Jump to content



Γυμναστηριο και χημειες


giorgos_cupra

Recommended Posts

γιατι να πιεστείς με μπροστινά με τόσα κιλά; Κανε τα πισω κανονικά και μετα κανε με λίγα κιλα, ουτως η άλλως μονο οι αρσιβαριστες που κανουν απο 12 χρονων σκουωτ καταφερνουν να κανουν πολλα κιλα μπροστινα. Βλέπω αναλογίες πως μπροστινά και μισά κιλά να κανεις απο ότι πίσω εισαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εινια κατι εξαιρετικο δεν θα σου κανει κακο. Πεταμερνα λεφτα. Αν θες για βοηθεια σε αυξηση μεταβολισμου και ΔΕΝ εχεις θεμα με καρδια κοιτα προς εφεδρινη

Το rest είναι σωστό όταν είμαι όρθιος, όταν κατεβαίνω είναι το θέμα που σκύβω μπροστά και φεύγει κι η μπάρα μπροστά.

Βαλε κατω απο τις φτέρνες κατι να σηκωθουν πανω απο το υπολοιπο πελμα και ριξε το βαρος προς τα πισω συνειδητα. Ξεκινα με μπαρα/λιγα κιλα και ανεβαζε. Η μπαρα στερεωμένη όχι στο στέρνα, αλλα στους μπροστινους δελτοειδεις με τα χερια να βοηθανε να μεινει στην θεση της. Ουσιαστικα πρέπει να κανεις την μιση αρχικη κινηση του ζετε

γιατι να πιεστείς με μπροστινά με τόσα κιλά; Κανε τα πισω κανονικά και μετα κανε με λίγα κιλα, ουτως η άλλως μονο οι αρσιβαριστες που κανουν απο 12 χρονων σκουωτ καταφερνουν να κανουν πολλα κιλα μπροστινα. Βλέπω αναλογίες πως μπροστινά και μισά κιλά να κανεις απο ότι πίσω εισαι κομπλέ.

Γιατι τα μπροστινα απεμπλεκουν την μεγαλη χρηση της μεσης και των γλουτων σε ολη την ασκηση δίνοντας βαση στους τετρακεφαλους ;)

Link to comment
Share on other sites

όλη αυτη η ανάλυση απλα για να χρησιμοποιησει τα μπούτια του;

Ας κάνει back squat και μετά ξέχωρα τετρακέφαλους. Προσωπικά δε ζω τη ζωη μου ριψοκίνδυνα :p:P:P

μιλαω καλα ντιτζεντι;τα λεω ωραία;

Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο το έβαλα πιο πολύ γιατι εξηγεί για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό αλλά και σαν παράδειγμα της άσκησης με αυτό το "cheat".

όλη αυτη η ανάλυση απλα για να χρησιμοποιησει τα μπούτια του;

Ας κάνει back squat και μετά ξέχωρα τετρακέφαλους. Προσωπικά δε ζω τη ζωη μου ριψοκίνδυνα :p:P:P

μιλαω καλα ντιτζεντι;τα λεω ωραία;

Κατά την γνώμη μου το να επιλεγείς ασκήσεις επειδή βαριέσαι να βελτιώσεις την ευλυγισία σου και την λειτουργικότητα των μυών σου δεν το θεωρώ λύση.

Έγινε επεξεργασία από digitaltiger
Link to comment
Share on other sites

νταξει ο ελιοτ είναι μια κατηγορία μονος του. επαγγελματίας strongman τουμπανο κτλπ.

αυτό που λέω ειναι γιατι να μπλέξεις με μια άσκηση που κάνουν οι αρσιβαρίστες για κυρια κίνηση

οταν είσαι ποδηλατης μποντιμπλιντερόπαιδο φιντεσάς κτλπ

ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ. REPS FOR JESUS.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=J01uyjh79Aw]How to Find a Gym Buddy ft. Mike Rashid - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

όλη αυτη η ανάλυση απλα για να χρησιμοποιησει τα μπούτια του;

Ας κάνει back squat και μετά ξέχωρα τετρακέφαλους. Προσωπικά δε ζω τη ζωη μου ριψοκίνδυνα :p:P:P

μιλαω καλα ντιτζεντι;τα λεω ωραία;

