Jump to content



δεν μπορώ να αποσυνδεθώ απο το inernet


Vagelis2000

Recommended Posts

Κάτι έγινε και δεν μου βγάζει κάτω στο tray το εικονίδιο της σύνδεσης internet (αυτό με τις δύο οθονούλες) και έτσι δεν ξέρω ΄πότε και αν είμαι συνδεμένος.

Το κουφό είναι ότι πάω απο control panel/συνδέσεις δικτύου/forthnet.gr και το πατάω για να ανοίξει ο πίνακας σύνδεσης (αυτό που έχει το username και passw)και ENΩ ΕΙΜΑΙ συνδεμένος αυτό ανοίγει σαν να μη είμαι, δηλαδή δεν γραφει πχ ΄΄αποσύνδεση΄΄ κλπ αλλά ΄΄συνδεση΄΄

Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτό...

Control Panel > Network Connections > Local Area Connection (δες ποια είναι connected 1-2 πχ) > δεξί κλικ Properties > Δες αν είναι τσεκαρισμένο 1 κουτακι που λέει... " Show icon in notification area when connected"

Link to comment
Share on other sites

Ποια dialer και άλλα τέτοια. Δε λέω μπορεί και να είναι , αλλά το δικό μου σύστημα είανι έτσι το τελευταίο εξάμηνο.

Συνδέομαι στο νετ και δε βλέπω το εικονίδιο. Για να βγω βγάζω το καλώδιο.

Αμ στις κάρτες δικτύου να δείτε γέλιο.

Ενεργοποιώ την ανενεργή σύνδεση που είναι της dsl, έρχεται το ιντερνετ ,τα παραθύρια τη βλέπουν ανενεργή.

Επαννεκίνηση , τη βλέπουν ενεργή, την απενεργοποιώ, συνεχίζουν να τη βλέπουν ενεργή. Το ιντερνετ έχει κλείσει φυσικά.

Φορμάτ η βασική λύση, αλλά εγώ είμαι πλέον σε λινουξάκι και δε με βλέπω να ασχολούμαι και πολύ με αυτά///

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχας φιλε dial up εχεις? επειδη δεν δινεις πολλες πληροφοριες πηγαινε Ο υπολογιστης μου ->πινακας ελεγχου ->Συνδεσεις Δικτυου και δες τι συνδεσεις εχεις.

Επισης αν πατησεις δεξι κλικ -> ιδιοτητες σε καποια συνδεση εχει και επιλογη 'Εικονιδιο στον χωρο ειδοποιησεων οταν γινεται συνδεση' και 'Ειδοποιηση οταν η συνδεση αυτη δεν εχει η εχει περιορισμενη συνδεσημιτητα'.

Ριξε μια ματια εκει αν δεν το εχεις κανει ηδη.

Edit : τωρα παρατηρησα τι ακριβως εγραψες τσεκαρε αυτες τις δυο επιλογες ωστε να βλεπεις ποτε συνδεεται κτλ αλλα εγω θα σου λεγα να κατεβασεις κανα καλο antispyware/antivirus -> safe mode +απενεργοποιηση συστηματος -> scan

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.