Jump to content



0xC0000005 error σε warcraft3


KoMM

Recommended Posts

Γεια!

Έκανα εδώ το θρεντ γιατί μάλλον το σφάλμα σχετίζεται με το war3 μόνο καθώς σε άλλα παιχνίδια μετά από ώρες δε μου έβγαλε τίποτα.

Μιλάμε για συνεχόμενα σφάλματα, από το πρωί μέχρι τώρα άνετα 5-6 φορές.

Οι μνήμες δουλεύουν στοκ συχνότητα και είναι οι

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=18&product=925675

Ξέρει κανείς τι παίζει;

Παρεπιπτόντως δεν μπορώ να τρέξω memtest γιατί δεν έχω φλοπι και άδειο σιντι λολ...

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

http://hcidesign.com/memtest/

To κατεβάζεις και δοκιμάζεις, ουτε cd ουτε flopy :) (βάλε 64 mb)

για το προβλημα κάνε και μια αναζήτηση στο google, το προβλημα το έχουν πολλοι άλλοι.

Το ότι οι μνήμες παίζουν stock απο μονο του δεν λέει κάτι, αν έχεις o/ced το cpu.

Όσο μεγαλώνεις το fsb ακομα και αν κρατας τις μνημες στοκ με τους διαιρετες, το chipset θελει περισσοτερο ρευμα για να τις κρατησει σταθερες. (Αυτό ειναι γενικό, παιζει ρολο και το chipset κτλ.)

Link to comment
Share on other sites

διάβασα μερικά αποτελέσματα του γκουγκλ, αλλά οι περισσότεροι λένε "άλλαξε ραμ" και κάτι τέτοιο δε παίζει για μένα -ούτε βδομάδα δε δουλέψανε οι μνήμες-. Επίσης, το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο στο w3, έτρεξα π.χ. company of heroes 5-6 ώρες , δεν είχα πρόβλημα....

Τρέχω το μεμτεστ και επανέρχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σκάλωμα του παιχνιδιού. Τα παιχνίδια της Blizzard, ειδικά το W3 και WoW είναι πολύ ευαίσθητα στο o/c , σε λάθος ρυθμίσεις στις τάσεις κτλ. Μπορεί να παίζεις π.χ. FPS άνετα και το W3 να σου πετάει errors και να ψάχνεσαι.

Τέσταρε με prime95 και memtest bootable. Imo, 99% έχεις πρόβλημα hardware.

Link to comment
Share on other sites

Και στο προηγούμενο pc είχα φάει errors απλά 5 σε μια μέρα δε μου χει τύχει. Επίσης, όσα τεστ έχω τρέξει δεν έχουν βγάλει λάθος, θα αφήσω και το prime το βράδυ να δούμε.

Πάντως μου φαίνεται πολύ περίεργο που παιχνίδι 4 ετών "ζορίζει" το μηχάνημα και πετάει σφάλματα , ενώ τελευταία παιχνίδια παίζουν μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.