Jump to content



ποιό είναι το πιο καλό cpu water-block?


v.djay!

Recommended Posts

D-Tek Fuzion CPU

Apogee GTX

eleven

:D

D-Tek Fuzion θεωρειται νουμερο ενα στο εξωτερικο, με ελαχιστες η μηδαμηνες διαφορες απο apogee.

@SirDiMαn : no offence my friend but, αυτο το εχουν κανει και σε μενα και το θεωρω τρομερα σπαστικο.

Search κανει ο καθενας και μονος του (ασε που μπορει να ξερει για ροη και αντιστασεις),

δεν ειναι αναγκη να ποσταρει, o ανθρωπος ζηταει μια γνωμη για να κερδισει χρονο ποια ειναι τα καλυτερα block γενικα.

Direct answer υπαρχει....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από stefanos9

D-Tek Fuzion CPU

Apogee GTX

eleven

:D

D-Tek Fuzion θεωρειται νουμερο ενα στο εξωτερικο, με ελαχιστες η μηδαμηνες διαφορες απο apogee.

συμφωνώ! Αν και του eleven απο οτι ξέρω θεωρείται ισάξιο με το dtek οπωτε μπορεις να

επιλεξεις του 11 να στηριξεις και τα ελληνικα προιοντα :)

@stefanos9 Ξερω man έχεις δικιο αλλα πιστεύω οτι θα μπορούσε να μαθει τι ταιριάζει καλύτερα στο σύστημα του και μετα να ποσταρει ξερω γω για να παρει γνώμες για κάποια σύγκριση ;) Φιλικά:flower:

Link to comment
Share on other sites

μολις τελειωσα το bowing του Fuzion..

Χρησιμοποιησα ενα φλατ λαστιχακι (φωτο) με εσωτερικη διαμετρο 1cm και παχος 0.2cm,το οποιο φαγωθηκε λιγο απο την εξωτερικη μερια του (απο 0.5cm σε 0.3cm),για να εφαρμοζει τελειως στις διαστασεις του μπλοκ.

χωρις backplate πια η διαφορα ειναι πολυ καλη.με θερμοκρασια δωματιου ~28-29C,με το Fuzion απειραχτο χτυπαγα 60αρες (3800mhz - 1.42Vcore).

τωρα ειμαι στους 33C idle - 54C load..

post-4606-1416073210,5552_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η όλη κουβέντα για μένα έχει πλάκα.... συζητάμε δλδ για το καλύτερο block τι στιγμή που το καλύτερο από το χειρότερο έχει 2-3 βαθμούς διαφορά? ποιο το νόημα δηλαδή? μήπως με αυτό το κέρδος θα ανέβει παραπάνω η CPU? δεν νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Του eleven τα σπαει!!!! Τρεχω τον καυτο Pentium D 805 στα 4Ghz με Vcore 1.575

:jump: :jump: :jump: και τον κραταει σε full load κατω απο 50 βαθμους σταθεροτατα. .

Σε idle 35 βαθμους και δεν εχω ουτε καμμια φοβερη αντλια (L30) ουτε κανενα εξωπραγματικο ψυγειο (διπλο απλο με δυο ανεμιστηρες μονο). .

Οι Pentium D 8xx ηταν γνωστοι για το ποσο "καυτοι" ηταν. . :devil: :jump:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BlueChris [Σήμερα, στις 14:39]

Η όλη κουβέντα για μένα έχει πλάκα.... συζητάμε δλδ για το καλύτερο block τι στιγμή που το καλύτερο από το χειρότερο έχει 2-3 βαθμούς διαφορά? ποιο το νόημα δηλαδή? μήπως με αυτό το κέρδος θα ανέβει παραπάνω η CPU? δεν νομίζω.

Το κάθε μπλοκ έχει τα πλην και τα κατά του, οποτε το καλύτερο μπλοκ είναι αυτό που ανάλογα με τις προσωπικές ανάγκες του καθενός και το σύστημά του θα του αποδώσει καλύτερα...

Έχεις το δικαίωμα να απέχεις απο την κουβέντα αν δεν σου προκαλεί το ενδιαφέρον...

Φιλικά πάντα

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπορεί να κάνω και λάθος... θέλω να είμαι στην κουβέντα. Με ότι υπάρχει στο Internet φαίνεται πως η καλύτερη λύση είναι το Fusion Bowed. Από εκεί και πέρα ότι συγκριτικό διαβάζω ενισχύει αυτό που είπα πρωτίστως πως έχουμε άντε 3 βαθμούς διαφορά. Πραγματική άποψη όμως έχουν άνθρωποι οι οποίοι τα έχουν δοκιμάσει. Το GTX λένε πως λειώνει την ροή γιατί έχει μεγάλη αντίσταση στο οποίο συμφωνώ γιατί όλα αυτά τα πινάκια που έχει λογικά έχουν μεγαλύτερη αντίσταση, παρόλαυτά έκανα πατέντα για να μην έχω στροβιλισμό στο τανκ μου από την μεγάλη ροή που είχε το νερό στο κύκλωμά μου.

Ειλικρινά θα ήθελα να είχα να δοκιμάσω και τα 3 block να έλεγα πραγματικά νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.