Jump to content



Beep Code Errors


eleozz

Recommended Posts

Μιας και έψαξα και δεν βρήκα κάτι παρόμοιο είπα να το ποστάρω:

http://www.auldfart.co.uk/beepcodes.htm

για να μην αναρωτιούνται μερικοί γιατί πράγμα διαμαρτύρεται το pc τους;)

edit: (ορίστε ένα ακόμα site που βρήκα)http://www.pchell.com/hardware/beepcodes.shtml

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από honda22 [Σήμερα, στις 17:49]

Εγώ μερικές φορές, πριν κάνω log on στα Windows ή αφού έχω κάνει log on και έχει εμφανιστεί η επιφάνεια εργασίας, ακούω ένα μπιπ. Τι λέτε να φταίει? Αυτό που λέει το link του eleozz?????

τα παραπάνω beep είναι στην περίπτωση που το p/c δεν "ανοίγει" καθόλου. Στην περίπτωση σου δεν πρέπει να είναι κάτι από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

γι'αυτο σε αυτα τα θεματα οι Abit μητρικες δεν παίζονται με το uguru! και το πίνακα ένδειξης βλάβης. ’σε τους άλλους με τα μπιπ!!:p και να μην μιλήσουνε οι copy paste χρήστες με commando μητρικες. :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από honda22

Εγώ μερικές φορές, πριν κάνω log on στα Windows ή αφού έχω κάνει log on και έχει εμφανιστεί η επιφάνεια εργασίας, ακούω ένα μπιπ. Τι λέτε να φταίει? Αυτό που λέει το link του eleozz?????

Αυτό το μπίπ που λές ακούγεται απο το ηχείο του κουτιού ή απο τα ηχεία σου? εμένα με το που μπάινω στα win ακούγεται ο ήχος του 'σφάλματος' των win απο τότε που έβαλα sp2...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κωστάκης [Σήμερα, στις 09:53]

Αυτό το μπίπ που λές ακούγεται απο το ηχείο του κουτιού ή απο τα ηχεία σου? εμένα με το που μπάινω στα win ακούγεται ο ήχος του 'σφάλματος' των win απο τότε που έβαλα sp2...

Από το ηχείο του κουτιού, αυτό που λες και εσύ πρέπει να είναι. Γιατί όμως?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακούγεται απο τα ηχεία μου.... ήχος των win είναι όχι you bios... αλλα έτσι κ αλλιώς όλα τα pc κάνουν ένα μπιπ απο bios για να σου δει3ει και καλα οτι μπούταρε... αλλιως αν υπάρχει πρόβλημα αρχίζουν τα beep codes

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.