Jump to content



Παρίσι: ο δήμος περιορίζει την έκθεση στην ακτινοβολία από το Wi-Fi


tassoss

Recommended Posts

http://www.tanea.gr//Article.aspx?d=20071214&nid=6868170&sn=&spid=877

έχει κανένας χρήστης απο εδώ παρουσιάσει τα συμπτώματα που αναφέρονται στο άρθρο

(πονοκεφάλους, ιλίγγους και αδιαθεσίες);

Link to comment
Share on other sites

τον καθενα μπορει να τον εχει πιασει πονοκεφαλος αλλα το λογικοτερο ειναι να μην το αποδιδει στο wi-fi...αλλωστε(αν ισχυει οντως οτι υπαρχουν τετοια συμπτωματα) δεν ειναι απαραιτητο να αρχισει να ποναει το κεφαλι σου αμεσως μολις πας κοντα σε ενα hotspot ή ενα access point...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, άσχετο. Επειδή παίζει wi-fi στο σπίτι 24/7 στην ελάχιστη βέβαια ένταση που μπορεί και παίζει σωστά, αντίστοιχα και το φορητό στα Low όσο γίνεται ρυθμιζμένο, αλλά το χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά στο κρεβατάκι (είναι ότι πρέπει να surfάρεις πριν κοιμηθείς) να ανησυχώ? Έχει κανείς άλλους ίδιους προβληματισμούς ή είμαι το μόνο πειραματόζωο εδώ? :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ειναι η ιδέα μου αλλα οποτε κλεινω το βράδυ το modem (usr9108) μια χαρά κοιμάμαι και ξυπνάω... και ακόμα καλύτερα οταν κλεινω και και τα 2 πολυμπριζα.... μπορει να ειναι και placebo effect αλλα οσο να πεις κάτι θα εκμπεμπει και αυτο....

Link to comment
Share on other sites

και ομως δημιουργούν πρόβλημα....

αν δείτε τα χαρακτηριστικά στα κινητά ,bluetooth ,wifi εκπέμπουν ακτινοβολία σχεδόν ίδιας συχνότητας με την ακτινοβολία των φούρνων μικροκυμάτων αλλά σε πολύ μικρότερη ένταση....(μπορείτε να το δείτε και μόνοι σας....)

(ενας καθηγητής μου το είπε που το έψαξε(φυσικος) )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.