Jump to content



Αποριες για laptop


hayabusa

Recommended Posts

Σκοπεύω να αγοράσω άμεσα καινούργιο laptop και θέλω τα φωτα σας σε ορισμένα λεπτά ζητήματα. Καταρχήν έχω καταλήξει σε αυτό το μοντέλο --> http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=5&category=69975832&product=907227&tab=specs

Οπως βλέπετε έρχετε μαζί με τα windows vista. Η μια απορία είναι το αν θα παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα στην περίπτωση που για κάποιο λόγο αποφασίσω να ξηλώσω τα vista και να βάλω τα ΧΡ. Η δεύτερη απορία είναι το αν οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ σήμερα στα ΧΡ θα δουλεύουν και στα vista.

Please help as soon as possible....

Link to comment
Share on other sites

Koιταξε, δεν θα υπαρξει κανενα προβλημα αν ξηλωσεις τα vista, καλυτερα θα ειναι! Kαι δευτερον , δεν νομιζω οτι οι εφαρμογες που χρησιμοποιεις στα xp θα δουλευουν και στα vista, ή και αν δουλεψουν δεν θα λειτουργησουν και τοσο καλα. Αλλο vista, αλλο xp! :T:

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το operating system δεν υπάρχει πρόβλημα να βάλεις τα XP... format, νέα εγκατάσταση και είσαι μια χαρά... btw σιγουρέψου ότι θα πάρεις και το DVD των vista...

Για τις εφαρμογές εξαρτάται τώρα... καλύτερα να δείς τα site των εταιρείων για να δείς τί υποστηρίζεται από απόψης λειτουργικού... πάντως όσο περνάει ο καιρός θα βελτιώνονται τα πράγματα...

Το πολύ πολύ μετά ξαναπερνάς τα vista... ;)

Link to comment
Share on other sites

τελικα κρατησα τα vista και εχω αρχισε τις εγκαταστασεις λογισμικου. υπαρχουν ασυμβατοτητες αλλα ειναι αντιμετωπίσιμες προς το παρον....ιδωμεν...

edit: το δισκακι των vista δν μου το εδωσαν......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hayabusa [Χθες, στις 14:36]

τελικα κρατησα τα vista και εχω αρχισε τις εγκαταστασεις λογισμικου. υπαρχουν ασυμβατοτητες αλλα ειναι αντιμετωπίσιμες προς το παρον....ιδωμεν...

edit: το δισκακι των vista δν μου το εδωσαν......

Μήπως περιέχovται σε κάνα recovery CD??? ’ποψη μου είναι να το ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ... στην τελική το πλήρωσες....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ergotelis [Σήμερα, στις 02:53]

Πότε τα δίνανε στα λάπτοπ?

Αρχική απάντηση από ReaperX [Σήμερα, στις 03:20]

Κι εγώ έχω την εντύπωση πως ποτέ δεν τα έδιναν...

Γι' αυτό σου λένε να κάνεις και recovery disks...

Εννοείτε το PLAISIO ή τα VISTA??? Δεν ξέρω εμένα το toshiba που έχω από UK στο recovery CD που έχει, έχει κανονικα XP PRO SP2....

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από τον κατασκευαστή. ’λλοι δίνουν ένα πλήρες ΟΕΜ CD, άλλοι ένα "Recovery CD" που πετάει πάνω στον δίσκο το image του προεγκατεστημένου συστήματος και άλλοι βάζουν μόνο ένα partition με το παραπάνω image.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

εμένα το toshiba που έχω από UK στο recovery CD που έχει, έχει κανονικα XP PRO SP2....

εμεις ομως τα πηραμε απο το Ελλαδισταν και συγκεκριμενα εγω απο το πλαισιο....

Recovery disc εχει παντως.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.