Jump to content



θελω ψυκτρα για 7600gs


cabdik

Recommended Posts

εχω αυτην την καρτα

http://global.msi.com.tw/index.php?func=proddesc&prod_no=820&maincat_no=130&cat2_no=136

και λεω να αλλαξω την παθητικη ψυκτρα που εχει και να της βαλω ενεργη ψυκτρα με ανεμιστηρι. φτανει ψηλα σε θερμοκρασιες, ειδικα τωρα με αυτες τις ζεστες, και φοβαμαι. εχω δει μεχρι και 80 β!! μετα απο μιαμιση ωρα παιχνιδι βεβαια, αλλα....! τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν δεν βρεις καποια ψυκτρα για την καρτα σου μπορεις με καποια 'μοντα΄να βαλεις καποιο ανεμηστηρι 6 ή 8 εκ. πανω στην παθητικη ψυκτρα για να σου μειωθει η θερμοκρασια . :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SirDiman

Παντως αν δεν βρεις καποια ψυκτρα για την καρτα σου μπορεις με καποια 'μοντα΄να βαλεις καποιο ανεμηστηρι 6 ή 8 εκ. πανω στην παθητικη ψυκτρα για να σου μειωθει η θερμοκρασια . :)

+1 θα σου κοστισει και λιγοτερο και σε χρονο και σε χρημα :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SirDiman

Παντως αν δεν βρεις καποια ψυκτρα για την καρτα σου μπορεις με καποια 'μοντα΄να βαλεις καποιο ανεμηστηρι 6 ή 8 εκ. πανω στην παθητικη ψυκτρα για να σου μειωθει η θερμοκρασια . :)

δλδ? τι ακριβως εννοεις λεγοντας "μοντα"? να βιδωσω ανεμιστηρα πανω στην υπαρχουσα ψυκτρα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cabdik [Σήμερα, στις 21:05]

δλδ? τι ακριβως εννοεις λεγοντας "μοντα"? να βιδωσω ανεμιστηρα πανω στην υπαρχουσα ψυκτρα?

Ναι, εγώ αυτό είχα κάνει στην ASUS και η θερμοκρασία είχε πέσει ΠΟΛΥ!!!

2212007123817resizelt6.th.jpg 2212007123922resizeyr0.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από white_devil

Εγώ έβαλα αυτήν: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.808926

και μπορώ να πώ ότι κάνει αρκετή δουλειά...Από 60 σε full load τώρα δεν υπερβαίνει τα 45.

επειδή ενδιαφέρομαι κ εγώ...αυτή μπαίνει εύκολα??καμιά άλλη λύση??

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καταφερα και βιδωσα μια ψυκτρα απο εναν παλιο cpu που ειχα, και ωω τι θαυμα!! επεσε 20 βαθμους κατω. εκει που εφτανε τους 75 - 80 τωρα δεν ξεπερναει τους 55!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από white_devil

Εγώ έβαλα αυτήν: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.808926

και μπορώ να πώ ότι κάνει αρκετή δουλειά...Από 60 σε full load τώρα δεν υπερβαίνει τα 45.

ταιριαζουν οι βασεις? τι καρτα εχεις?

Link to comment
Share on other sites

παντως εδω που τα λεμε δεν εκανε τιποτα τρελά, παρ'ολο που εφτανε ψηλα σε θερμοκρασια. ειναι σταθεροτατη. ουτε κολληματα, ουτε σπασιματα σε παιχνιδια τυπου farcry, NFS most wanted και carbon, Quake 4. απλα δεν μου αρεσε να βλεπω 75αρια και 80αρια!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cabdik [Χθες, στις 20:27]

ταιριαζουν οι βασεις? τι καρτα εχεις?

Οι βάσεις ταιράζουν.Εγώ έχω Albatron 7600GS και με λίγο ιδρώτα μπήκε!Αν την πάρεις όμως

να φροντίσεις να βάλεις αρκετή θερμοαγώγιμη πάστα ώστε να πατάει καλά ο επεξεργαστής με τη ψύκτρα....

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι. εδω δουλευε με 80 β κανονικοτατα και θα με πειραξει τωρα που δουλευει στους 55? ισα-ισα που εχω την ανεση να την ανεβασω και λιγο!! ετσι κι αλλιως σε λιγους μηνες βλεπω να αλλαζω καρτα. οταν βγουν πολλα παιχνιδια DX10 που δεν τα υποστηριζει αναγκαστικα θα πρεπει να αλλαχτει. :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.