Jump to content



Κατι που ηδη ξερατε: Μακρια απο Tellas


tolis_01

Recommended Posts

Η αιτηση μου για forthnet 2 play βρισκεται ηδη σε τελικο σταδιο. Η forthnet (κανοντας σωστα τη δουλεια της) αναλαμβανει να μου ακυρωσει την tellas απο προεπιλογη φορεα. Σημερα, περνοντας τηλεφωνο την tellas, για αλλο λογο, εμαθα το εξης ωραιο:

Η forthnet ακυρωνει την προεπιλογη φορεα, αλλα το συμβολαιο μου για Tellas Polis 300 παραμενει και χρεωνομαι το παγιο του (12 ευρω) κανονικα. Για να το ακυρωσω, πρεπει να τους στειλω fax, οτι επιθυμω ακυρωση. Η ακυρωση διαρκει 30 μερες τις οποιες συνεχιζω φυσικα να χρεονομαι.

Στιγμιοτυπο απ'τον διαλογο:

- Μα σας εχει στειλει η forthnet fax για την διακοπη της συνδεσης μου.

- Στο λογιστηριο δεν το ξερουν και γι'αυτο θα συνεχισουν να στελνουν λογαριασμο (προφανως το λογιστηριο τους ειναι 300.000 μετρα κατω απο το εδαφος, σε ενα πλανητη 10.000 ετη φωτος μακρια).

.

.

.

- Αφου εγω θα ειμαι σε γραμμες forthnet. Δεν μπορειτε να μου παρεχετε τις υπηρεσιες σας. Αν μπορειτε να μου δωσετε 300 λεπτα αστικο χρονο ομιλιας να σας πληρωσω. Αλλα αυτο ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.

- Δεν μας νοιαζει. Το συμβολαιο αυτα λεει.

Προφανως το μοτιβο της Τελλας ειναι: Παιρνουμε και δεν δινουμε τιποτα!

Καπου εκει εκλεισα το τηλεφωνο. Η επομενη απαντηση μου στον εν λογω κυριο ειναι μεσω του ελληνικου internet.

Συγχαριτηρια στην Tellas.

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο τηλεφωνο ακριβως επιασες γραμμη?

εγω εδω και μια βδομαδα παιρνω το 13800 και συνεχως μιλαει.....ουτε ΚΑΝ αναμονη.

ο λογος που θελω να τους μιλησω ειναι να επιβεβαιωσω την διακοπη γιατι ηδη μου στειλανε ενα λογαριασμο προεξοφλησης για το επομενο 2μηνο σε μια backup 768 που ειχα οταν ημουν στο δικτυο του ΟΤΕ ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [Σήμερα, στις 05:49]

σε ποιο τηλεφωνο ακριβως επιασες γραμμη?

εγω εδω και μια βδομαδα παιρνω το 13800 και συνεχως μιλαει.....ουτε ΚΑΝ αναμονη.

13800

Και γρηγορα μαλιστα. Μαλλον ημουνα κωλοφαρδος...:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Και γρηγορα μαλιστα.
και ο θειος μου επιασε αμεσως.....

LOL, φραγμα, σε πηρανε χαμπαρι και οταν βλεπουν το νουμερο σου δεν το σηκωνουνε :hehe:

Κι οταν ειχα παρει ξανα πριν κανα 4μηνο, το ειχανε σηκωσει αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.