Jump to content



Supercars & Dreamcars Thread


gbak

Recommended Posts

Τέρας το Furai. Βέβαια ειναι απλα ενα πιο ραφιναρισμένο και πιο αεροδυναμικό Mazda 787B με τον ίδιο κινητήρα (20B)*....

Δεν εχει τύχη η FXX αν αυτο το πράγμα φτιαχτεί να αποδώσει τα μέγιστα, μην ξεχνάτε οτι το 787Β το μπανάρανε απο το Le Mans ύστερα απο δυο συνεχόμενες νίκες λόγω του οτι υπήρχε... χάσμα απο τους δευτερότριτους... :p

* Διόρθωση το 787B φόραγε τον 26B (4-rotor - 700hp / ~70gk) και το Φουτζίτσου τον 20Β (3-rotor 450hp - ~50kg)

Έγινε επεξεργασία από LevelOne
Link to comment
Share on other sites

οντως...φανταζομαι κανεις αναποδα με 850 αλογα καθε μερα ε;

Δεν είπα ότι κάνω ανάποδα με 850 άλογα κάθε μέρα, αλλά.. δες το ανάποδο στο 2:42. Ο τύπος για 'μένα δεν το 'χει. Υπάρχουν οδηγοί που τους αξίζει πολύ περισσότερο μια FXX. Το "driven hard" ταιριάζει στο γύρο του Schumi στο TG.

Link to comment
Share on other sites

Στο 2:42 ίσως να είναι οδηγητικά το καλύτερό του ανάποδο στο βίντεο αυτό.

Το θέμα είναι ότι στις περισσότερες στροφές είχε λάθος γραμμές, ποτέ δεν το πήγε όριο το FXX και αν κρίνω απ τα άλλα videos που έχει στο site του απλά δεν πήγαινε για χρόνο.

Το FXX Evo που έβαλε στην Imola το πήγε πολύ καλύτερα.Όχι το καλύτερο χέρι του κόσμου αλλά δεν τον λες και κουλό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ο άνθρωπος φαίνεται οτι δεν πάει για να γράψει χρόνο. Σε όλες τις καμπές, ακόμα και στις ανοιχτές είναι με μία και δύο πάνω. Ηλίου φαεινότερο οτι πάει βόλτα εναν φίλο του. Τωρα για τις οδηγικές του ικανότητες....

Το 99.9% απο εμάς δεν θα φτάσει ποτέ στο σημείο να οδηγήσει FXX

Απο το υπόλοιπο 0.1%, το 99.9%, ακόμα και αν φτάσουν στο σημείο να την οδηγήσουν, ειναι ανίκανοι να την τιθασσεύσουν.

Απο αυτο το υπόλοιπο 0.1%, το 99,9% κάποια στιγμή θα την τρακάρουν.

Αν καποιος νομίζει οτι βρίσκεται στο υπόλοιπο 0.1% που του δίνει την ικανότητα να οδηγήσει την FXX στο οριο, τοτε κύριε Schumacher παρακαλώ πολύ όπως μου στείλετε άμεσα αυτόγραφο... :hehe:

Όπως το μέικ απ στο πρόσωπο μιας γυναίκας, όταν βγεί αποκαλύπτει ΟΛΕΣ τις ατέλειες της, ετσι και η FXX, θα κάνει πολλους χεράδες να μοιάζουν με "N"ικολάκηδες... Γι αυτον τον λόγο ακόμα και να την αγοράσεις, δεν πρόκειται ποτε να την πάρεις σπιτι σου, μιας και η Φερράρι τις κρατάει όλες σώκλειστες και στην δίνει μόνο στην πίστα. Γιατι προφανώς και δεν εμπιστεύεται κανέναν να βγει στο δρόμο με αυτό το πράγμα (εκτος του οτι δεν παιζει να ειναι street legal).

Προσωπική άποψη, οποιος καταφέρει και οδηγήσει FXX, θα πρέπει να αρχισει να δοκιμάζει την τύχη του σε F3 και πάνω...

Έγινε επεξεργασία από LevelOne
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε κουλάδι είναι λέμε.

Έλα να δεις πως μπαίνω εγώ σε αυτή τη πίστα στο GTR2 με την G25 να μου πεις ποιος πάει καλύτερα και να σου δόκω το αυτόγραφο αυτοπροσώπως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει τύχη η FXX αν αυτο το πράγμα φτιαχτεί να αποδώσει τα μέγιστα, μην ξεχνάτε οτι το 787Β το μπανάρανε απο το Le Mans ύστερα απο δυο συνεχόμενες νίκες λόγω του οτι υπήρχε... χάσμα απο τους δευτερότριτους... :p

Μην ξαναγράφουμε τα ίδια.

Ο κινητήρας κλέβει στον κυβισμό και το ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Ποιους όλους; Έχω βγάλει κάποιον άλλον κουλό; Είπα πουθενά ότι είμαι οδηγάρα και θα γυρνούσα πιο γρήγορα στην πίστα; Είδα κάποιους γύρους και τους σχολίασα. Πειράζει που δε με συγκίνησαν; Ο καθένας έχει την άποψή του κι' εγώ έχω τη δική μου. Μόνο τον ήχο της FXX κρατάω και τίποτα άλλο.

Εδω καλα καλα λαστιχο σε ποδηλατο δεν μπορεις να βαλεις.

Άσχετο;

Τουλαχιστον εχεις διπλωμα?

Δίπλωμα μπορεί να μην έχω, αλλά έχω γράψει αρκετά χιλιόμετρα :). Κάπου εδώ βέβαια θα βγείτε όλοι να μου την πείτε, ότι δεν ξέρω τι γίνεται κλπ, αλλά δε με νοιάζει. :whistle2:

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μου μια χάρη και δές λίγο τα βίντεο εδώ http://www.manuma.eu/

Μόλις τα δεις θα καταλάβεις οτι δεν πήγαινε καν για χρόνο στην πίστα μάλλον την μάθαινε ή το αυτοκίνητο αφού κάποια στιγμή βγάζει το κινητό του απ την τσέπη και το δίνει στον συνοδηγό.

Μην κρίνεις έτσι εύκολα ;)

Link to comment
Share on other sites

...αλλά δε με νοιάζει. :whistle2:

Κρατάω μονο αυτο. Ξερεις ποσοι πρωταθλητές στα Go-kart δεν εχουν φτάσει σε ηλικία να μπορέσουν να βγάλουν νομιμα δίπλωμα;

Πρεπει να μάθεις να δέχεσαι κριτική, οχι για να ρίξεις τον εγωισμό σου και την αυτοπεποίθηση σου, αλλα για να μπορέσεις να βελτιωθείς. Και κυρίως η αρνητική κριτική είναι αυτη που σε βοηθάει... Εισαι σε μια ηλικία που το "δεν με νοιάζει" πρεπει να γίνει "με νοιάζουν τα πάντα"...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Χτες πήγαμε Βουλιαγμένη με κατι φίλους για μπάνιο και το τι είδαμε( και ακούσαμε) δεν περιγράφεται :p

-Aston martin db9 (ο τυπος το στροφαρε απο ~2000 στόφες σε κοντά 6000 στροφες, τέτοιο πλούσιο και γεμάτο ηχο δεν εχω ξανακούσει :giveup::jump:)

-Lambo Gallardo (καλη και αυτη αλλα μπροστά στο aston martin δεν πιάνει)

-Μερικες porche (911, boxter )

-και αρκετες mercendes (αυτο έλειπε)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.