Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

[MENTION=400]astrolabos[/MENTION]

Το κατάλαβες ότι περιστοιχιζόμαστε από κόσμο που δεν μπορεί να εκτιμήσει το καλοψημένο κρέας ε;

Το προτιμούν με μια γεύση από θηρίο, ωμό!!!!

Εξήγησε παρακαλώ στους "αδαείς" ότι αν το λιπάκι δεν "ροδίσει" , αν δεν μελαχροινίσει, γεύση δεν πιάνει, μένει σαν γλίτσα!!!

Πως καλοί μου κύριοι θα έχετε την αίσθηση της κρούστας που σπάει στο δόντι και πλημυρίζει το στόμα χυμούς και γεύση, αν δεν είναι καλοψημένο;;;;

Πως θα γίνει αυτό αν η κρούστα δεν είναι εκεί και στη θέση της είναι μια "τσίχλα", ε;;;;;

:dance3:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=400]astrolabos[/MENTION]

Το κατάλαβες ότι περιστοιχιζόμαστε από κόσμο που δεν μπορεί να εκτιμήσει το καλοψημένο κρέας ε;

Το προτιμούν με μια γεύση από θηρίο, ωμό!!!!

Εξήγησε παρακαλώ στους "αδαείς" ότι αν το λιπάκι δεν "ροδίσει" , αν δεν μελαχροινίσει, γεύση δεν πιάνει, μένει σαν γλίτσα!!!

Πως καλοί μου κύριοι θα έχετε την αίσθηση της κρούστας που σπάει στο δόντι και πλημυρίζει το στόμα χυμούς και γεύση, αν δεν είναι καλοψημένο;;;;

Πως θα γίνει αυτό αν η κρούστα δεν είναι εκεί και στη θέση της είναι μια "τσίχλα", ε;;;;;

:dance3:

Το καμένο δεν έχει χυμούς.

Μόνο αν το βάλεις 2 εκατοστά πάνω από τα κάρβουνα το κάψεις απέξω και μέσα βελάζει ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION]:

Μας έχεις σακατέψει μ' αυτά τα gros plans και τα macros!

Συνέχισε,καλά πάς!

Έτσι για να έχουν να ονειρεύονται και οι εν διαιτητική "απαγόρευση" τελούντες!

Περισότερο όμως μου άρεσε το παξιμαδάκι στην σαλάτα!

Όποιος δεν εχει δοκιμάσει, δεν ξέρει τι χάνει, κι αν είναι κρίθινο (κι από σίκαλη κάνει) είναι θεικό, και με λίγο βαλσαμικό ξύδι ....απογειώνεται λέμε!!

Αγάπη, μια ερώτηση, από κάτω σου στέλνουν καμιά φορά παπούλες για τη σαλάτα;

Link to comment
Share on other sites

Αγάπη, μια ερώτηση, από κάτω σου στέλνουν καμιά φορά παπούλες για τη σαλάτα;

Nαι αμέ. Θες να σου κρατήσω την επόμενη φορά;

Και σπόρια στέλνουν που βραστά με ξύδι είναι μπουκιά και συχώριο αλλά και πράσινες τρυφερές :jump1:

btw τώρα μόλις άρχισα γαύρο ξιδάτο :hehe:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4805]paparoach[/MENTION]:

Συμφωνώ απολύτως μαζί σου, το καμένο είναι χάλια, το καλοψημένο όμως;;;;;;

Αυτό κατά την προσωπική μου άποψη δεν παίζεται, θέλει πολύ μαστοριά για να το πετύχεις, αλλά αξίζει το κοπο!

Να σου πώ μια ιστορία, κάποτε έτυχα με φίλους περαστικός για δουλειά στα Κιούρκα -αν δεν κάνω λάθος-, φάγαμε λοιπόν μια μπριζόλα μοσχαρίσια, (ίσαμε το πιάτο μεγάλη και δυο δάχτυλα παχιά, η οποιά ήταν ψημένη μέχρι μέσα , και μαλακιά και ζουμερή σαν να ήταν παϊδάκι!!

Και μάλιστα αυτή την υφή την διατηρούσε και μιά ώρα μετά, που λεηλατήσαμε την μισή μπριτζόλα που είχε αφήσει ένας από του φίλους που δεν ήταν για τέτοιες μπριτζόλες!!

Αυτό το ψήσιμο δεν ξέρω να το κάνω, απλά δώσαμε τα συγχαρητήριά μας στο μάστορα!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.