Jump to content



Γνωμη για TurboX Iron


kallileo

Recommended Posts

Σεκφτομαι να παρω τον παρακατω:

Turbo VN72-216

Μου αρεσει γιατι εχει αρκετα μεγαλη αναλυση οθονης που με βολευει και φαινεται σχετικα φτηνος σε σχεση με αυτα που προσφερει. Θα χρησιμοποιηθει για χρησεις οώς των ειδων(απο gaming εως visual studio).

Αν το εχει κανενας ας μας πει την γνωμη του...και αν μπορει ας τρεξει ενα Riva Tuner να μας πει αν η καρτα εχει GDDR2 800 ή GDDR3 στα 1400. Θα ειμαι αιωνια ευγνωμων.

Επισης θελω να αλλαξω τον Τ7250 που εχει 2ΜΒ cache με τον Τ7300 που εχει 4ΜΒ αλλα το fsb ειναι στα 677 αντι για 800.

Επισης εχει HDMI?

Επισης στο Πλαισιο εχει να φτιαξεις δικο σου TurboX. Μπορω να φτιαξω εναν χωρις να παρω Windows?

Βοηθηστε παληκαρια γιατι πρεπει να τον παρω στις επομενες 2 βδομαδες γιατι εχω παρουσιαση πτυχιακης...και δεν εχω καταληξει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια χαρά είναι το μοντέλο. Τον επεξεργαστή δεν θα σου πρότεινα να τον αλλάξεις, καλός είναι ο 7250, άλλωστε δεν θα καταλάβεις και τρελη διαφορά στην ταχύτητα με τον 7300.

Εχει HDMI.

Χωρίς Windows αν το πάρεις σου βγαίνει στην ίδια τιμή οπότε δεν υπάρχει λόγος να μην τα πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν τον πάρεις να φροντίσεις να πάρεις το σωστό κιτάκι με τους drivers γιατί αλλιώς θα ψάχνεσαι. Και αν μπορείς να τον κάνεις με xp, αποδίδει πολύ καλύτερα. Σαν γενική εικόνα έμεινα ευχαριστημένος και έτρεξε όλες τις εφαρμογές άνετα, αλλα επειδή τα vista και ειδικά τα home premium μου φαίνονται ξενέρωτα δες αν μπορεί να πάρει και καλύτερη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Όχι, καλά μάντεψε ο Voudas!

Πάντως σοβαρά, είναι φοβερή οθόνη, αλλά σε τόσο μικρό μέγεθος, είναι λίγο κουραστικό μετά από πολύωρη εργασία.

Βολεύει απίστευτα όμως όταν θες να δουλέψεις με πολλές κονσόλες, άρα πολλά παράθυρα ταυτόχρονα ώστε να διαχειριστείς πράγματα πάνω σε ένα domain.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.