Jump to content



Αρχείο HDTV AC3 DivX


morph

Recommended Posts

Κατέβασα ένα video clip με κατάληξη HDTV.AC3.DivX.avi αλλα δεν παίζει ούτε σε divx ούτε σε windows media player ούτε σε Power DVD (βγάζει "...has encounter an error..." κλπ.)

Τι χρειάζεται για να δώ ένα τέτοιου είδους αρχείο σε ΧΡ?

Link to comment
Share on other sites

κανε rename... βγαλε τις τελειες

αν το αρχειο δεν ειναι φθαρμενο ειναι .avi

ριξε στο pc και το ffdshow να εισαι οκ απο codecs ανοιξε το με vlc player και πες μας τι εγινε:)

Link to comment
Share on other sites

@fusion

Δεν βοήθησε το rename. επεξε άψογα με το VLC!!! μόνο η εγκατάσταση ήταν αρκετή. Δεν χρειάστηκε άλλο codec.

@inertiacreep

Το Winamp FLAC Plugin ήταν ό,τι έπρεπε. Δούλεψε άψογα. Επιπλέον, το flac υποστηρίζεται και από το vlc

Ευχαριστώ πολύ όλους!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Υπάρχει κάποιος τρόπος ο πολυκάναλος ήχος ενός HD αρχείου που είναι γραμμένο σε Windows Media Audio να παίζει με το AC3 filter ώστε να το αναγνωρίζει σωστά ο ενισχυτής μου?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dubber

Υπάρχει κάποιος τρόπος ο πολυκάναλος ήχος ενός HD αρχείου που είναι γραμμένο σε Windows Media Audio να παίζει με το AC3 filter ώστε να το αναγνωρίζει σωστά ο ενισχυτής μου?

εγω με το GOMPlayer

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνω κουραστικός ίσως, αλλά μου φαίνεται πολύ καλό για να είναι αληθινό :)

Το έχεις κάνει με αρχείο το οποίο είχε ήχο 6ch wma και ο player στο βγάζει σε dts?

Τραβάει πολύ cpu?

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα :)

Ναι κανονικά digital 6ch επίσης άμα δεν το υποστηρίζει αρχικά κάποιο αρχείο σε βγάζει παράθυρο να κατεβάσεις το ανάλογο codec αλλά όχι πάντα

Free είναι , δοκίμασε το , κανέ διάφορα πειραματάκια και θα δεις

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.