Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Μόνο το ζυμάρι φαίνεται να αξίζει. Επίσης το ρολό για το άνοιγμα μου άρεσε πολύ!! Θέλω! Δε με βολεύει ο μεγάλος πλάστης που έχουμε.

Και τη σάλτσα ντομάτας πώς τη φτιάχνουμε;; Ε;;;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το ζυμάρι φαίνεται να αξίζει. Επίσης το ρολό για το άνοιγμα μου άρεσε πολύ!! Θέλω! Δε με βολεύει ο μεγάλος πλάστης που έχουμε.

Και τη σάλτσα ντομάτας πώς τη φτιάχνουμε;; Ε;;;

για πιτσα πλεον παω με τον πλεον απλο τροπο

καλες ντοματες ή ντοματινια και πομοντορια, λιγο σκορδακι

μπολικο φρεσκο βασιλικο, ελαιολαδο, αλατοπιπερο και λιγη ζαχαριτσα (αντε και μια μυτια κανελιτσα προαιρετικα)

χτυπημα στο multi και μια μονο βραση να φυγει το πολυ νερο.

και αφηνω το φουρνο να κανει το υπολοιπο ψησιμο της

ειναι γενικα πολυ ελαφρια και φρουτωδης και ταιριαζει τελεια με τις λιγοτερο φορτωμενες πιτσες

(τρωγεται χαλαρα και ωμη απο το multi)

Link to comment
Share on other sites

Φέρνει λίγο σε τιμές Λονδίνου, αν είναι καλό βέβαια πάσο.

Είναι ακριβό (ειδικά για την περιοχή) αλλά είναι πολύ καλή η ποιότητα και έχει και καλό "μάστορα".

Πριν κανά 6 μηνο είχα πάει με τον αδερφό μου και ένα φίλο και πληρώσαμε 180€ :X:

Link to comment
Share on other sites

Εάν εξαιρέσεις κάτι all-you-can-eat που είναι φτηνότερα, δεν ξέρω πόσο φτηνότερο μπορείς να βρεις (από 4 κομμάτια 12€). Ειδικά σε Αθήνα ή Κρήτη αν ξέρει κανείς, ενδιαφέρομαι :)

Πρόσφατα είχα πάει σε ένα rolling bar με 12€ και έφαγα καμιά 30αριά πιάτα - εκτός Ελλάδας βέβαια :).

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφαγα αιθιοπικη κουζίνα. Πάω σπίτι για κανένα τοστ....

Sent from my Migato GT-N7100 using Tapatalk2

Τελικά καθίσαμε σε κυριλέ παμπ για να χορτάσουμε.

Sent from my Migato GT-N7100 using Tapatalk2

post-7649-1416077531,7378_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμ και εσύ, δεν μπορούσες να καταλάβεις γιατί όλοι οι Αιθίοπες είναι αδύνατοι; :p

Ε ναι πλέον το ξέρω. Άμα τρώω ένα μήνα τέτοιο, θα γίνω σαν και δαύτους.

Sent from my Migato GT-N7100 using Tapatalk2

Link to comment
Share on other sites

1001182_10200830109546487_1216978782_n.jpg

Δε θα σας πω ότι όλο αυτό το πράσινο είναι κρίταμος έτσι για να σκάσετε από την περιέργεια :magic:

Φώτογραφίες από τα τουρσαρισμένα βαζάκια που έτοιμασα, το μεσημέρ που λένε και στη Λέσβο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.