Jump to content



Forthnet 2play: Δωρεάν κλησεις ΚΑΙ σε 24 χώρες


perp

Recommended Posts

Πριν λιγο άνοιξα τον 2μηνο λογαριασμό της Forthnet και βρήκα την είδηση στα προσωπικά μηνύματα... Ακόμα καλύτερα λοιπόν....Απο 1/12/2007

Δωρεάν απεριόριστες κλήσεις προς ΟΛΑ τα σταθερά δίκτυα στην Ελλάδα και σε 24 διεθνείς προορισμούς:

Ελλάδα

Αγγλία

Αυστραλία

Αυστρία

Βέλγιο

Βραζιλία

Γαλλία

Γερμανία

Δανία

Ελβετία

Η.Π.Α (και κινητά)

Ιαπωνία

Ισπανία

Ιρλανδία

Ιταλία

Καναδά (και κινητά)

Κύπρο

Νορβηγία

Νότια Αφρική

Ολλανδία

Περού

Ρωσία

Σιγκαπούρη

Σουηδία

Χονγκ Κόνγκ

Πηγή

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD [Σήμερα, στις 20:14]

Ναι... όταν παίζει το τηλέφωνο και όταν δεν ακούγεται χειρότερα κι από κινητό στο κέντρο του αρκτικού κύκλου αξίζουν οι μηδενικές χρεώσεις!

Τι να πω... λες απο το σπίτι μου να περνάνε τα καλώδια της Forthnet? Μονο 1 φορά έχει κοπει το τηλέφωνο για 1 ώρα απο τον Μάιο... :innocent:

πάντως για όσους έχουν φίλους/συγγενείς στο εξωτερικό... τωρα μια χαρά μας ήρθε.... αυτο σιγουρα έλειπε απο το πακέτο και προσωπικά ηταν κάτι που ηθελα απο τα πακέτα των υπολοιπων εταιρειών....

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα αυτο δεν ειναι κίνητρο για να βάλεις κανεις ΤΩΡΑ 2play... ένα add-on στις ηδη υπάρχουσες υπηρεσίες....πάντως καλή κίνηση ειναι.... που τα 150-170 ευρω που πληρωνα για 2μηνες και που τα 79,80 που πληρώνω τώρα.... κάτι ειναι και αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bourlas [Σήμερα, στις 01:16]

πολύ καλή κίνηση μιας και πολλές κάρτες για να μιλάς με εξωτερικό δεν δουλεύουν στους εναλλακτικούς και η μόνη λύση ήταν voip

Προφανώς δεν δουλεύουν διότι όλες αυτές οι καλές και τίμιες εταιριούλες παρανόμος κόβουν τα 807-ΧΧΧΧ τηλέφωνα. Αφού κόψουν όλους τους άλλους εναλλακτικούς, έρχονται μετά να σου διαφημίσουν δωρεάν κλήσεις. Όμορφο ε?

Πάντως χάρη στο voip πολλές από τις παραπάνω χώρες κοστίζουν ποιο φτηνά στην Forthnet από ότι η ίδια η Ελλάδα!!! Οπότε καθόλου παράξενο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόνο να σας θυμίσω κάτι...

Ειχε ποτε κανενάς καμια βλάβη, ήθελε να βάλει/βγάλει μια υπηρεσία, να κάνει μεταφορά γραμμής/τηλέφώνου την εποχή που ο ΟΤΕ ήταν μονοπώλειο???? Μην λέμε οτι θέλουμε... Τοτε κανείς δεν απάνταγε τα τηλέφωνα, σε γράφανε εκει που δεν πιάνει η μελάνη και οι χρεώσεις ήταν το κάτι άλλο.... Ο ΟΤΕ ξύπνησε μέτα που μπηκαν στο παιχνίδι και οι υπόλοιποι..... Που σημαίνει οτι ολα μπορουν να βελτιωθουν...

Αυτο που δεν μπορω να καταλάβω ειναι με τι συχνότητα προσπαθείτε δηλαδη να επικοινωνήσετε με την εκάστοτε HOL, ON, 4Net κτλ? Καθε μέρα παιρνετε τηλέφωνο και δεν το σηκώνουν ή δεν σας εξυπηρετουν? Γιατι οταν υπάρχει βλάβη σε μια περιοχη ειναι λογικό να πέφτουν τηλέφωνα και υπαρχει φόρτος εργασίας...

πχ οταν ειχα ξαφνικη διακοπη ρεύματος...η ΔΕΗ εκανε να σηκώσει το τηλέφωνο 30λεπτα και ουτε καν μου εδωσε απάντηση..... Οπότε επρεπε να πω οτι η ΔΕΗ εχει χάλια τηλεφωνική εξυπηρέτηση, οτι δεν δουλευουν, οτι δεν ειναι εταιρεία ή οτι εχει έλλειψη προσωπικου?

Γιατι ως Ελληνες πιστεύουμε ειδικά οταν εχουμε καποιο πρόβλημα οτι πρεπει απαραίτητα να μας δίνουν προτεραιότητα, οτι το δικος μας πρόβλημα πρεπει πρώτα να επιλυθει και οτι γενικά ευκολα κατηγορουμε το κράτος, τον ΟΤΕ, την ΔΕΗ, τους εναλλακτικους κτλ οτι δεν αξίζουν.... Προβλήματα εχουν όλοι το θέμα οτι συνήθως το πρόβλημα μας ΔΕΝ θα ειναι μεμονομένο...Και οπως θα παιρνουμε εμεις τηλέφωνα καπου....παίρνουν και αλλοι 1000 καταναλωτες.... Και στην Μιcrosoft Ηellas να επαιρναν 1000ατομα ταυτόχρονα...εεε καποιο πρόβλημα θα υπήρχε....

