Jump to content



SOS Bοηθεια για αρχαριο με υδροψυξη!!! δειτε ωρε παλικαρια


georarg1416003243

Recommended Posts

παιδια καλημερα εχω διαλεξει τα παρακατω..απο πλαισιο

αν μπορει καποιος που εχει γνωση πανω στο θεμα ας τα δει

http://www.plaisio.gr/basket.aspx?rctl=17&rctg=69976867

πιστευω οτι δεν εχω ξεχασει κατι...

αν δειτε κατι που ειναι λαθος μου το λετε!!!!

ασχετο αλλα με προβληματιζουν και τα σφιχτιρακια που εχει τωρα το πλαισιο ( δεν ειναι μεταλικα!)

πειτε μου την γνωμη σας μηπως παρω και κατι που δεν μου χρειαζετε!!!

ειναι μονο για cpu και οχι για gpu!!!

ΥΓ . δεν ξερω πως να τα ανεβασω σαν εικονα!!! δειτε ομως το λινκ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ψυγείο NexXxoS Pro III

Waterblock CPU Apogee GT

Eheim

Αντλία 1046-790 230V Full Ceramic

Pump Controller for HYDOR/EHEIM Station

Λάστιχο PrimoFlex 1/2''ID 3/4''OD Red (1m)

Υγρό Υδρόψυξης Ice-UV Red 1 μπουκαλι φτανει????

Alphacool

Fittings 1/2'' ID G1/4'' χ 8

Eheim

Outlet Adaptor 1048 On G1/4''

Inlet Adaptor 1046/1048 On G1/4''

ATX Bridging Plug

Alphacool

Σφιγκτήρες για Υδρόψυξη 10-12mm KU χ 8

Alphacool

Reservoir Cape Coolplex Pro 10 Ext.

συνολο 237,04 !!!

Link to comment
Share on other sites

Προς θεου μην παρεις πλστικους σφικτηρες.Καλυτερα να παρεις σιδερενιους και για την ακριβεια να τους παρεις απο ενα χρωαματοπωλειο.Οχι απο το πλαισιο 1/κομματι.

Το χρωμα φτανει γιατι ετσι και αλλιως εχεις κοκκινα λαστιχα οποτε δεν το χρειαζεσε και πολυ.

Μετα το ΑΤΧ Βridging Plug τι το θες...?

Αυτα, και ισως να μην επερνα και αυτο το Block.Θα προτιμουσα του Eleven ή της Swiftech

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LightBird

Προς θεου μην παρεις πλστικους σφικτηρες.Καλυτερα να παρεις σιδερενιους και για την ακριβεια να τους παρεις απο ενα χρωαματοπωλειο.Οχι απο το πλαισιο 1/κομματι.

Το χρωμα φτανει γιατι ετσι και αλλιως εχεις κοκκινα λαστιχα οποτε δεν το χρειαζεσε και πολυ.

Μετα το ΑΤΧ Βridging Plug τι το θες...?

Αυτα, και ισως να μην επερνα και αυτο το Block.Θα προτιμουσα του Eleven ή της Swiftech

δηλαδη να μην παρω υγρο κοκκινο?? η να παρω κατι αλλο μαζι με το κκινο υγρο???

μηπως αυτο PrimoChill

Υγρό Υδρόψυξης Ice-Clear ????? please πειτε μου πρεπει ως τις 3 μεσημερι να τα παραγειλω να τα εχω δευτερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην κολλάς στο υγρό ρε συ. Παρε από το σουπερμάρκετ νερό απιονισμένο για σίδερα και είσαι οκ.

Αντία μου φαίνεται μικρή αυτή ρε συ. Κάτι σε Laing ή Swiftech mcp δεν σε παίρνει το budget? Αν όχι τουλάχιστον την 1048 αντί 1046.

CPU block παίξε σε 11 ή dtek fusion καλύτερα αν δεν ειναι απαγορευτικά σε τιμή για το καλάθι σου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

Μην κολλάς στο υγρό ρε συ. Παρε από το σουπερμάρκετ νερό απιονισμένο για σίδερα και είσαι οκ.

