Jump to content



Μειώσεις τιμών από τον ΟΤΕ στα ευρυζωνικά προϊόντα


vasi

Recommended Posts

Eγω εκανα αιτηση αναβαθμισης απο 4Μbit Ondsl σε 24 Mbit Conn-x στις 21/12.Εφυγα για διακοπες στις 22/12,γυρισα σημερα.Το Sagem 1500WG συχρονιζει 18673 /901 με Noise Margin 9 dB up&down,Attenuation 13 dB up,16 down.To προβλημα ειναι οτι εχω upload 800-900 kbit ενω εχω μονο 900-100 kbit download.Κοιταξα στο ΟΤΕΝΕΤ WEBSELFCARE και βλεπω Όνομα Υπηρεσίας : OTENET OnDSL Home S2 Αορίστου ,Ημερομηνία Ενεργοποίησης : 22/12/2007 . Τύπος Μεταβολής : Αναβάθμιση .Το S2 νομιζω ειναι 1024,κανονικα επρεπε να εγραφε S6.Τι φταιει: 1)To μοντεμ?

2)Εχουν κανει μ***κια στον ΟΤΕ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 407
  • Created
  • Last Reply

τιποτα ακομα σε εμενα...η γραμμη ειναι ακομα ενεργοποιημενη και το μοντεμ συγχρονιζει κανονικα στα 2mbps...Μου φαινεται οτι εκανα την αιτηση την πιο ακαταλληλη στιγμη (εν μεσω εορτων)..Τεσπα..Θα τους παρω παλι τηλεφωνο αυριο να δω τι γινεται....

Btw...Μηπως δουλευει κανεις απο εδω στο 134 για να με εξυπηρετησει λιγο πιο γρηγορα; :D :D :D

edit:τουλαχιστον βρηκα username και pass απο ενα φιλο μου και μπορω να χρησιμοποιησω τη γραμμη ..:upside:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pcfreak111

Ρε παιδιά σε εμένα ακόμη να γίνει η αναβάθμιση σε 1024 από την 768 που έχω τώρα!:(

και εμενα ακομα να καταχωρηθει η αιτηση που εχω κανει απο την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ !!! Αν ειναι δυνατον...Εν τω μεταξυ σημερα παιρνω το 134 και δεν βγαινει αυτη που σου λεει τις επιλογες αλλα βουιζσει σαν να ειναι κατειλλημενο...:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως την έκανα και μάλιστα σε 1 εβδομάδα ακριβώς τους πήρα τηλέφωνο στις 6 Δεκεμβρίου και τους ενημέρωσα για την αναβάθμιση απο 2Mbps στα 8Μbps και στις 14 είχε τελειώσει η αναβάθμιση.Το θέμα είναι αφού βγήκε το καινούργιο τιμολόγιο του πήρα τηλέφωνο ενημερωτικά για να ρωτήσω σχετικά με το θέμα και μου απάντησαν ότι εντάσομαι απευθείας στο νέο τιμοκατάλογο οπότε απλά απολαμβάνω με 26 ευρώ τα 8Mbps μου.....

Link to comment
Share on other sites

Εν τελει ελαβα την οριστικη απαντηση σχετικα με το εχει γινει η συνδεση μου αφου τους εβαλα τις φωνες και τους επεισα να μου δωσουν καποιον υπευθυνο για να μιλησω...

Μου ειπαν λοιπον οτι Αφου ακομα εκκρεμει το αιτημα της καταργησης της οτενετ δεν θα επρεπε να με αφησου να καω αιτηση για conn-x...Αρα μετα απο μια εβδομαδα εμαθα οτι η αιτηση μου ειχε παει στον καλαθο...Σχτικα με το οτι η γραμμη μου ειναι ακομα ενεργοποιημενη μου ειπαν πως απο την πλευρα του ΟΤΕ δεν θα υπαρξει οπως και δεν υπηρξε και ολο το εξαμηνο καμια χρεωση και πως αν ειναι χρεωθει κατι εξαρταται απο την οτενετ...Πηρα αμεσως μετα την Οτενετ τλεφωνο και μου ξεκαθαρισαν οτι δεν προκειται σε καμια περιπτωση να χρεωθω κατι παραπανω....

Αυτη τη σιτγμη λοιπον και παρολο το μπλεξιμο που προεκυψε απο την ασυννενοησια μεταξυ εμενα και των υπαλληλων του ΟΤΕ εχω τη χαρα να απολαμβανω δωρεαν ADSL 2 mbps...Αυτα τα ολιγα...Κατα τα αλλα αναμενω μεχρι την επομενη εβδομαδα να κοπει η γραμμη για να γινει η νεα και ΟΡΙΣΤΙΚΗ αιτηση....

@Astrolavos: Εδω και παρα πολλες σελιδες η συζητηση εχει ξεφυγει απο τα στενα πλαισια της μειωσης των τιμων απο τον ΟΤΕ οποτε δεν νομιζω πως πειραζει να γινεται αναφορα και στα αποτελεσματα που επεφερε αυτη η αναπαντεχη τροπη των πραγματων:)

Link to comment
Share on other sites

εγω (εκανα αιτηση την δευτερα 31/12 )περιμενω να ολοκληρωθει η διαδικασια ακομα...παντως πηρα στο 134 σημερα και μου ειπαν οτι εχουν ολοκληρωθε ηδη τα απο τα 4 σταδια (50%) και πως εχω παρει πορτα στο dslam...οποτε πιστευω πως απο τις αρχες της αλλης εβδομαδας αν οχι μεχρι το τελος αυτης θα ειμαι ετοιμος !

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hayabusa [03-01-2008 14:55]

εγω (εκανα αιτηση την δευτερα 31/12 )περιμενω να ολοκληρωθει η διαδικασια ακομα...παντως πηρα στο 134 σημερα και μου ειπαν οτι εχουν ολοκληρωθε ηδη τα απο τα 4 σταδια (50%) και πως εχω παρει πορτα στο dslam...οποτε πιστευω πως απο τις αρχες της αλλης εβδομαδας αν οχι μεχρι το τελος αυτης θα ειμαι ετοιμος !

Πολυ σε αργει ο ΟΤΕ θα τον μαλώσω.... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.