Jump to content



Mini Pc


minus

Recommended Posts

Εχω αρχισει και ψαχνω την αγορα γιατι θελω καποια στιγμη το επομενο διαστημα να αγορασω ενα mini pc.

Δεν ξερω αν ειναι αυτος ο σωστος ορος, αλλα αυτον θυμαμαι τωρα.

Αν ειναι αλλος ο όρος πειτε μου.

Εννοω αυτα μικρα κουτακια pc που βγηκαν στην αγορα τα τελευταια χρονια, σε πολυ compact διαστασεις, που πιανουν ελαχιστο χωρο. Κατι σαν ενα dvd drive, σε λιγο μεγαλυτερες διαστασεις για να χωρα μεσα σκληρο, cpu, καρτα γραφικων,ηχου, δικτυου κλπ.

Τωρα ή εγω δεν ψαχνω καλα, ή κατι κανω λαθος.

Κοιταζω εδω

http://www.skroutz.gr/search?keyphrase=mini+pc

και περνω ασχετα αποτελεσματα.

Επισης εδω, για innovator κιολας, τα βρισκω πανακριβα.

Θελω κατι αξιοπιστο οσο το δυνατον, οικονομικο, και με σκληρο δισκο 3,5αρι, κανονικο δηλαδη, οχι φορητου υπολογιστη. Α, και να ειναι αθορυβο, στην κυριολεξια(σαν να μην υπαρχει).

Ζητω πολλα?

Ζητω κατι που δεν υπαρχει?

Προσανατολιστε με σας παρακαλω, σε μαρκες, που παιζουν οι τιμες, περι θορυβου, και που μπορω να βρω κλπ.

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

Το θελω βασικα για κατεβαστηρι, αντε και κανενα office περιστασιακα.

Για 2ο pc το θελω. Αλλα βαρεθηκα τις μεγαλες κουτες, τους ανεμιστηρες που βουιζουν, τα χιλια καλωδια, και ειπα να κοιταξω για κατι πιο κομψο, να το χω καπου 'κρυμμενο' και να μην ενοχλει κανεναν.

jpavly mac, ολα τα λεφτα, macbook pro εχω, αλλα για φτηνο-δουλειες, θελω ενα φτηνο-μινι pc. Εκτος αν τα mini pc, τελικα θελουν maxi χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από minus

Το θελω βασικα για κατεβαστηρι, αντε και κανενα office περιστασιακα.

Για 2ο pc το θελω. Αλλα βαρεθηκα τις μεγαλες κουτες, τους ανεμιστηρες που βουιζουν, τα χιλια καλωδια, και ειπα να κοιταξω για κατι πιο κομψο, να το χω καπου 'κρυμμενο' και να μην ενοχλει κανεναν.

jpavly mac, ολα τα λεφτα, macbook pro εχω, αλλα για φτηνο-δουλειες, θελω ενα φτηνο-μινι pc. Εκτος αν τα mini pc, τελικα θελουν maxi χρηματα.

Για mac mini σε βλέπω να πας καρφωτός...προσδιόρισε βέβαια και πόσο είναι το budget σου και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από minus

Το θελω βασικα για κατεβαστηρι, αντε και κανενα office περιστασιακα.

Για 2ο pc το θελω. Αλλα βαρεθηκα τις μεγαλες κουτες, τους ανεμιστηρες που βουιζουν, τα χιλια καλωδια, και ειπα να κοιταξω για κατι πιο κομψο, να το χω καπου 'κρυμμενο' και να μην ενοχλει κανεναν.

jpavly mac, ολα τα λεφτα, macbook pro εχω, αλλα για φτηνο-δουλειες, θελω ενα φτηνο-μινι pc. Εκτος αν τα mini pc, τελικα θελουν maxi χρηματα.

Για mac mini σε βλέπω , εκτός και αν παρεις κανεα barebone / mini-atx + htpc case.

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που το macmini σου βγει λιγο maxi απο οικονομικης αποψης..

Τσιμπας ενα κουτακι απο δω μερια*..που ειναι μικρουλια ..(οχι οσο το macmini) ..

μια μητρικη σαν και αυτη η παρομοια giga G31

και εναν επεξεργαστη πχ Ε2160

πετας και ενα γιγα μνημη ..και με 200€ εισαι ετοιμος..

Μονο σκληρος μενει..

Παιζει και αυτο αλλα ανεβαινει λιγο σε τιμη ...πιο φτηνο παντα απο macmini.

(τεχνολογικα ειναι παλιο ...αλλα αν σκεφτεις τη χρηση που θες ..)

*Δεν ξερω αν μπορεις να βρεις αλλα κουτακια της ιδιας εταιριας..αλλα μερικα ειναι καλουλια...και απο τιμη σκιζουν.

Εδω το μαμα-site με τα μικρουλια

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.