Jump to content



Αντιγραφή dvd με nero μέσω δικτύου. Γίνεται?


HotPeanut

Recommended Posts

Θα ήθελα να μάθω αν μπορώ να αντιγράψω αρχεία dvd με το nero 6 μέσω δικτύου. Για να γίνω πιο συγκεκριμένος έχω ένα τοπικό δίκτυο με 2 Η/Υ. Το ένα pc για κατεβαστήρι και μέσα σε αυτό έχω τα αρχεία dvd, στο άλλο pc έχω το αντιγραφικό και το nero 6.6.0.13.

-Μπορώ να αντιγράψω τα αρχεία σε dvd δισκάκι με το nero μέσω του δικτύου? Ανοίγω το nero express και πατάω την επιλογή για να εγγράψω "Αρχεία dvd-βίντεο" και πάω να κάνω Add αλλά δεν έχει πουθενά να επιλέξω "Θέσεις Δικτύου".

-Γίνεται αυτό που θέλω να κάνω ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 3 τρόποι....

Ένας είναι να έχεις το δεδομένα σε άλλο pc, και να το κάνεις burn στο κανονικό σου...Υπάρχει η επιλογή Θέσεις Δικτύου...

’λλος μεταφέρεις τα αρχεία σου στο δικό σου pc για να μην έχεις lag στην μεταφορά μέσω δικτύου και ειδικά αν μιλάμε για μεταφορά μέσω router.

Τρίτον, μπορείς να τα γράψεις κατευθείαν από το άλλο pc, αλλά έχοντας τον έλεγχο στο δικό σου. VNC ή και η ασύρματη επιφάνεια εργασίας φτάνει

start-->Όλα τα προγράμματα-->βοηθήματα-->επικοινωνίες-->σύνδεση απομακρυσμένης επιφάνειας (για win xp)

Link to comment
Share on other sites

1. Η επιλογή Θέσεις Δικτύου δεν υπάρχει στο Nero όταν κάνω Πρόσθεση αρχείων.

2. Αυτό προσπαθώ να αποφύγω, δηλαδή να μην αντιγράφω πρώτα τα αρχεία από το κατεβαστήρι στο κανονικό pc και μετά να τα γράφω σε δισκάκι ;) . Θέλω να τα αντιγράφω κατ'ευθείαν στο δισκάκι.

3. Το κατεβαστήρι δεν έχει αντιγραφικό πάνω. Συνδέθηκα έτσι από το κανονικό pc στο κατεβαστήρι αλλά και πάλι δεν βρήκα τρόπο να το αντιγράψω. Αν θές πες το πιο λιανά.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από honda22

1. Η επιλογή Θέσεις Δικτύου δεν υπάρχει στο Nero όταν κάνω Πρόσθεση αρχείων.

2. Αυτό προσπαθώ να αποφύγω, δηλαδή να μην αντιγράφω πρώτα τα αρχεία από το κατεβαστήρι στο κανονικό pc και μετά να τα γράφω σε δισκάκι ;) . Θέλω να τα αντιγράφω κατ'ευθείαν στο δισκάκι.

3. Το κατεβαστήρι δεν έχει αντιγραφικό πάνω. Συνδέθηκα έτσι από το κανονικό pc στο κατεβαστήρι αλλά και πάλι δεν βρήκα τρόπο να το αντιγράψω. Αν θές πες το πιο λιανά.

Ευχαριστώ

Αν θυμαμαι καλα οσες φορες προσπαθησα να γραψω κατι μεσω δικτυου το Nero παντα πρωτα αντεγραφε τα αρχεια στον τοπικο σκληρο και με τα εγραφε.

Οποτε ειτε τα αντιγραφεις εσυ ειτε το Nero αυτοματα την αντιγραφη δεν την γλυτωνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση του nero έχεις?

Εμένα αυτό δείχνει...

neroik8.th.jpg

Εγώ γι'αυτό το λόγω έβαλα αντιγραφικό στο κατεβαστήρι...Για να το γράφει μόνο του και να μην τρώει και πόρους όταν εργάζομαι στο κανονικό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo [Σήμερα, στις 16:25]

Αν θυμαμαι καλα οσες φορες προσπαθησα να γραψω κατι μεσω δικτυου το Nero παντα πρωτα αντεγραφε τα αρχεια στον τοπικο σκληρο και με τα εγραφε.

Οποτε ειτε τα αντιγραφεις εσυ ειτε το Nero αυτοματα την αντιγραφη δεν την γλυτωνεις.

Θα πρέπει να απενεργοποιήσεις το cache network files.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από webhunter [Σήμερα, στις 16:26]

Ποιά έκδοση του nero έχεις?

Εμένα αυτό δείχνει...

neroik8.th.jpg

Εγώ γι'αυτό το λόγω έβαλα αντιγραφικό στο κατεβαστήρι...Για να το γράφει μόνο του και να μην τρώει και πόρους όταν εργάζομαι στο κανονικό.

Την 6.6.0.13, αλλά αν ισχύει αυτό που λέει ο kallileo τζάμπα ψάχνω.

bbtp9.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dubber [Σήμερα, στις 16:36]

Εκεί που λέει όνομα αρχείου, γράψε \\ip_tou_pc και πάτα enter, θα σου ανοίξει τα απομακρυσμένα shares.

Το location εννοείς προφανώς, δεν μπορείς να γράψεις εκεί εμφανίζει μόνο μια drop down λίστα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.