Jump to content



Καινουριο Fanless απο Zalman


Dr.Paneas

Recommended Posts

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977787&product=989215

Στο πλαισιο οτι το περιμενουν. Η τιμή του δεν είναι λιγο ακριβή ;

Επειδή μου έχει σπάσει τα νεύρα ο θορυβος στο PC μου, σκεφτομαι το w/c σαν μια λυση. Λογικα μόνο ο σκληρός θα ακούγεται τότε και δεν θα έχω fans.

Τι γνώμη έχετε λοιπον ; Αξίζει αυτό το μαραφέτι ;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dellman

http://www.guru3d.com/article/zalman_reserator_xt_GWB8800_review/467/

Και σε άλλα review το βγάζουν πολύ καλό

Στο Link που έδωσες, ο Ε6600 (2πύρηνος) φτάνει τους 46 βαθμούς @ stock Ηz. Αυτό δεν μου κάνει και για πολύ καλό αποτέλεσμα.....

Link to comment
Share on other sites

οτι ειναι πολυ εφετζιδικο δεν μπορει να το αμφισβητησει κανεις νομιζω..βεβαια απο την επιδοσεις δεν ξετρελαθηκα για να πω την αληθεια....θα περιμενα σαφως καλυτερο απο ενα προιον με τετοια τιμη-φαρμακειο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tifozif1

Στο Link που έδωσες, ο Ε6600 (2πύρηνος) φτάνει τους 46 βαθμούς @ stock Ηz. Αυτό δεν μου κάνει και για πολύ καλό αποτέλεσμα.....

Μαζί με 8800GTX στο κύκλωμα?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έτοιμη λύση είναι, μην περιμένεις και καλά αποτελέσματα , όπως γίνεται με όλα τα έτοιμα kit.

Σαφώς κάτι φτιαγμένο κομμάτι κομμάτι θα ήταν πολύ καλύτερο..απλά δεν ξέρω αν όλοι έχουν την γνώση , την όρεξη και το μεράκι να το κάνουν μόνοι τους...

Στα έτοιμα kit πληρώνεις αυτό ακριβώς...Συν το case και όλα όσα δεν έχει ήδη έτοιμα/συνδεδεμένα/εγκατεστημένα ένα τέτοιο σύστημα...

Προσωπική μου άποψη...πηγαινε για κομμάτι κομμάτι watercooling ή μεγάλες παθητικές ψύκτρες παντού(με ελάχιστα αθόρυβα fan), στην συγκεκριμένη λύση μην περιμένεις καλές θερμοκρασίες και επιδόσεις..μόνο ησυχία περίμενε...:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.