Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Λοιπόν εγώ σαν θιασώτης της Ελληνικής παραδοσιακής κουζίνας....

υποκλίνομαι στο fish&chips!!

Το ψάρι είναι φανταστικό!

Μαλακό, ζουμερό, με μια διακριτική γεύση που δεν σε μπουκώνει.

Και ας σημειωθεί ότι μπήκα σ' ένα μαγαζί στη τύχη!

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξε χτες η μανα μου φρεσκο τονο. Απλα φανταστικος! Και ο συνδιασμος με τηγανιτες πατατουλες κ χωριατικη σαλατα τον απογιωσε.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χτες εφτιαξα φακες με λαδι και φρεσκια λιωμενη ντοματα. Κλασσικη συνταγη, αλλα με 1 μικρη παραλλαγη...Οπως ελιωσα κρεμυδια/ντοματα στο μπλεντερ, πεταξα μεσα και 2 μικρες φρεσκιες jalapeno πιπεριτσες.

Εξαιρετικο...!!!

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω να σου αρέσουν τα καυτερά!

Από πιπερίτσες πωωωως πάμε;

Εγώ "τρελένομαι", αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι μπορώ κι' όλας (τουλάχιστον τα extreme).

Μια φορά θυμάμαι , δεν άκουσα ένα σουβλατζή που μου έλεγε ότι το καυτερό του πιπέρι είναι πολύ καυτερό, και επέμεινα να μου βάλει μπόλικο.

Μετά τη δεύτερη μπουκιά, αρχίσανε να περπατάνε μυρμήγκια στο κεφάλι μου!

Το σουβλάκι το έφαγα, αλλά τα "χρειάστηκα"!

Τέλος πάντων από ιστορίες με καυτερά , τίποτε άλλο, αλλά όπως και να έχει η αλήθεια είναι μία:

Ανοίγουν γευστικούς δρόμους, πρέπει πρώτα να καείς καλά και μετά ανακαλύπτεις ότι το φαγητό έχει πιο πλούσια γεύση!

Link to comment
Share on other sites

Εγω την πατησα μια φορα με το παρακατω (την σκονη). Εβαλα αρκετο σε μια σπαγγετι αραμπιατα κ απλα με την πρωτη δαγκωνια δακρυσα, μουδιασε το στομα μου και εχασα αισθηση γευσης για κανα 2ωρο

(Οι κατοικοι Αγγλιας μπορουν να τα βρουν στα local mini markets)

post-376-1416076465,9499_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.