Jump to content



Δεν ανοιγει ο Η/Υ


apalagmenos

Recommended Posts

Καλημερα παιδια.Εχθες ειπα να ανοιξω τον υπολογιστη μου μετα απο μερες,λογω αδειας δεν ασχολιομουν καθολου τελευταια.Και ως δια μαγειας,μιας και την τελευταια φορα εκλεισε κανονικα,δεν ανοιγει με τιποτα.Εννοω δεν ανοιγει απο το power,δεν περνει ρευμα.Δοκιμασα να ξανακουμπωσω ολα τα καλωδια ενα ενα,πατησα το power με αποσυνδεδεμενο τον Η/Υ απο το ρευμα,μηπως και εχει στατικο ηλεκτρισμο,αλλα τιποτα.Εγω νομιζω οτι φταιει το τροφοδοτικο,εσεις τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

99% είναι τροφοδοτικό. Μου έχει τύχει πάντως σε παρόμοια περίπτωση (σε DFI μητρική) να βγάλω και να ξαναβάλω τις μνήμες και μετά δούλεψαν όλα κανονικά. Για κάνε μια προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

επειδη με αυτα τα στοιχεια που λες ειναι λιγο δυσκολο να σου πουμε ειναι αυτο η εκεινο..

1)ελεγξε αν οι διακοπτεσ απο τα πολυπριζα κτλ ειναι στο ον

2)αν δεν το εκανες ηδη βγαλε το καλωδιο τροφοδοσιας για 5-10 λεπτα

3)ανοιξε το κουτι και αρχισε

α)βγαλε και ξαναβαλε μνημες

β)cpu

4)δοκιμασε αλλο τροφοδοτικο:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ουτε με βγαλε βαλε τις μνημες εγινε τιποτα.Οποτε τη βλεπω για αλλαγη τροφοδοτικου.Επι της ευκαιριας,τι προτεινετε;Εχω C2D 6400 στα 2.63Ghz,mobo Asus p5e-n sli,μνημη 2*1024 OCZ gold edition 6400(5-5-5-12),καρτα γραφικων E-vga 7900gt.

Link to comment
Share on other sites

Κατι σε seasonic γυρω στα 500-600 watt νομιζω σου ειναι καλα :)

EDIT: Παρε και ενα λινκ να δεις :)http://www.plaisio.gr/productcompare.aspx?Catalog=1&Category=916&Products=913294%2c980862%2c935638

Το 1ο και το 3ο έχουν αποσπωμενα καλωδια αν σε ενδιαφέρει.Και τα 3 ειναι καλα και αθορυβα:flower:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Επανερχομαι στο θεμα με αφορμη μια συζητηση που ειχα με φιλο με παρομοιο προβλημα.Μου ανεφερε σαν πιθανοτητα να εχουν καει καποιοι πυκνωτες στην μητρικη.Πως μπορω να το ελενξω αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.