Jump to content



Εδώ τα καλά case.


reifen

Recommended Posts

Εδώ τα καλά case.

Έφτασε ο καιρός για case και θα χρειαστώ την γνώμη σας .

Βασικά τι θέλω εγώ

Α)χωρίς πόρτα +

Β)μαύρο ++

Γ)usb στο πάνω μέρος του κουτιού ++

Δ)πλαϊνό παράθυρο

Ε )καλή κυκλοφορία αέρα-ευρύχωρο++

Ζ)tool free τοποθέτηση HD η εύκολη πρόσβαση ++

Η)HD παράλληλα με την πρόσοψη +

Θ)cable management +

Ι) TIMH 150 +10%

Τι βρήκα :

ANTEC 900

http://www.antec.com/ec/productDetails.php?ProdID=08009

ANTEC P182

http://www.antec.com/ec/productDetails.php?ProdID=09182

CM Stacker 810 ATX

(Περίπου το ίδιο)

CM 690

http://www.hexus.net/content/item.php?item=10255

κανένα όμως δεν τα έχει όλα έτσι αν έχετε κάποια άλλη πρόταση η απλώς την γνώμη σας για το πια θα ήταν η καλύτερo .το κουτί που έχω τώρα είναι ένα Heroichi super midi όποτε το επόμενο θα πρέπει να είναι σημαντική αναβάθμιση από πλευράς χώρου και ευκολίας .

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βλέπω προκοπή λέω να ανεβώ λίγο στα λεφτά έτσι η τελική τιμή πάει στα 216 ε.

Θα μου πείτε γιατί 216 επειδή το φιλαράκι μου που θα κάνει την ίδια αναβάθμιση έχει βάλει στο μάτι το cosmos .

Με το νέο κομπόδεμα η λίστα διαμορφώνετε

1)coolermaster cosmos (ΟΙ δίσκοι έχουν πρόβλημα αν δουλέψουν κάθετα και ποσό καλά ψύχονται)

2)thermaltake Mozart TX (έχει πρόβλημα με θόρυβο από τους δίσκους τελικά ?με τα καλώδια της πρόσοψης μπορεί να γίνει κάτι ?σιδερένιο μήπως θα ήταν καλύτερο ?)

3)Stacker 631 (scythe mugen μπαίνει ,οι δίσκοι ποσό εύκολα βγαίνουν )

4)lian Li Pc-A70 (πια είναι η χαμηλότερη τιμή του που μπορούμε να το βρούμε)

:help: :help: :help:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είπα να ανεβώ τιμή τώρα να κατεβούμε ,μπα πάει το antec αλλά ευχαριστώ

Stacker είναι η εναλλακτική λύση και για μένα και για τον φίλο μου σε περίπτωση που δεν κάτσουν τα αλλά.

Θα ήθελα να ακούσω και άλλες γνώμες αν δεν σας κουράζω .Ίδιος τι δες σας αρέσει στο κάθε κουτί μήπως δεν έχω σκεφτεί κάτι αν έχετε και προσωπική εμπειρία ακόμα καλυτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να ψαξεις στο νετ βρεις review απο το καθε κουτι και αποφασίζεις μονος σου , σε αυτο το θεμα ο καθένας λεει οτι του αρέσει με βάση τα γούστα του.Απλώς μην αγοράσεις medium tower μόνο full για να έχεις άπλα...;)

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να λέτε για το stacker 831

Τελικά και Mozart και το cosmos είναι εκτός μιας έχουν ατέλειες που δεν μπορώ να συμβιβαστώ .

Μας μένουν το pc-a70(αν καταφέρω να το βρω εδώ στα 210<) και το 831.

Αλλά έχω 2 ερωτήσεις

Α)γρατζουνιέται τόσο εύκολα η μπογιά στα lian li όσο λένε;

Β)κροταλίζουν τα πλαϊνά στο stacker 831 και πια η διάφορα του από τα άλλα 832,830 evo (εκτός του σχεδίου).

Link to comment
Share on other sites

Μου καταστρέφεται την ψυχολογία είμαι με το κλειδί στο χέρι να μπω στην Ferrari και μου λέτε να πάω σε παλιό Volvo. :eek:

Αλλά δυστυχώς έχω ψηθεί και δυστυχώς δεν αλλάζω γνώμη και δύστυχος δεν θα αλλάξει γνώμη και ο άλλος μάλιστα αυτός έχει αποφασίσει θέλει stacker 831 δεν του αρέσει εμφανισιακά το lain li εγώ θα εξαρτηθεί , άμα το βρω από άλλη πηγή στα 210 ε το Lian li 100%.

Τελικά ότι και να γίνει θα πάρουμε ένα από τα δυο κουτιά απλός αν κάποιος μπορεί να απαντήσει στις 2 ερωτήσεις που έκανα έτσι να είμαστε προετοιμασμένοι.

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με τον gar και εγώ αυτό έχω πολύ καλές θερμοκρασίες με τα ανεμιστήρια στο low...όσο για το cable management έχει 1-2 τρύπες στο πλάι για να περάσεις κάποια καλώδια από το πίσω μέρος του κουτιού αν θες όμως να μη φαίνεται τιποτα δες εδώ http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=126395 αν δε σε ενοχλεί που είναι middle atx αυτό πάρε.:T:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις γνώμες αλλά δεν αλλάζει γνώμη ο άλλος ούτε και εγώ.

Μια τελευταία ερώτηση αν ενδιαφερόμουν να το αγοράσω το lian li a70 που θα πήγαινα σε ελληνικό μαγαζί για καλύτερη τιμή και που στο εξωτερικό με καλή συσκευασία και customer service.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.