτερους Ελληνικούς χάρτες και τα μυαλά στα κάγκελα.

ΥΓ: Ακόμα δεν κατάλαβα πως μπορεί να κυκλοφορεί μια συσκευή για navigation χωρίς touch screen!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ang3l

Εγώ ένα ξέρω. Όσοι πήρανε το N95 για το GPS του θα το στείλουν τρέχοντας σ' ένα 2μηνο, θα πάρουνε ένα PPCάκι με Windows Mobile, θα κοτσάρουνε το Destinator πάνω που έχει τους καλύτερους Ελληνικούς χάρτες και τα μυαλά στα κάγκελα.

ΥΓ: Ακόμα δεν κατάλαβα πως μπορεί να κυκλοφορεί μια συσκευή για navigation χωρίς touch screen!

σχετικο ειναι... δουλευω το route66 και ειμαι ικανοποιημενος.οχι στα μεγιστα καθως δεν υπολογιζει ποιος δρομος απαγορευεται. το prog του Ν95 σχετικα με το gps δειχνει καλο αλλα ακομα ειμαι στο ψαξιμο... μην εισαι απολυτος man... για τα λεφτα του ειναι απιστευτο. να σου θυμισω μονο... ---> wifi-5mp camera-gps και αλλα πολλα...

Link to comment
Share on other sites

Να με συγχωρείς αλλά τα 7,5 κατοστάρικα που ζητάνε είναι πολλά τη στιγμή που υπάρχουν ήδη κινητά με ίδιες και καλύτερες δυνατότητες με 600.

Θα συμφωνήσω και με τον ang3l ότι όσοι το πήρανε για gps.... περαστικά τους.

Στην Ελλάδα τίποτα δε συγκρίνεται με το destinator/ngi και αυτό είναι απόλυτο.

Τώρα αν μου προβάλεις ως σούπερ χαρακτηριστικό του τα 5ΜΡ, εγώ πάλι προτιμώ τα 5 της ψηφιακής μου. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NickL [Χθες, στις 18:47]

Να με συγχωρείς αλλά τα 7,5 κατοστάρικα που ζητάνε είναι πολλά τη στιγμή που υπάρχουν ήδη κινητά με ίδιες και καλύτερες δυνατότητες με 600.

Θα συμφωνήσω και με τον ang3l ότι όσοι το πήρανε για gps.... περαστικά τους.

Στην Ελλάδα τίποτα δε συγκρίνεται με το destinator/ngi και αυτό είναι απόλυτο.

Τώρα αν μου προβάλεις ως σούπερ χαρακτηριστικό του τα 5ΜΡ, εγώ πάλι προτιμώ τα 5 της ψηφιακής μου. :)

Πες τα χρυσόστομε :) Σκέψου να οδηγάς και να θέλεις να βάλεις προορισμό! Πως θα το κάνεις με το καταραμένο numpad και ένα δάχτυλο? :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ang3l

Πες τα χρυσόστομε :) Σκέψου να οδηγάς και να θέλεις να βάλεις προορισμό! Πως θα το κάνεις με το καταραμένο numpad και ένα δάχτυλο? :p

να την πω την αμαρτια μου....ναι εχεις δικιο... αλλα υποψιν nickL το πηρα 480 με την επιδοτηση που ειχα απο 7κ+ αρα ειμαι απο τους λιγους κερδισμενους να υποθεσω...επισης κοιταω λιγο και το θεμα μεταπωλητικης αξιας στην οποια διορθωστε με αλλα η Νοκια ειναι τοπ σε αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpcupra [Σήμερα, στις 13:12]

να την πω την αμαρτια μου....ναι εχεις δικιο... αλλα υποψιν nickL το πηρα 480 με την επιδοτηση που ειχα απο 7κ+ αρα ειμαι απο τους λιγους κερδισμενους να υποθεσω...επισης κοιταω λιγο και το θεμα μεταπωλητικης αξιας στην οποια διορθωστε με αλλα η Νοκια ειναι τοπ σε αυτο...

Σαφώς κι είναι top, αφού τα κινητά της τα βαριέσαι σε 3 μήνες και τα στέλνεις :p Ένα PPC με Windows Mobile θα το θα το βαρεθείς ούτε στα 3 χρόνια :)

Link to comment
Share on other sites

Kalispera sas.

Tha ithela apla na pw pos i entyposi mu apo tous xartes gps pu katevasa apo tin nokia ine ontos xalia.

H erotisi mu exei na kanei me to eksis:

Ean valw allous xartes px apo to www.digitalsolution.gr mesa sti karta mnimis tu kinitou, tha tous sikosei?

exei kaneis ypopsi allous xartes pu sikonei to n95? (panelladikous).

eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σε όλους, μόλις έκανα ένα search για να δω τι συζητήσεις παίζουν για το Ν95 και έπεσα εδώ.

Το έχω παραγγείλει και θα το έχω σε κανά 2 μερούλες. Και θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Το Gps που έχει επάνω θέλει ουσιαστικά μόνο να φορτώσεις χάρτες. παρόλα αυτά μπορείς εσύ να περάσεις άλλο πρόγραμμα GPS άσχετο με αυτό που έχει μέσα μόνο του;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.