Jump to content



Asus P5B Premium Help with overclock


Mercenary

Recommended Posts

Καλησπερα και παλι. Θα ηθελα καποιος αμα μπορει να μου στειλει καποιες ρυθμισεις για overclocking για την παραπανω μητρικη επειδη μολις την πηρα. Στοχος τα 3,6 tnx

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να ξεκινησεις σιγα σιγα να υπερχρονιζεις και να τα βρεις μονος σου...

και οτι 8ες εδω ειμαστε

αφου εκτος του οτι δεν νομιζω καποιος να εχει ιδιο ακριβως setup με σενα

Αλλα και αυτο να γινει παλι δεν εξασφαλιζεσαι αφου πχ ο επεξεργαστης σου μπορει να 8ελει περισσοτερο ρευμα κτλ

Link to comment
Share on other sites

Τι μνήμες είναι αυτές DDR2 667 ή εννοείς κάτι άλλο; Εάν ναι τότε εγώ θα πρότεινα βρεις πρώτα τα όρια της μνήμης σου γιατί για να φτάσεις εκεί που θέλεις (@3600) οι μνήμες θα πρέπει να 400ρίσουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mitsosoft

Τι μνήμες είναι αυτές DDR2 667 ή εννοείς κάτι άλλο; Εάν ναι τότε εγώ θα πρότεινα βρεις πρώτα τα όρια της μνήμης σου γιατί για να φτάσεις εκεί που θέλεις (@3600) οι μνήμες θα πρέπει να 400ρίσουν.

Οι μνημες ουσιαστικα εχουν ενα overclock απο την μανα τους και αντι για 667 ειναι 675.Τα ορια τουσ ειναι περιπου στα 810ΜΗΖ

Link to comment
Share on other sites

Αν πας σε 400*8 (3200) με default ρευμα και τις ram στα 800 κατα πασα πηθανοτητα θα εισαι οκ. Μπορει να χριαστει να δωσεις λιγο ρευμα (+0.25).

Αν τωρα πας σε 400*9(3600) με 800mhz στις ram θα πρεπει να αρχισεις να δινεις ρευμα στην cpu απο 1.35V και πανω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.