Jump to content



Supercars & Dreamcars Thread


gbak

Recommended Posts

εγω θα πηγαινα για z4 M roadster + εισαγωγη απο m3 csl και τελος.

αναμεσα σε αυτα που ειπες :

αν πιανουν τα χερια σου και πας το Σ/Κ σε πιστα να ξεδινεις .... m3 e46..

αν θες να πας ανετος στη δουλεια σου στον αυτοκινητοδρομο και αμα εεχεις κεφια να το πατας και λιγο 335ι... το chipαρεις και πιανεις m3 e92 (στην ευθεια)

κοιτα και το 135i + καινουργια z4 (θα εχει τον ιδιο τριλιτρο twin turbo χεχεχε και αναδιπλουμενη σκληρη οροφη)

Link to comment
Share on other sites

χαχαχχααα, Βγαίνει και σε έκδοση Autobianci αυτό το Smart ? :hehe:

Autobianchi A112 Abarth... Respect...

εγω θα πηγαινα για z4 M roadster + εισαγωγη απο m3 csl και τελος.

Απο μοτέρ μια χαρα, αλλα παίζει να είναι και απο τα πιο άσχημα αυτοκίνητα -- ever... Και μην μου πείτε οτι εχει ριζοσπαστικές καμπύλες και κουραφέξαλα, ffs, το πράμα μοιάζει με ανάποδο σαμπώ τσόκαρο... :hehe:

http://germancarscene.com/wp-content/uploads/mcoupe2-25-04-07.jpg

http://img371.imageshack.us/img371/637/sabotrs1jj7.gif

Spot the difference!

Έγινε επεξεργασία από LevelOne
Link to comment
Share on other sites

@level1 roadster... roadster.... νοτ κουπε..

τα κουπε οπως και το ζ3 κουπε ηταν για ποιο openminded καταστασεις.. .. αλλη φαση... ζ3 κουπε στην ελλαδα πουληθηκαν πολυ λιγα. το ζ3 κουπε δεν μου πολυαρεσε.. το ζ4 κουπε λεει... το roadster απλα μαμαει...

μαμαει οτι θελετε... τα παντα στη κατηγορια του porsche boxter S + cayman S... καλα slk 55 amg την εχει και το 3.0si δεν χρειαζεται να παμε σε Μ-division... μπρικι σκετο το amg ... με ηχο πορδης το μοτερ... η ο ηχος που χτυπανε ττα αυγα οταν αρχιζει το βρασιμο... μεσ'το μπρικι παντα.... αυτοπροσδιοριζομενη φαση απο τη μερτσεντα.. σαν να βαζεις σε συναρτηση μεταβλητη τον ευατο της... συνθετη φαση λεμε.. μπραβο στο ανεπαναληπτο cabrio διθεσιο του παππου η της χαζογκομενας..

edit

του παππου της χαζογκομενας και του μακακα ----> http://www.youtube.com/watch?v=K9a1aTUMxco

----->>>>

Έγινε επεξεργασία από unknown
Link to comment
Share on other sites

Kαμιά παλαιότερη slk δεν ειχες να βάλεις ? : D

πχ , αυτη εδω μοιάζει αλλο αυτοκίνητο... και ομως μιλάμε για το ίδιο .

http://www.swift-hire.com/car_images/96/slk55ext.jpg

Βασικά και η slk ειναι πολύ ωραίο αυτοκίνητο αλλα εχει και 10.000ε ακριβότερα ...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όμως παρατήρησες ότι κάτι δεν πήγε καλά - η Ferrari έμεινε ακλόνητη στην "εκκίνηση".

Με ένα γρήγορο Google βρήκα ότι για 400άρι θέλει 12 secs flat, 1.5 δλδ κάτω από αυτό που έκανε ;)

Προφανώς βέβαια και πάλι respect στο Smartάκι με τον GSX-R απάνω :D

Link to comment
Share on other sites

@level1 roadster... roadster.... νοτ κουπε..

τα κουπε οπως και το ζ3 κουπε ηταν για ποιο openminded καταστασεις.. .. αλλη φαση... ζ3 κουπε στην ελλαδα πουληθηκαν πολυ λιγα. το ζ3 κουπε δεν μου πολυαρεσε.. το ζ4 κουπε λεει... το roadster απλα μαμαει...

