Jump to content



Αλλαγη αντλιας σε BigWater, τι?


Shadowjump

Recommended Posts

Γεια σε ολους, πιστευω ειναι το καλυτερο μερος εδω για να ρωτησω. :)

Λοιπον, εχω αυτο εδω:

BigWater

Θελω να παρω μια καλυτερη αντλια γιατι τα 400L/h μου φαινονται πολυ λιγα για τοσο μεγαλη διαδρομη που κανει.

Εχετε να προεινετε καποια αντλια? Λογικα καμια 1200L/h+ και τι ακριβως χρειαζεται για να γινει η αλλαγη?

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ignatios

Πίστεψέ με δεν χρειάζεται αλλαγή.

Τα πάει περίφημα.

Και εγώ αυτό λέω γιατί όσο ποιο γρήγορα αντλεί το νερό τόσο χειρότερες επιδόσεις θα έχεις από ότι τωρα.(επειδή δεν θα προλαβαίνει να κρυώσει μέσα στο ψυγείο). ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SirDiman

Και εγώ αυτό λέω γιατί όσο ποιο γρήγορα αντλεί το νερό τόσο χειρότερες επιδόσεις θα έχεις από ότι τωρα.(επειδή δεν θα προλαβαίνει να κρυώσει μέσα στο ψυγείο). ;)

Ισχύει το αντίθετο:) Όσο πιο πολλά πραγματικά λίτρα την ώρα τόσο το καλύτερο.

Κατά την γνώμη μου κράτα την όσο αντέξει και μετά παίρνεις άλλη καλύτερη αντλία.Έχεις πρόβλημα με τις θερμοκρασίες?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apostolis22

Ισχύει το αντίθετο:) Όσο πιο πολλά πραγματικά λίτρα την ώρα τόσο το καλύτερο.

Κατά την γνώμη μου κράτα την όσο αντέξει και μετά παίρνεις άλλη καλύτερη αντλία.Έχεις πρόβλημα με τις θερμοκρασίες?

Εδω μου τα χαλάς λίγο :p Βασικά κάποιος άλλος το είπε εδώ σε ένα θέμα ...Και με λίγο λογική να το σκεφτείς,άμα πάει γρήγορα το νερό στο ψυγείο δεν θα προλάβει να κρυώσει...λέω κάτι λάθος? :nothing:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Απλα αυτο που με απασχολει ειναι οτι η σωληνες φτανουν γυρω στα 2μετρα μηκος, γι αυτο εψαχνα για κατι πιο καλο. Οχι, απο θερμοκρασιες δεν εχο προβλημα. Πιστευω δηλαδη.

27-30C Intel TAT (35-36C BIOS) Ιdle

45-46C Intel TAT Full Load (BIOS δεν εχω δει)

C2D E6850 1.35V 3.6GHz.

Αυτα. Απλα ελεγα μηπως αμα αλλαζα αντλια να μπορουσα να βαλω 1.45V για να παω μονιμα στα 4GHz.

Link to comment
Share on other sites

Z O M G!!! Μην λες για trendy γιατι μενω Κηφισια και εχω φαει trendy με το κουταλι :p

Απλα κριμα ειναι να εχεις εναν επεξεργαστη και να μην μπορεις να τον αξιοποιεις οσο καλυτερα γινεται :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.