Οταν κανεις σωστες (βλ. εναλλαγη σε ενταση για αποθεραπεια) προπονησεις, το να βάλεις μια ασκηση που μεν θα σου δωσει σχετικη ενταση με ελαχιστη καταπονηση ολοκληρου του νευρικου συστηματος ειναι εξαιρετικη ευκολια. Οι περισσοτερες βασικες ασκησεις εχουν θεση σε ενα κυκλο προπονησης και χρησιμοτητα αναλογα στην φαση που βρισκεσαι. Αν πχ κανεις ΠΑΝΤΑ και ΜΟΝΟ back squats καποια στιγμη εκτος απο plateau θα παθεις και ζημια που θα σε παει πολυ πισω ελέω υπεπροπονησης/κακης αποθεραπειας

Link to comment
Share on other sites

Χαίρε αθληταράδες μου, μετά απο προτροπή ενός φίλου εδώ στο Ιρλανδιστάν αποφάσισα να φτιάχνω το δικό μου pre-workout αντί να αγοράζω τα έτοιμα.

Με ενοχλεί που δεν δημοσιεύουν το ακριβές ingredient profile κτλ κτλ.

Ρίχτε ένα βλέφαρο στο παρακάτω μαγαζί, έχει όλα τα raw ingredients. Αλλά έχει και 90% και 97% Whey Isolate σε τιμές που εμένα μου φάνηκαν αρκετά καλές.

Pure Whey Isolate™ 90 Ireland | Whey Protein Isolate | BULK POWDERS™

Έκανα την πρώτη μου παραγγελία σήμερα οπότε δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει. Πήρα unflavored αυτή τη φορά.

Παίζει και coupon 10ευρόπουλα off στην πρώτη παραγγελία, WELCOME10

Happy cooking (not meth) :neo:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου φάνηκε να διασκεδάζει το παιδάκι...

Όπως και να έχει, τσοντάρω 10 - 20€ για βίντεο με κακοποίηση του πατέρα. Όχι τραγικά πράματα 5 -6 χαστούκια, κάνα φτύσιμο, αυτά.

Link to comment
Share on other sites

βάλτε και καμια φωτογραφία σας με η χωρίς μπλούζα , δεν ειναι ανάγκη να φαίνεται το πρόσωπο σας , για να βλέπουν κ οι άλλοι ποιος τους μιλάει ρε παιδιά , γιατι καμια φορά ειναι ο άλλος σα κεφτές η μπακαλιάρος και συμβουλευει ενω δε μπορεί να φτιάξει τον εαυτό του πρώτα :whip:

δεν ειχα δει οτι υπάρχει θέμα , nice :neo:

Δεν εινια κατι εξαιρετικο δεν θα σου κανει κακο. Πεταμερνα λεφτα. Αν θες για βοηθεια σε αυξηση μεταβολισμου και ΔΕΝ εχεις θεμα με καρδια κοιτα προς εφεδρινη

μου κάνει εντύπωση που του προτείνεις απαγορευμένη ουσία που εμπιπτει στον νομο κατά των ναρκωτικών και δεν έχουν πρόβλημα οι moderators ,μάλιστα παίρνεις και like απο έναν.

δεν το λεω για κακό , ούτε διαφωνώ με αυτά που γράφεις αλλα μου έκανε εντύπωση που ειναι τόσο προχώ, θυμάμαι κάτι εποχές να κάνουν ban για κακές λεξούλες :woot:

Link to comment
Share on other sites

μου κάνει εντύπωση που του προτείνεις απαγορευμένη ουσία που εμπιπτει στον νομο κατά των ναρκωτικών και δεν έχουν πρόβλημα οι moderators ,μάλιστα παίρνεις και like απο έναν.

δεν το λεω για κακό , ούτε διαφωνώ με αυτά που γράφεις αλλα μου έκανε εντύπωση που ειναι τόσο προχώ, θυμάμαι κάτι εποχές να κάνουν ban για κακές λεξούλες :woot:

Κατοικοεδρεύει στο UK που ακόμα δεν ισχύει το ίδιο. Βιάζεσαι... :)

Link to comment
Share on other sites

Κατοικοεδρεύει στο UK που ακόμα δεν ισχύει το ίδιο. Βιάζεσαι... :)

φαντάζομαι οι υπόλιποι και τα ανήλικα που παρακολουθούν το forum δεν γνωρίζουν που μένει ο καθένας , δεν βλέπω κ κάποια διευκρίνιση :upside:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.