Jump to content



ip35pro vs p35 dq6


KoMM

Recommended Posts

Τι λέτε;

Θα ήθελα να φτάσω το πολύ -αν αντέξει ο επεξεργαστής- σε 500φσβ.

Η ΑΒΙΤ θα χει πρόβλημα με 1000άρες μνήμες;

Γενικά είμαι σε δίλημμα γιατί και οι 2 μητρικές είναι καλές -απ όσο διαβάζω-.

Με νοιάζει σταθερότητα, και μετά ευκολία χρήσης και oc.

Αυτααα!

thnx

Link to comment
Share on other sites

p35 dq6

Δεν θέλω να δώ άλλο θρέντ του στυλ,

"Βοήθεια, Q6600 + IP35 δεν φτάνουν 600mhz FSB"

"Μπανάνα IP35...πιανει 500mhz fsb...με quad...RMA?"

Κανένας που γνωρίζω δεν είχε πρόβλημα με την ip35

Και στην τελική...μην πέρνετε IP35...δεν φτάνει για όλους©

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από honda22 [Σήμερα, στις 21:56]

Έχω παρατηρήσει όμως και πολλά thread με προβλήματα της abit ip35pro...για σκέψου και αυτό.

Επίσης δεν έχεις παρατηρησει thread με προβλημα της asrock...για σκέψου και αυτό.

καταλαβαινεις ετσι? ;)

Edit: Ασε ρε ΑΝ7 OverClocker έχουμε φτασει σε σημειο να μην παιζει η m/b στα 600 first boot και να σκεφτονται RMA με τη μια ....

ημαρτον

Link to comment
Share on other sites

χεχε όλοι ιπ35 λέτε δλδ ε;

Όπως είπα, ζήτημα να αντέξει ο 6750 500 φσβ, οπότε με νοιάζει πρώτα η σταθερότητα, μετά η ευκολία -btw, δε θα έχει πρόβλημα με 800+ μνήμες ε; γιατί στα χαρακτηριστικα δεν αναφέρει 1000-1066 - , και μετά οι επιδόσεις...απογοητεύτηκα απ την ασους.

Το θέμα είναι , στα 450-500 φσβ ας πούμε , τι διαφορά υπάρχει με τιν dq6?

Το μόνο που έχω διαβάσει σχετικά με τιν giga είναι πολλά προβλήματα με το βιος...

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν ξέρω γιατί δεν αναγράφει και παραπάνω από 800αρες, αλλά σύμφωνα με πολλές πηγές τις παίζει άνετα....Και για τα 450-500 μην ανησυχείς, δεν έχει κανένα πρόβλημα. Έχω 2 σπίτι...

Link to comment
Share on other sites

http://www.abit.com.tw/page/en/motherboard/motherboard_detail.php?pMODEL_NAME=IP35+Pro&fMTYPE=LGA775&DEFTITLE=Y

ότι να ναι γράφει το πλαίσιο ή μου διαφεύγει κάτι;

Το θέμα είναι , σε νορμαλ oc καταστάσεις τι διαφορές έχουν;

ΑΝ7 , αφού όπως αναφέρεις σε προηγούμενο ποστ σου ότι όλοι οι γνωστοί σου με ιπ35 δεν είχαν πρόβλημα,γιατί να προτιμήσω την giga?

Link to comment
Share on other sites

στο site του πλαισίου στα χαρακτηριστικά λέει μέχρι 800άρες μνήμες...

Μετράει που είναι τσίρκο γμτ, απ την άλλη, όλο παράπονα με βιος διαβάζω. Έχει και ιστορία με την ψύκτρα, είναι και 30 ευρά πιο ακριβή.

Μαλλόν για ΑΒΙΤ με βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.