Jump to content



προγραμμα που να μου δειχνει τι μερα ηταν το 1970


ennia

Recommended Posts

cherryman ?

Εσενα παει μεχρι 1970?

Εμενα μεχρι 1980 παει...

btw ennia :

From and including: Midnight between Friday, May 1, 1970 and Saturday, May 2, 1970

To, but not including : Midnight between Monday, September 24, 2007 and Tuesday, September 25, 2007

The duration is 13,660 days, 0 hours, 0 minutes and 0 seconds

Or 37 years, 4 months, 23 days excluding the end date

χαααχχαχαχα

Απο εδω : http://www.timeanddate.com/date/duration.html

Για ψαξτο λιγο..Δε βρηκα κατι πιο καλο

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα στα w2k οτι μέχρι το 80 παει και μένα, απλά θυμάμαι οτι κάπως γίνεται να ρυθμίσεις τα windows αν θα βλέπουν π.χ. από το 1980 έως το 2090 ή να το πας 1970 έως 2080, κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ennia [Σήμερα, στις 10:10]

παιδια θελω να βρω ενα προγραμμα που να μου δειχνει τι μερα ηταν το 1970 το μαρτιο για π.χ. υπάρχει?

λιγουλακι δυσκολο, γιατι στα 4000 χρονια που περασαν (αν μιλαμε για πΧ, BCE για τους μη χριστιανους) εχει αλλαξει 2-3 φορες ο τροπος υπολογισμου, προστεθηκαν και καποιες μερες γιατι δε μας εβγαινε η σουμα κλπ κλπ.

edit: παιζει κι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

http://www.ez-calculators.com/day-of-week-calculator.htm

Αυτό εδώ υπολογίζει και τι μέρα ήταν τη μέρα που γεννήθηκε ο Χριστός. Δεν ξέρω αν λαμβάνει υπόψιν τις αλλαγές στις οποίες αναφέρεται ο αποπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον............... ηθελα να βρω τι μερα πεφτει η ημερομηνια 18/12/1970 (δηλ. Δευτερα, Τριτη κλπ κλπ.) Το εκανα με τα windows αλλα παει μεχρι το 1980 πισω και μπροστα μεχρι το 2099 (αλλα δεν μας ενδιαφερει το μπροστα). Το βρηκα τελικα. Πρασκευη επεφτε. Σας ευχαριστω ολους........................:clap: :clap: :clap:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.