Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Ωραίος ο ροφός!!

Και σιγουρα τον ευχαριστηθήκατε!

Μερικες ιδες γαι παραλαγή:

Αν θελουμε να "δεσει" καπως η σούπα μας , αλεθουμε δυο τρια κομμάτια πατάτα , κρεμυδάκι και σελινο στο μπλέντερ και το ριχνουμε στη σουπα.

Το ξεκοκάλισμα του ψαριού καλο ειναι σαν ιδεα, αλλα υπάρχουν πολλοι -εμου συμπεριλαμβανομενου- που τους αρέσει η φυσαρμονικα! Γιαυτο καλο ειναι τουλάχιστον το κεφάλι -που εχει και την πιο πολύ διασκέδαση-, να το αφήνουμε αθικτο γαι να μπορει να γινει "παιχνίδι"!!

Όσο γαι το λεμονι, επειδη αρκετοι δεν το προτιμουν , καλη ιδεα ειναι να σερβιριστει κομμενο διπλα στο πιατο και οχι μεσα!

Το Αλάτι ειναι μια μεγάλη ιστορία, αν χρησιμοποιούε πραγματικό θαλασσινο από το γιαλο, βαζουμε κανονικά , γιατί το ψάρι το θελει το αλάτσι του, μπορει να εχει το ιδιο μια ποσότητα αλλα το νερο -της βρυσης- πολύ και οι πατάτες θα το τραβήξουν, οπότε , αν το κρατήσουμε , μαλλον θα αναγκαστουμε να το προσθέσουμε μετά και τότε μπορει να το κάνουμε και λύσσα το φαί!

Και κατι τελευταιο, πάντα γαι προσωπικα γουστα μιλάω, τι το θέλεις το ψωμί στην ψαρόσουπα!!!!

Την "βεβηλώνεις", εδω κάνουμε κρα να αναδειχθει η υπεροχη γεύση του ψαριού, τι το θελουμε το "μπούκουνο" μεσα!!:p

Να εισαι καλά και 'σχωρα μου το πάθος!

:T::T::T::T::T:

Έγινε επεξεργασία από Seafalco
Link to comment
Share on other sites

τιναυταπουτρώτε ρε! Σε αυτή τη σελίδα μόνο δύο ποστ αξίζουν να παραμείνουν, της κάρμεν (άντε, μαζί με τις απαντήσεις) και το δικό μου. Όλα τα άλλα για BH είναι, αλλά έχετε χάρη που είμαι στις καλές μου :p

Καλά τραβάτε με κι ας κλαιω!!!

:p:P:P:P:P

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαστε και λογικοί, μην είμαστε και πλεονέκτες :hehe:

Κάτι πρέπει να τσιμπήσουμε και απόψε. (μάλλον να τσιμπήσουνε καθώς τα γλυκά δε τα πολυ πάω :p)

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως* το βραδυ που ελεγα δεν καταφεραμε να παμε στην ταβερνα γιατι ηταν ολα τα τραπεζια κλεισμενα... Ετσι σημερα ειπα να παρω σουβλακια γιατι εχει καιρο να μπει γρηγορο φαγητο :p

post-14956-1416076876,3348_thumb.jpg

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από uNick
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχεις δίκιο για το συγκεκριμένο.

Επίσης πρώτη φορά είδα σε τοπικό σουβλατζίδικο, όταν παρείγγειλα κοτομπέικον, πήρε το σουβλάκι κοτόπουλο το έβαλε μέσα στην πίτα και έψησε ξεχωριστά μια λωρίδα μπέικον και την έβαλε από πάνω. Καλό ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχεις δίκιο για το συγκεκριμένο.

Επίσης πρώτη φορά είδα σε τοπικό σουβλατζίδικο, όταν παρείγγειλα κοτομπέικον, πήρε το σουβλάκι κοτόπουλο το έβαλε μέσα στην πίτα και έψησε ξεχωριστά μια λωρίδα μπέικον και την έβαλε από πάνω. Καλό ήταν.

me%20gusta%20mucho%20creepy.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.