Jump to content



Το καλύτερο free antivirus


michailovits

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply
  • 4 years later...

Τα τελευταια χρονια γινονται πολυ σοβαρα test προγραμματων antivirus. Ελληνικο site που παρουσιαζει τα αποτελεσματα, και καποιες ενδιαφερουσες αποψεις για τα free antivirus ειναι το - το πρώτο ελληνικό site για την προστασία του υπολογιστή [ame]

[/ame]
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή: Το bestAntiVirus.gr δεν εμπορεύεται καμία εφαρμογή. Στόχος μας είναι να μπορέσουμε να σας βοηθήσουμε στην επιλογή και να σας παραπέμψουμε στην επίσημη σελίδα του κατασκευαστή για αγορά, άμεσο κατέβασμα & εγκατάσταση.

Ελα που τα λινκ δεν ειναι απο την <<επίσημη ιστοσελίδα του κατασκευαστή>>

Link to comment
Share on other sites

Εχω χρησιμοποιησει το AVG, αλλα με χαλαγε γενικα, πολυ βαρυ κλπ.

Μετα πηγα στο Microsoft security essentials, αλλα ετρωγε κατι σκαλωματα και δεν εκανε update απο μονο του κλπ.

Οποτε το τελευταιο και πιο καλο για μενα μεχρι στιγμης ειναι το avast.

Περσυ ειχα βρει μια προσφορα για kaspersky με 15€ για 3 αδειες για ενα χρονο και εχω αυτο τωρα. Σε κανενα μηνα που θα τελειωσει θα επιστρεψω στο avast.

Link to comment
Share on other sites

Απο τα paid, ΜcAfee VirusScan Enterprise + AntiSpyware Enterprise (Current version: 8.8)

Εξαιρετικη προστασια (το βαζω σε server για να καταλαβεις και φετος ειχα 4-5 θεματα και αυτα απο μικρο-malwares) και μου τρωει μονο 75ΜΒ το online scanner και αλλα 6MB το tray και ενα validation process....

Link to comment
Share on other sites

απλά ίσως να μην το έχεις καταλάβει!Τα τελευταία χρόνια όντως οι παρουσία των ιων έχει μειωθεί και έχουν αυξηθεί τα malware και τα spam...αλλα δεν νομίζω οτί ειναι σωστό να μην έχεις antivirus!

Link to comment
Share on other sites

Eγω σταματησα να χρησιμοποιω antivirus πριν 3 χρονια. Δεν επαθα τπτ ως τωρα ουτε και μια φιλη μου που της εκανα το ιδιο πραγμα πριν 2 χρονια.

Και εγω στην ιδια θεση σου ήμουν αλλα ειπα να βαλω ετσι για να υπάρχει(πχ κοβει τα autorun των flash drives), αν ο χρήστης ειναι σωστα ενημερωμένος δεν υπάρχει θεμα με ιους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν προσπαθω να σας πεισω να μη το χρησιμοποιειτε. Εγω πηρα αυτη την αποφαση δοκιμαστικα, αλλα δεν εγινε κανενα κακο απο τοτε και το αφησα.

Αντε πες εγω ειμαι λιγο ποιο advanced user αλλα η φιλη μου που της εκανα το ιδιο πειραμα, ειναι ασχετη με τα pc & θα ειχε κολλησει σιγουρα 2 χρονια τωρα.

Κλεινω συμπληρωνοντας οτι ουτε προγραμμα για spyware εχω εγκατεστημενο, ισως και παραπανω απο 3 χρονια.

Δοκιμαστε το απλα για 1 βδομαδα, 1 μηνα και βλέπετε!

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον αναγκάζομαι και χρησιμοποιώ υπολογιστές της σχολής το AV είναι σιγουράκι.Χαρακτηριστικά την περασμένη φορά που δάνεισα το stick μου σε μια καθηγήτρια να μοιράσει ένα αρχείο, όταν γύρισα σπίτι και το έβαλα στο laptop,το nod βρήκε 6 ιούς.:fist:

Link to comment
Share on other sites

Πριν αρκετά χρόνια που είχα χρέπι, ήμουν γυμνός στα αγγούρια...και δεν είχε μπει ούτε ένα :o:p Τώρα που το πισί τραβάει, έχω δοκιμάσει τα πάντα, με τελικό securita την Avast.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.