Αντία μου φαίνεται μικρή αυτή ρε συ. Κάτι σε Laing ή Swiftech mcp δεν σε παίρνει το budget? Αν όχι τουλάχιστον την 1048 αντί 1046.

CPU block παίξε σε 11 ή dtek fusion καλύτερα αν δεν ειναι απαγορευτικά σε τιμή για το καλάθι σου.

Παραφλού κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Όχι...το παραφλού θα ταλαιπωρήσει την αντλία λόγω πυκνότητας. Δεν κάνει κιόλας την ίδια δουλειά με το νερό.

’λλες είναι οι εφαρμογές του παραφλού.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georarg

Fittings 1/2'' ID G1/4'' που μπορω να βρω εκτος πλαισιου???

οσοι πιστοι w/ c βοηθηστε με να βρω εκτος του πλαισιου....

darkcount εσυ γνωριζεις??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

Όχι...το παραφλού θα ταλαιπωρήσει την αντλία λόγω πυκνότητας. Δεν κάνει κιόλας την ίδια δουλειά με το νερό.

’λλες είναι οι εφαρμογές του παραφλού.

Ξέρω ότι το παραφλού έχει και νερό στην περισσότερη αναλογία του και την δουλειά του την κάνει καλά μπορείς να μου στήλης εάν θέλεις ένα π.μ να μου πείς γιατί εδώ δέν κάνει.:magic:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen

αφου τα παρεις ολα απο το πλαισιο πες μου να σου στειλω εγω 1/2 ρακορ!

unseen μεγαλη μου τιμη! αλλα εντελη δεν ξερω αν θα χρειαστουν παραπανω απο 3 ρακορ στην αρχη!!! γιατι παω μονο για cpu block! αρα 2 στο ψυγειο. 1 στην αντλια μπορει να κανω και λαθος!!! αν ειναι διορθωστεμε.. που αλλου εκτος απο ψυγει θα χρειαστω ρακορ???

τα πραγματα εντελη ειναι αυτα που πηρα..

Ψυγείο NexXxoS Pro III

Waterblock CPU D-Tek White Water LE for CPU

Eheim

Αντλία 1046-790 230V Full Ceramic

Pump Controller for HYDOR/EHEIM Station

Λάστιχο PrimoFlex 1/2''ID 3/4''OD Red (4m)

Υγρό Υδρόψυξης Ice-UV Red 1 μπουκαλι ,(μονο 1 μπουκαλι θα ριξω) η και κατι αλλο???

Alphacool

Fittings 1/2'' ID G1/4'' χ 4

Eheim

Outlet Adaptor 1048 On G1/4''

Inlet Adaptor 1046/1048 On G1/4''

ATX Bridging Plug

Reservoir Multioption 150

νομιζω δεν ξεχασα κατι..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

Μην κολλάς στο υγρό ρε συ. Παρε από το σουπερμάρκετ νερό απιονισμένο για σίδερα και είσαι οκ.

Αντία μου φαίνεται μικρή αυτή ρε συ. Κάτι σε Laing ή Swiftech mcp δεν σε παίρνει το budget? Αν όχι τουλάχιστον την 1048 αντί 1046.

CPU block παίξε σε 11 ή dtek fusion καλύτερα αν δεν ειναι απαγορευτικά σε τιμή για το καλάθι σου.

και περα απο αυτο μετα απο κανα χρονο που θα θελεις να αλλαξεις υγρο ,αν εχεις μεσα χρωμα θα γινουν ολα @#$% (παθων...και να μην ξεπλενει το ατιμο...να ειμαι κοκκινος 1 βδομαδα...)

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αυτο το υγρο τι ειναι μονο χρωμα???? (Υγρό Υδρόψυξης Ice-UV Red 1 μπουκαλι)

δεν ειναι ειδικο για υδροψυξη??

κια μια ερωτηση ακομα ενα μπουκαλι θα φτασει η θα πρεπει να βαλω και απιονισμενο νερο??

το ψυγειο ειναι τριπλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.