Jump to content



Προβλημα με 4 Giga Ram


Billys

Recommended Posts

Παιδια εχω ενα προβλημα..σε ενα forum διαβασα κ καλα ενα κολπακι για να παιξεις το pro 2008 με 4 giga ram..λοιπον ελεγε ο τυπος να παμε στο msconfig-Εκκινηση υπολογιστη-Επιλογες για προχωρημενους και στην επιλογη μεγιστη μνημη να βαλουμε 3072(απο 4096)..κ μετα restart κ θα το παιζει μια χαρα..

νταξει λογικο μου φανηκε οτι θα επαιζε αφου το λειτουργικο θα φορτωνε με 3 gb ram..;) ;)

το θεμα ομως ειναι οτι τωρα θελω να το επαναφερω στα 4096 που ηταν κ δεν γινεται...:( :(

παει μεχρι 2816..:blink: :blink: δοκιμασα επαναφορα,οπως και να βγαλω τα 2 stickakia κ να τα ξαναβαλω αλλα δεν εγινε τπτ..βλεπει δλδ μονο τα 3 gb..

Please help ρε gyus..εχω φρικαρει..:(

Υ.Γ:sorry για το μεγαλο ποστ

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε συ format..ηταν η τελευταια επιλογη μου..:p :P

blindy οχι δεν εχει τετοια επιλογη στο bios...τελικα ηταν αυτο που ειπε ο lord(:worship: )..τι μλκς ειμαι κ γω..πως δεν το σκεφτηκα?

Απλα τα πραγματα,το απενεργ.και τα βλεπει ολα μετα..;)

Ευχαριστω ρε παιδες για την βοηθεια να σται καλα!:) :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι δεν τα εβλεπε πριν τα 4 gb..μια χαρα τα εβλεπε..αλλα μετα εβλεπε μονο τα 3 αφου εκανα αυτο στο msconfig...

αλλα το απενεργ.και ολα οκ..το θεμα ειναι οτι πρεπει να περιμενουμε κανενα patchaki για να παιξουμε το pro..;)

Link to comment
Share on other sites

φιλε billys οχι νομιζω,,,, σιγουρα υπαρχει προβλημα με τα 4gb στα vista 64bit... νομιζω εχτος απο αυτο εκινο που ειπε καποιος να κοιτα3ι στο βιοσ και εχει δικαιο,,,η Microsoft εχει ενα update για αυτο το προβλημα....συνηθως παρουσιαζεται σε n680 ,, ειχα το ιδιο προβλημα με xfx mobo n680

Link to comment
Share on other sites

Ναι με 4 gb δεν παιζει...δεν το εχω μονο εγω το προβλημα..και στο forum του We hellas αντιμετωπιζουν πολλα παιδια το ιδιο προβλημα..δεν σου αναγνωριζει την καρτα γραφικων..με αποτελεσμα στα settings να εχει μονο low επιλογη κ αναλυση 720χ480..:(

Δεν ξερω αλλα μου φαινεται πολυ κουλο το προβλημα..;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.