Jump to content



Ψάχνω 500watt και λίγο θόρυβο!


Mitsos

Recommended Posts

Γεια σας. Φτιάχνω καινούριο pc και θέλω ένα τροφοδοτικο 500 με 550 watt. Όχι παραπάνω! Μέχρι 100 Ευρώ. Πολύ βασικό είναι να μην κάνει πολύ θόρυβο (όσο γίνεται βέβαια σε αυτή τη τιμή).

Πολοί προτείνουν αυτο http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=916&product=904058 που είανι σε καλή τιμή αλλά δε ξέρω τι κάνει απο θόρυβο....

Είδα και αυτό http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.650590 .

Περιμένω προτάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν μας πεις μέχρι πόσα διαθέτεις για να δωσεις,θα ήταν καλύτερο

οχι το ΤΤ πάντως..

@pcfreak:Νομίζω στα ιδία λ7 παίζει κάτι πολύ καλύτερο..

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=916&product=923265

Link to comment
Share on other sites

αν θες να εξοικονομησεις δες αυτο της υπογραφης....πολυ ησυχο...ποιοτικο..σηκωνε ανετα και τον Ρ4 3,2 +6600gt και τα λοιπα του συστηματος...δεν ξερω αν θες βεβαια να το καταζορισεις (εγω αποτι εχω υπολογισει δεν μπορω να το φτασω πανω απο 50-60% φορτιο,,,γυρω 70κατι ευρωπουλα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tsakonas

αν θες να εξοικονομησεις δες αυτο της υπογραφης....πολυ ησυχο...ποιοτικο..σηκωνε ανετα και τον Ρ4 3,2 +6600gt και τα λοιπα του συστηματος...δεν ξερω αν θες βεβαια να το καταζορισεις (εγω αποτι εχω υπολογισει δεν μπορω να το φτασω πανω απο 50-60% φορτιο,,,γυρω 70κατι ευρωπουλα

Και τι ειναι ο p4?βασικά παρε το enermax αφου θες αποσπωμενα καλώδια

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, σας είναι δύσκολο αντί για τα "αυτό", "εκείνο", "εδώ", κ.α. να γράφετε τις ονομασίες των προϊόντων;

Τόσο κόπο κάνετε να βρείτε τους συνδέσμους και να τους αντιγράψετε.

Πρέπει ο καθένας που θέλει να παρακολουθήσει το κάθε θέμα να ανοίγει ΟΛΕΣ τις σελίδες για να καταλάβει για τί μιλάτε...;

Φιλικά πάντα. :)

Υ.Γ. seasonic κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να σας ρωτήσω και κάτι που το σκέφτηκα τώρα. Διάβαζα που λέτε ένα review για το Enermax liberty 500W και βλέπω "υποστίριξη για τους νέους Core 2 Duo". Μάλλον θα είναι παλιό μοντέλο. Εγώ λοιπόν που σκέφτομαι να βάλω Quad θα έπρεπε να επιλέξω κάποιο τροφοδοτικο που κυκλοφόρησε πιο πρόσφατα, βελτιστοποιημένο ίσως για τους νέυς cpu και τις απαιτήσεις τους? Ή και τα παλιά κάνουν την ίδια δουλειά?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mitsos [Σήμερα, στις 14:24]

Ρε παιδιά να σας ρωτήσω και κάτι που το σκέφτηκα τώρα. Διάβαζα που λέτε ένα review για το Enermax liberty 500W και βλέπω "υποστίριξη για τους νέους Core 2 Duo". Μάλλον θα είναι παλιό μοντέλο. Εγώ λοιπόν που σκέφτομαι να βάλω Quad θα έπρεπε να επιλέξω κάποιο τροφοδοτικο που κυκλοφόρησε πιο πρόσφατα, βελτιστοποιημένο ίσως για τους νέυς cpu και τις απαιτήσεις τους? Ή και τα παλιά κάνουν την ίδια δουλειά?

νομιζω πως την ιδια δουλεια κανουν...απλα να καλυπτουν τις ενεργειακες απαιτησεις του συστηματος και να δινουν στο βαθμο του δυνατου καθαρο ρευμα...εξαλλου μην φοβασαι,το ρευμα που φτανει στον επεξεργαστη περναει (σε μια καλη μητρικη) απο πολυ φιλτραρισμα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.