Jump to content



Νέος CPU από AMD: 6400+


winters

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από gdp77 [Χθες, στις 23:43]

Αμ δε θα πιάνουν :(

Δηλαδη εχεις κανα bench ή απλα το οτι θα βγει ο Barcha σε χαμηλες συχνοτητες αρχικα και οτι αρχισε

να ξεπουλαει την Δρεσδη στους Ρωσους..... ή επιδη ρηχνει τις 2600 σχεδον κατω απο τα 100 δολαρια,

λευτα πρεπει να βρηκε ομως μεχρι να βγαλει τα μεγαλα μοντελα της.

Μετα να δουμε τι πολιτικη θα ακολουθησει.... και αν θα κανει τα ιδια λαθη που εκανε παλια.

Η ιντελ παντος καλα κρατει και καλα κανει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από george1551 [Σήμερα, στις 09:15]

Δηλαδη εχεις κανα bench ή απλα το οτι θα βγει ο Barcha σε χαμηλες συχνοτητες αρχικα και οτι αρχισε

να ξεπουλαει την Δρεσδη στους Ρωσους..... ή επιδη ρηχνει τις 2600 σχεδον κατω απο τα 100 δολαρια,

λευτα πρεπει να βρηκε ομως μεχρι να βγαλει τα μεγαλα μοντελα της.

Μετα να δουμε τι πολιτικη θα ακολουθησει.... και αν θα κανει τα ιδια λαθη που εκανε παλια.

Η ιντελ παντος καλα κρατει και καλα κανει.

Το γεγονός του ότι δεν υπάρχουν bench 2-3 μήνες πριν την κυκλοφορία του chip σημαίνει ότι δεν υπάρχει και κάτι καλό να δείξουν. Μια εταιρία που βρίσκεται στην εκποίηση θα έκανε το παν για να βγάλει bench προς τα έξω και να αναγκάσει τον κόσμο να περιμένει τα νέα chip. Δείξανε demo @ 3.0 GHz. Αν ήταν καλός δεν θα είχαν "διαρεύσει" και τα αντίστοιχα bench? Ξέχασέ το φίλε μου, η εταιρία εκποιείται μέχρι να παραδώσει το πνεύμα, κάποια στιγμή μέσα στο 08.

’λλωστε, "Κυριακή κοντή γιορτή" λενε. Θα δούμε τα bench του barcelona @ 2.0 και θα βγάλουμε τα συμπεράσματά μας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

AMD εχει αυτη τη στιγμη τον πιο ψηλα χρονισμενο επεξεργαστη ή με φαινεται?

παραδοξως ναι..

Ειναι και πιο ζεστοι πλεον..φουρνοι..Δεν αποδιδουν(κουφια μηζ??)Ρε πως αλλαζουν οι καιροι!!!!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

AMD εχει αυτη τη στιγμη τον πιο ψηλα χρονισμενο επεξεργαστη ή με φαινεται?

Δε σε φαίνεται, τον έχει :D

Και η Intelα είχε κάτι 3.73 κάποτε αλλά τα 2.6 της AMD τον έτρωγαν :p

Και πού να βγει και ο Penryn μέχρι τα X-Mas...

Πού 'σαι ρε Dagalidi να κάνεις κανα μπαμ γιατί χανόμαστε...?????

Link to comment
Share on other sites

Για πόσο ακόμα θα υπάρχει η πλατφόρμα ΑΜ2 για τους amd επεξεργαστές? Ρωτάω γιατί στήνω ένα συστηματάκι και μέχρι τώρα έχω πάρει μητρική( ASUS M2NPV-VM)&μνήμες(OCZ 2x512mb). Λέω να αφήσω στο τέλος τον επεξεργαστή ώστε να πέσουν κ άλλο οι τιμές στα μεγαλύτερα μοντέλα, αλλά αν ειναι να σταματήσει η υποστήριξη του ΑΜ2 να επισπεύσω την αγορά επεξεργαστή. Όσο για δίσκους-τροφοδοτικό, ξέρω ότι δεν θα έχω πρόβλημα.

Επίσης αυτό το σετάκι μητρικής-μνημών λέτε να παρουσιάσει κάποια ασυμβατότητα??? Δεν είδα στο επίσημο qvl της asus να υποστηρίζονται οι εν λόγω μνήμες κ ανησύχησα. Αν είναι να τις επιστρέψω πρωτού ανοίξω την συσκευασία. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι έχει τίποτα κουλό απλά μου φάνηκε υπερβολική η κατανάλωση του

Δεδομένου ότι ο 6000+ έχει κατανάλωση (TDP η κάτι τέτοιο) 125W

http://www.amd.com/gb-uk/Processors/ProductInformation/0,,30_118_9485_13041%5E13076,00.html

Και ένα καλό παιδί να μας πει τη είναι το black edition γιατί κάποιοι από μας δεν ασχολούμαστε τόσο πολύ με τα pc

post-3848-1416073170,5638_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.