Jump to content



ACCESS VIOLATION???


stefifan

Recommended Posts

Καλησπέρα,χρησιμοποιώ windows xp,Kaspersky 6 και έχω 2 σκληρούς δίσκους(αν χρειάζονται άλλα στοιχεία πείτε).Συχνά όταν κλείνω τα παράθυρα που έχω ανοίξει κατά την περιήγηση στα αρχεία μου,βγάζει ένα μήνυμα σαν προειδοποίηση:access violation in adress... και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να πατήσω ok.Γνωρίζει κάποιος την αιτία ή τη λύση του προβλήματος;

Link to comment
Share on other sites

ειχα το ιδιο προβλημα αλλα δεν 8υμαμαι πως το ελυσα..

παντως εγω νομιζω οτι ειναι 8εμα software...

δεν κανεις κανενα repair ta win?

αλλα πριν απο αυτο

κανε και ενα ελεγχο της registry και οτι αλλο μπορεις ...μπας και λυ8ει :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι εντελώς safe. Η προειδοποίηση είναι τυπική και αφορά το ενδεχόμενο repair από errors που θα βρει. Το έχω χρησιμοποιήσει άπειρες φορές χωρίς κανένα πρόβλημα.

Δες το και αλλιώς: Αν έχει πρόβλημα ο δίσκος, τα δεδομένα σου είναι σε ρίσκο κάθε λεπτό που τον χρησιμοποιείς...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77 [Σήμερα, στις 23:34]

Είναι εντελώς safe. Η προειδοποίηση είναι τυπική και αφορά το ενδεχόμενο repair από errors που θα βρει. Το έχω χρησιμοποιήσει άπειρες φορές χωρίς κανένα πρόβλημα.

Δες το και αλλιώς: Αν έχει πρόβλημα ο δίσκος, τα δεδομένα σου είναι σε ρίσκο κάθε λεπτό που τον χρησιμοποιείς...

Ευχαριστώ φίλε μου(τουλάχιστον ξέρω ότι αν χαλάσει θα βοηθήσεις ;) ).

Προτείνεις να τρέξω την έκδοση για windows ή να φτιάξω bootable cd όπως κάναμε με το tool της seegate;

Έχει lifeguard tool & lifeguard diagnostic ξέρεις ποιο κάνει για την περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

παντως για μενα το format δεν ειναι πανακειο...

κανε ενα backup αν μπορεις και μετα εγκατεστησε οτι καλο διορ8οτικο-ελεγκτικο ξες μπας και γινει τπτ.Τι εχεις να χασεις.

Και αν δεν λυ8ει και αποφασισεις πως βαρε8ηκες κανε format;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.