Jump to content



Σχολιασμός του pc που σκοπεύω να αγοράσω.....


ganastasiou

Recommended Posts

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Ξεφεύγω πολύ όμως με αυτά που μου πρότεινες και δεν δίνω πάνω απο 750-800...:D Και καλύτερα να μου πρότεινες αλλαγές πάνω σε αυτά που έχω βάλει γιατί σίγουρα με περισσότερα χρήματα θα πήγαινα σε καλύτερο σύνολο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από junior-21-

εχει και 65αρη και 90αρη. Από κοντά θα διαλέξεις 65άρη! Με το seasonic συμφωνώ, απλά θα έπαιρνα το chieftec για να πάρω μια πολύ καλύτερη vga...

Στο pcworld το πρότελευταίο διάβασα κάποια νούμερα απο 3d marks και η MSI έχει πολύ καλές επιδόσεις....:D Αλλά πρότεινε μου μία κάρτα γραφικών να κοιτάξω να την αλλάξω...Κατατάλλα το pc σαν σύνολο είναι καλό?Κατι τελευταίο το συγκεκριμένο τροφοδοτικό παίξει 80W++ οπότε σε μία αναβάθμιση μελλοντικά δεν θα είμαι οριακά σε θέμα κατανάλωσης.

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα ειναι

Μοναχα philips οθονη μην παρεις επελεξε κατι αλλο οτιδηποτε αλλο εκτος απο αυτες

Απλα Αθλιες οθονες χαλια χρωματα χαλια αποχρωσεις μοναχα η 190χ7 κατι λεει οι αλλες ειναι αστα να πανε

Link to comment
Share on other sites

Αν πάω σε core 2 duo Ε6750 με μία απλή μητρική(χωρίς sli) και 2χ800αρες μνήμες στα 1GB η κάθε μία(2GB σύνολο) θα έχω καλύτερες επιδόσεις εννοείται πως δεν βγαίνω απο το budget απλά θα δώσω λιγότερα για να πάρω μία μέτρια μητρική πχLink Mainboard s775 και αυτές τις μνήμες 2χLink Ram

Θα έχω καλύτερες επιδόσεις?

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα είναι πιο δυνατό το σύστημα. Αλλά δε μου πολυαρέσει το 945. Έχει παλιώσει πολύ. Καλύτερα πήγαινε εδώ

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.522570

για λίγα λεφτά ή ακόμα καλύτερα εδώ

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.522554

(τα αξίζει τα λεφτά).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ganastasiou [Σήμερα, στις 00:35]

Αν πάω σε core 2 duo Ε6750 με μία απλή μητρική(χωρίς sli) και 2χ800αρες μνήμες στα 1GB η κάθε μία(2GB σύνολο) θα έχω καλύτερες επιδόσεις εννοείται πως δεν βγαίνω απο το budget απλά θα δώσω λιγότερα για να πάρω μία μέτρια μητρική πχLink Mainboard s775 και αυτές τις μνήμες 2χLink Ram

Θα έχω καλύτερες επιδόσεις?

Ωραίο συστημα , πάρε και την 2η που λέει ο Whitesnake και είσαι Οk. :T:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να ξεχάσω τον AMD και να πάω Intel τόσο μεγάλη διαφορά έχουν?Χώρια που η μητρική είναι απο τις καλύτερες για cpu amd,ενώ η μητρική της ASUS δεν έχει και sli σε πιθανή αναβάθμιση...:o :o

Link to comment
Share on other sites

Για stock ας το αφήσουμε για αρχή γιατί μέχρι να ασχοληθώ καλά με το oc δεν θα το κάνω σε αυτο το pc αλλά σε όποιον Intel απο φίλο βρεθεί μπροστά μου,δεν θα επιχειρήσω στο δικό μου μηχάνημα τπτ ακόμα...Θέλω όποιος μπορεί να μου εξηγήσει γιατί Intel>>AMD?Ενω μιλάμε για έναν 5600++ vs Ε6750?

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να πας σε 6750, ακόμα και σε default, δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με τον 5600+

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/intel/showdoc.aspx?i=3012

Ακόμα και 6000+ δύσκολα τα βάζει μαζί του. Αλλά είναι σημαντικά πιο ακριβός, έτσι? :)

Link to comment
Share on other sites

Κατέληξα σε 5600+ με την μητρική στην αρχή του θέματος άλλωστε απο εδώ είδα μικρές διαφορέςLink Intel VS AMD αλλά σε τιμή σίγουρα είναι ακριβότερο οπότε AMD τελικώς με την μητρική της υπογραφής.Τέλος θα ήθελα να μου προτείνεται ενα dual kit RAM 1GB 800ari που να δουλεύει καλά σε default. :D

Link to comment
Share on other sites

Bρε πάρε Ιntel και default πιο δυνατός είναι και αν δεις πόσο έυκολο είναι να φτασεις τον E6850 θα το μετανιώσεις:p Μιλάμε για 3 κλικ.

και θα είσαι και μεσα στα πλαισια λειτουργιας...default.

Εδώ μεχρι και oι ΑΜD fans Intel έχουν.

Eσυ θα σώσεις την AMD? :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem

Bρε πάρε Ιntel και default πιο δυνατός είναι και αν δεις πόσο έυκολο είναι να φτασεις τον E6850 θα το μετανιώσεις:p Μιλάμε για 3 κλικ.

και θα είσαι και μεσα στα πλαισια λειτουργιας...default.

Εδώ μεχρι και oι ΑΜD fans Intel έχουν.

Eσυ θα σώσεις την AMD? :p

Δεν ξέρω έχω μπερδευτεί,μου φαίνεται όμως οτι αξίζει τα λεφτά του ο 5600+!!

:confused: :confused: Και εκτος αυτού ειμαι fan της AMD μιας και ο πρώτος είναι πάντα μισητός και αν σκεφτείς οτι η AMD μια μικρή εταιρεία συναγωνίζεται στα ίσια πλέον την Intel εγώ μαζί της ειμαι.:p

Αρχική απάντηση από gznp

2gb με 68Ε 800άρες σου κάνουν?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977727&product=957070

Και μάλλον πάνε και καλά σε oc ;)

Δε μου κάνει καρδιά να σου προτείνω 2x512...:p

Θα συμφωνήσω.:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.