Jump to content



8800GT or HD3870


alkis131416003266

Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

υπάρχουν 3870 στα ράφια αλλά είναι ελάχιστα πανελλαδικά μιας και οι προπαραγγελείες είναι μεγάλες. όπως είπε o Snips υπάρχουν στα καταστήματα αλλά στο internet βγάζουν και λένε "αναμένεται σύντομα" μιας και δεν περισσεύει καμία.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως την χτύπησα την Gecube. Ολόκληρο ΠΣΚ στο ράφι, είναι πρόκληση.

Αλλά τι είναι αυτό το mirror driver? Επίσης μετά τους catalyst, μου έβγαλε μια unknown device και δεν ξέρω τι είναι!

post-1143-1416073309,8947_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μια κα θα μπει η καινούργια zalman πάνω στην 3870, καθώς η stock βγάζει 80+, έχ μια απορία; Λέτε να κρατήσω την stock φύκτρα για τις μνήμες ή να την αντικαταστήσω με τα γνωστά μπλέ ψυκτράκια της zalman;

8fuv29uyj4qv4hb6tbkq_thumb.jpg

Λογικά αυτή η ψύκτρα έχει συνολικά μεγαλύτερη επιφάνεια και ίσως κάνει καλύτερη δουλειά. Το κακό βέβαια είναι οι "τσίχλες" που την κρατάνε σε επαφή με τις μνήμες. Ακόμα και στην σελίδα της Accelero λέει να μην την αντικαταστήσουν με τα δικά τους. http://www.arctic-cooling.com/vga2.php?idx=138&data=7&disc

Εντύπωση μου κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να τις αφήσεις.

’λλωστε το πρόβλημα το έχει κυρίως ο πυρήνας.

Γιατί οι δικές μου άνετα παίζουν 1271+ παιχνίδια ενώ

benches πάνε 1321+. Φρόντισε να βάλεις και νέο bios για πάνω από 862ΜΗζ αν έχεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jois21 [Χθες, στις 00:29]

Δεν ηξερα οτι το κανει, αλλα σιγα το ζητημα. Ουσιαστικα παραθυρο με μαυρο κενο, ε νταξ...

Το θεμα ειναι να παιζεις τα παντα φουλ.:p

Δε σφάξανε να βάλω 8x antialiasing - στο φινάλε δεν προλαβαινω να

δω το pixelιασμα στα φυλλαράκια στο εκάστοτε game. Επίσης ενα κλικ

κάτω στο shadow quality δεν με ενόχληξσε ποτέ. Είπαμε quality αλλά

σε λογικά πλαίσια.

:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spyrus

Εγώ θα έλεγα να τις αφήσεις.

’λλωστε το πρόβλημα το έχει κυρίως ο πυρήνας.

Γιατί οι δικές μου άνετα παίζουν 1271+ παιχνίδια ενώ

benches πάνε 1321+. Φρόντισε να βάλεις και νέο bios για πάνω από 862ΜΗζ αν έχεις πρόβλημα

Kατα τυχη ....εχεις δει μεχρι που φτανει ο πυρηνηας??:whistling:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Jumex

αυτο που λειπει ειναι ο driver για το ενσωματωμενο hd audio της ATI.θα βρεις τον driver μεσα στο cd της καρτας

Θα υπάρχει πρόβλημα αν δεν τον εγκαταστήσω; HDMI δεν μου είναι χρήσιμο, και γενικά ταινίες στο PC δεν βλέπω. Ρωτάω μήπως υπάρχει κανένα confict με την κάρτα ήχου, διότι αρχικά τον HDMI μου έθεσε ως συσκευή ήχου του συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδες πηρα την 3870..Ηταν ετοιμη στο πλαισιο και την πηρα...Οι θερμοκρασιες ηταν υψηλες αλλα με το riva tuner εβαλα το fan να παιζει σε 50% και εχω 35C σε idle και αντε κανενα 70αρι(λεω παρα πολυ 50 πρεπει να'ναι) σε full με ολα high..

Link to comment
Share on other sites

Και ετσι γλιτωσα και τα λεφτα που θα εδινα για την 8800GT για cooling...Μια χαρα παιζω (επαιζα μαλλον) Crysis σε 1280*1024 ολα στο full!Ειδικα στο pro08 εμεινα εκει που εδιχνε τους θεατες...All the money λεμε!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.