Jump to content



Supercars & Dreamcars Thread


gbak

Recommended Posts

τι μου συγκρίνεται τώρα....εν το μεταξύ και τα δύο το 2013 θα βγουν..

Ότι είπε ο L1. Το αυτοκίνητο είναι σχεδόν έτοιμο, έχει ανακοινωθεί και τιμή.

Από το 2010 είχε γίνει αναλυτική παρουσίαση.

Να δείς από 'κει πήρε την ιδέα και η Ferrari για hybrid enzo!! :hehe:

PS. Kαι η Carrera GT πριν την Enzo είχε βγει!! :p

PS2. Μάλιστα τότε ο Rohrl είχε ερωτηθεί γιατί δεν είχαν κάνει πιο δυνατή την Porsche, αφού ξέραν ότι η Εnzo θα ήταν ταχύτερη και το πρωτότυπο της GT ήταν 800PS, και είχε απαντήσει "Δεν ασχολούμαστε με την Ferrari..." :hehe: x2

Έγινε επεξεργασία από winters
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να το ανάγω σε "ποιος ειναι καλύτερος", αλλα οταν οι πρώτες Porsche είχαν αρχίσει να σκουριάζουν η Ferrari δεν υπήρχε... (Το 1932 εβγαλε η Porsche το πρωτο της αμάξι, το 1947 η Ferrari).

Η μύγα που λές, έχεσε τον κόσμο ολο γιατι δεν είχε ανταγωνισμό 15 χρόνια και επίσης as we speak, εχει 4 φορές τον τζίρο της Ferrari.

Link to comment
Share on other sites

Ότι είπε ο L1. Το αυτοκίνητο είναι σχεδόν έτοιμο, έχει ανακοινωθεί και τιμή.

Από το 2010 είχε γίνει αναλυτική παρουσίαση.

Να δείς από 'κει πήρε την ιδέα και η Ferrari για hybrid enzo!! :hehe:

δεν νομιζω γιατι για να φτιαχτει ενα τετοιο αμαξι θελει χρονια RnD...και περα απο αυτο ειχε βγαλει η φερραρι πριν μερικα χρονια το υβριδικο συστημα σε μια εκθεση αυτοκινητου :banging:

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα Η Porsche έχει ένα σημαντικό ποσοστό των κερδών της από πατέντες, καθώς και συστήματα που εξελίσσει για άλλες εταιρίες. Αρκετά οχήματα έχουν εξελιχθεί/βελτιωθεί από την Porsche.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να το ανάγω σε "ποιος ειναι καλύτερος", αλλα οταν οι πρώτες Porsche είχαν αρχίσει να σκουριάζουν η Ferrari δεν υπήρχε... (Το 1932 εβγαλε η Porsche το πρωτο της αμάξι, το 1947 η Ferrari).

Η μύγα που λές, έχεσε τον κόσμο ολο γιατι δεν είχε ανταγωνισμό 15 χρόνια και επίσης as we speak, εχει 4 φορές τον τζίρο της Ferrari.

φια τιν τζιρο που λες πιστευω πως οφειλετε και στο γεγονος οτι εχει μεγαλυτερη γκαμα και αλλο σκεπτικο σαν εταιρια...

Link to comment
Share on other sites

θα το πω με απλά λόγια και αντιπροσωπεύει καθαρά τα γούστα μου.

F40 & 458 Italia αυτά τα αυτοκίνητα δεν τα χει η Porsche και δύσκολα θα τα αποκτήσει.

για κανένα άλλο αμάξι δε κόβω τις φλέβες μου, αλλά για αυτά τα δύο..

συγκεκριμένα η επιτυχία που έχει κάνει η 458 σαν οδηγική ευχαρίστηση για κάθε γούστο δε την έχει κάνει κανένα αμάξι στην ιστορία της αυτοκίνησης.

Η μύγα που λές, έχεσε τον κόσμο ολο γιατι δεν είχε ανταγωνισμό 15 χρόνια και επίσης as we speak, εχει 4 φορές τον τζίρο της Ferrari.

άσε το τζίρο και τσέκαρε μια τα κέρδη..1 Ferrari=3 Porsche

Έγινε επεξεργασία από performer
Link to comment
Share on other sites

Έ, αμα έχεις ακούσει, τοτε παω πασο... Ferrari FTW...

είναι άκυρο δλδ να σου αρέσει ένα αμάξι και για το ήχο;

τεσπα εσύ μου μιλάς για αμάξι και γω για ferrari, ανούσια συζήτηση

Link to comment
Share on other sites

Είναι άκυρο να ισχυρίζεσαι οτι μια εταιρία είναι ανώτερη κάποιας άλλης επειδή σου αρέσει ο ήχος ενος αμαξιού. Ή επειδή ετσι σου είπανε, ή ετσι άκουσες. Άλλο πράγμα το γούστο και άλλο το γεγονός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να το ανάγω σε "ποιος ειναι καλύτερος", αλλα οταν οι πρώτες Porsche είχαν αρχίσει να σκουριάζουν η Ferrari δεν υπήρχε... (Το 1932 εβγαλε η Porsche το πρωτο της αμάξι, το 1947 η Ferrari).

Η μύγα που λές, έχεσε τον κόσμο ολο γιατι δεν είχε ανταγωνισμό 15 χρόνια και επίσης as we speak, εχει 4 φορές τον τζίρο της Ferrari.

Eισαι σιγουρος οτι το 32 εβγαλε η Porsche το πρωτο της αυτοκινητο? Το εψαξα και δεν βρισκω κατι

Link to comment
Share on other sites

θα το πω με απλά λόγια και αντιπροσωπεύει καθαρά τα γούστα μου.

F40 & 458 Italia αυτά τα αυτοκίνητα δεν τα χει η Porsche και δύσκολα θα τα αποκτήσει.

για κανένα άλλο αμάξι δε κόβω τις φλέβες μου, αλλά για αυτά τα δύο..

συγκεκριμένα η επιτυχία που έχει κάνει η 458 σαν οδηγική ευχαρίστηση για κάθε γούστο δε την έχει κάνει κανένα αμάξι στην ιστορία της αυτοκίνησης.

Ξεκινάμε από τα εύκολα. Η 458 δεν είναι αυτή που πέρνει φωτιά; Δεν μου φαίνεται και τόσο ευχάριστη!!! :hehe:

Η F40 ναι. Φανταστικό αμάξι. Το καλύτερο της εποχής του. (Tην 959 δεν την θεωρώ της εποχής εκείνης γιατί ηταν απλά 10 χρόνια μπροστά, δε γίνεται να τα συγκρίνεις, είναι unfair.)

Απλά η ιστορία έχει δείξει ότι η Porsche ήταν πάντα ένα βήμα μπροστά από την Ferrari. Και μην ξεχνάμε ότι η Porsche έχει φτιάξει το καλύτερο αμάξι όλων των εποχών, Porsche 911. 50 χρόνια μετά και συνεχίζει να είναι το κορυφαίο Sports Car.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.