μαμαει οτι θελετε... τα παντα στη κατηγορια του porsche boxter S + cayman S... καλα slk 55 amg την εχει και το 3.0si δεν χρειαζεται να παμε σε Μ-division... μπρικι σκετο το amg ... με ηχο πορδης το μοτερ... η ο ηχος που χτυπανε ττα αυγα οταν αρχιζει το βρασιμο... μεσ'το μπρικι παντα.... αυτοπροσδιοριζομενη φαση απο τη μερτσεντα.. σαν να βαζεις σε συναρτηση μεταβλητη τον ευατο της... συνθετη φαση λεμε.. μπραβο στο ανεπαναληπτο cabrio διθεσιο του παππου η της χαζογκομενας..

Τι είπες ρε παλικάρι ; Δεν κατάλαβα τίποτα. Εσύ καταλαβαίνεις ;
Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο να θέλει κανείς ???:inlove:

Ενα Nissan GT-R η ενα Skyline R34 η ενα Silvia S14/15.... :hehe:

Παντος αυτο...δυσκολευομαι να πιστεψω οτι ειναι 987 αλογατα... Μιπως ειναι 687 ? και εβαλες αναποδα το 6αρι ? :hehe:

απλα ασχετο...το μ3 ε46 το βλεπω πιο πολεμικο...πιο αλητικο...το 335ι ειναι πολυ κυριζι για μενα...

το ζ4 με τιποτις δεν μου αρεσει και μενα

Ετσι...ακομα νεος εισαι(οχι οτι οι 50++ δεν εχουν ψυχη)..γιατι να πας σε κυριλα οταν εχεις την δυνατοτητα να εχεις νεανικο-γρηγορο αμαξακι ?

Χτυπα το M3..περιμενουμε pic's στο αλλο θεμα...(Post Your Rides)

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου γεμίζει το μάτι έ?? Πετράν ωμή δύναμη. Στην 2η φοτο ψιλοφαίνεται και το αλεξίπτωτο, το οποίο χρησιμοποιεί όταν βγαίνει απο τα 1000m με ταχύτητα εξόδου 309km/h:P

Δεν θα έλεγα όχι και σε 34αρι πάντως. Όσο για αξιοπιστία, κατανάλωση και φρένα (για τα άλλα 3 δεν μπορώ να πώ:D) το αμάξι αυτό έκανε 14.000 km με τον ίδιο συμπλέκτη την στιγμή που κάτι Ferrari θέλουν αλλαγή κάθε 10.000km. Για την κατανάλωση εφ' όσων μιλάμε για supercar δεν νομίζω οτι τίθεται ζήτημα. Αλίμονο να έχεις τέτοια αμάξια και να μην έχεις λεφτά για βενζίνη:flag:. Για το φρένο φροντίζει το αλεξίπτωτο και οι 4πίστονες μπροστά, 2πίστονες πίσω "άγκυρες".

Έγινε επεξεργασία από trezeguet
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου γεμίζει το μάτι έ?? Πετράν ωμή δύναμη. Στην 2η φοτο ψιλοφαίνεται και το αλεξίπτωτο, το οποίο χρησιμοποιεί όταν βγαίνει απο τα 1000m με ταχύτητα εξόδου 309km/h:P

Δεν θα έλεγα όχι και σε 34αρι πάντως. Όσο για αξιοπιστία, κατανάλωση και φρένα (για τα άλλα 3 δεν μπορώ να πώ:D) το αμάξι αυτό έκανε 14.000 km με τον ίδιο συμπλέκτη την στιγμή που κάτι Ferrari θέλουν αλλαγή κάθε 10.000km. Για την κατανάλωση εφ' όσων μιλάμε για supercar δεν νομίζω οτι τίθεται ζήτημα. Αλίμονο να έχεις τέτοια αμάξια και να μην έχεις λεφτά για βενζίνη:flag:. Για το φρένο φροντίζει το αλεξίπτωτο και οι 4πίστονες μπροστά, 2πίστονες πίσω "άγκυρες".

Δλδ, επειδή εχει καλο 0-100, 0-200/300/400 ειναι supercar?

1) ειναι ασχημο

2) ειναι παρα πολυ ασχημο

3) δε χωραει μωρα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.