Jump to content


66 ΝΕΚΡΟΙ ΑΠΟ ΠΥΡΚΑΓΙΕΣ...


DreamwebX

Recommended Posts

  • Replies 556
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από gbak

ναι το ακουσα μεγαλο πακετο....κριμα ρε γμτ ειναι ακραιο εν ετη 2007 και με τετοια μεσα...να υπαρχουν θυματα απο φωτιες...

Ποιά μέσα, στα αεροδρόμια τα πυροσβεστικά αεροπλάνα με κουβαδάκια τα έχουν απο κάτω απ τις μηχανές για να μαζεύονται τα λάδια... Όλο το καλοκαίρι μπροστά απο το αεροδρόμιο περνάω και κάθε φορά κάτι μ' έπιανε όταν τα έβλεπα αυτά... :whip:

Πάντως είναι όντως κρίμα, και όντως υπάρχουν τα μέσα για να αποφευχθούν ακόμη οι πυρκαγές, αλλά τέλος πάντων....

Link to comment
Share on other sites

Το Καλάθι και ο Ταύγετος καίγονται από χτές...σπίτια και περιουσίες γίνοται καπνός...και με τον αέρα που φυσάει αδύνατον να ελεγχθεί η φωτιά που απλώνεται σιγά σιγά παντού...τι να πώ...τόση ξενέρα πρώτη φορά στη ζωή μου........

Link to comment
Share on other sites

μην αρχιζω να τους βριζω βραδυατικα τους ανικανους. ειναι δυνατον να ξοδευουμε τα κερατα μας παντου και να μην εχουμε ενα αρτιο πυροσβεστικο στολο ικανο να δρασει μερα και νυχτα?

19+ οι νεκροι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morfeas-dsl- [Σήμερα, στις 22:13]

μην αρχιζω να τους βριζω βραδυατικα τους ανικανους. ειναι δυνατον να ξοδευουμε τα κερατα μας παντου και να μην εχουμε ενα αρτιο πυροσβεστικο στολο ικανο να δρασει μερα και νυχτα?

19+ οι νεκροι

Ποιοί άραγε μπαίνουν στον στόλο και με τι κριτήρια?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κωστάκης

Πάνε τα στρέματα τώρα.. δέν σώζονται... ανθρώπινες ζωές να μήν συνεχίσουν να χάνονται εκεί που φτάσαμε :( :(

Δυστυχώς όμως που το λέω αλλά στις μέρες μας οι άνθρωποι τείνουν να γίνουν περισσότερο "αναλώσιμοι" από τα δέντρα. Το εγγόνι μου δεν ξέρω αν έχει την τιμή να αντικρύσει ένα πεύκο μπροστά του σε λίγα χρόνια.

Πάντως τόσο οργανωμένο σχέδιο πρέπει να αποσκοπεί σε κάτι "ανώτερο" από την απλή οικοπεδοποίηση των δασών. Εκτός αν πια μιλάμε για έναν SERIAL ΕΜΠΡΗΣΤΗ. Κάποιον που είναι πολύ "άρρωστος".

Link to comment
Share on other sites

Ρε σείς δέν είπα να τα αφήσουμε να καίγονται απλα επειδή οι διαστάσεις που έχει πάρει η φωτιά είναι πολύ μεγάλες και κινδυνέυει κόσμος ας δοθεί προτεραιότητα εκεί..

Link to comment
Share on other sites

Η νυχτα θα ειναι δυσκολη και η ημερα που θα ξημερωσει σε λιγες ωρες μπορει να μας φανερωσει εικονες που αυτη την στιγμη τις απευχωμαστε....

Ειναι πραγματικα συγκλονιστικο να ακους μητερες με μικρα παιδια να κλαινε και να ζητανε παρακαλωντας βοηθεια απο τα δελτια ειδησεων,,,:mad:

η αμηχανια και το ψυχοπλακωμα που νιωθουμε ολοι μας αυτη την στιγμη σιγουρα δεν μπορουν να περιγραφουν .

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα αυτά που είπε ο fragma στο ΠοΘ.

Λοιπόν αν αποδειχτεί κάτι τέτοιο, ΑΝ ΛΕΩ, εγώ θα βάλω, και επίσημα, πλώρη για άλλη χώρα! Δεν θα υπάρχει ελπίδα και μέλλον εντός συνόρων. Θα προτιμήσω κάτι λιγότερο "δημοκρατικό".

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να είναι τυχαίο που μπλέχτηκε και η ΕΥΠ στη μέση;

Σίγουρα κατι παραπάνω θα ξέρουν... Τίποτα δεν είναι τυχαίο.

Και οταν λέμε για ΕΥΠ είναι σα να λέμε CIA & NSA (καλα, περασε και δεν κόλλησε - αλλα λέμε)

Είναι σοβαρά τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips [Σήμερα, στις 01:55]

Διάβασα αυτά που είπε ο fragma στο ΠοΘ.

Λοιπόν αν αποδειχτεί κάτι τέτοιο, ΑΝ ΛΕΩ, εγώ θα βάλω, και επίσημα, πλώρη για άλλη χώρα! Δεν θα υπάρχει ελπίδα και μέλλον εντός συνόρων. Θα προτιμήσω κάτι λιγότερο "δημοκρατικό".

Oταν εννοείς δημοκρατικό τι ακριβώς εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

απλουστατο

οτι στην Ελλαδα που ζουμε η "δημοκρατια" ειναι απλως ενας ακομη αστικος μυ8ος (urban legend TM) ο οποιος εξυπηρετει μια υπαρχουσα κατασταση και συντηρει την σαπιλα της μεγαλυτερης υποκρισιας που ονομαζεται "Αστικος Κοινοβουλευτισμος - Αστικη Δημοκρατια"

Υ.Γ

σορρυ που απαντησα για τον Snips και σε καμια περιπτωση αυτα που ειπα δεν 8εωρω πως ειναι αποωεις που και ο ιδιος ασπαζεται.Απλα την γνωμη μου ειπα με φορμη τον διαλογο που προεκυψε

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.