Link to comment
Share on other sites

Ε ας βάζουν ένα ηχητικό μήνυμα που να λέει " Αυτή τη στιγμή στην τάδε περιοχή υπάρχει τεχνικό πρόβλημα. Προσπαθούμε να το διορθώσουμε. Για λοιπές πληροφορίες τεχνικού τύπου πιέστε το τάδε νούμερο"

Αντί για αυτό σε πνίγουν στα διαφημιστικά όσο περιμένεις μιας και αυτά προωθούν την εικόνα της εταιρία, δεν την τραυματίζουν.

Δεν λέμε ότι είναι οι κακοί της υπόθεσης και ο πΟΤΕ ο καλός. Απλά μην νομίζεις ότι σκίζονται να σε εξυπηρετήσουν, ούτε ότι τα διαφημιστικά στην αναμονή δεν ΠΡΕΠΕΙ να τα ακούσεις.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν περιμένω κανενας να σκιστει να με εξυπηρετήσει οταν πληρώνεται με τα 600 που θα δινουν στα παιδια στο εκάστοτε τηλεφωνικο κέντρο ειτε ΟΤΕ είτε HOL ειτε 4νετ.... Γιατι ουτε εγω θα σκιζόμουνα να το πω αλλιώς...και κανεις δεν θα το έκανε.... αν ηταν στην θέση τους....

Απαιτουμε την τέλεια εξυπηρέτηση γιατι την βλεπουμε πελάτες που πληρώνουν...ελα όμως που καποιος ανθρωπος πρεπει να μας λυσει το πρόβλημα και οχι το logo του OTE ή της Forthnet...

Δεν μπορω να εχω τέλεια εξυπηρέτηση απο τους πωλητες του ZARA ακόμα και αν εχω πρόβλημα.... Εκει πρεπει να κάνεις υπομονη.... Τέλεια εξυπηρέτηση για το πως ο καβάλος θα μου κάτσει τέλεια σε ενα κοστουμι μπορει να περιμένει κανεις όμως στο κατάστημα του ARMANI στο Μιλάνο...αλλα εκει το κοστουμι εχει 4000.....

Θέλω να πω να βαζουμε τα πράγματα στην σωστή τους διάσταση... Παντου θα εξυπηρετήθει κανεις και στο ZARA και στου ARMANI.... ο χρονος και η ποιότητα της εξυπηρέτησης αλλάζει αλλα αυτο θα το πληρώσεις....ειτε εμμεσα είτε άμμεσα....

Ο κόσμος πηγε στους εναλλακτικους ως ενα εμμεσο χαστουκι στον ΟΤΕ, για να γλυτώσει χρηματα και να πάρει καλυτερες ταχύτητες στο internet... τωρα οποιος περίμενε και εξυπηρετηση με πιστοποιήσεις ISO εεεε κακώς... αυτα δεν θα τα πουν ποτε στην διαφήμιση ειτε λέγεται εναλλακτικοι, ειτε LIDL, ειτε stockατζίδικα... εκει πας για τις τιμές, δεν πας για την εξυπηρέτηση.... υπαρχει και ο AB αλλα εκει το bluecheese κοστιζει πως να το κάνουμε... free market ειναι... Κανεις δεν ειναι τέλειος απλα εμεις επιλέγουμε τι ειμαστε διατεθειμένοι να θυσιάσουμε ή με τι μπορουμε να συμβιβαστουμε... αλλα θυσιες και συμβιβασμοι γινονται πάντου...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να "βάλεις τα πράγματα στην σωστή τους διάσταση" χωρίς να αναλώσεις ένα ολόκληρο post σε μία λέξη που χρησιμοποίησα και η οποία σε καμιά περίπτωση δεν αποτελεί το νόημα του δικού μου post.

Ουσιαστικά δεν απαντάς σε αυτά που γράφω. Να σου πω την αλήθεια δεν έχω καν ιδέα τι αναλύεις και γιατί το αναλύεις.

Link to comment
Share on other sites

Cool ρε συ! :p :flower:

Το ποστ δεν απευθύνεται σε εσένα προσωπικά... κουβέντα κάνουμε... απλα απο σένα πηρα την αφορμη να πω την δική μου αποψη πάνω στο θέμα "εξυπηρέτηση"....Γιατι ακουω συνέχεια οτι οι εναλλακτικοι ειναι για τον φουτσο στο θέμα της εξυπηρέτησης....

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο αυτο με τις διεθνεις κλησεις.....ολα τσαμπα ρε παιδι μου :) Εγω εχω μια αλλη απορια. Οταν βαλλεις το 2play εχω ακουσει οτι δεν μπορουν να σε παρουν τηλεφωνο π.χ. ενας φιλος σου εαν ο ιδιος δεν ειναι γραμμενος στην forthnet 2play. Ισχυει κατι τετοιο ή ειναι φημες;; Ενα παιδι που το εβαλε μου ειπε οτι δεν γινετε να σε καλεσουν αν δεν εχουν και αυτοι το ιδιο πακετο και φρικαρα γιατι εχω κανει αιτηση.... Περιμενω απαντησεις απο ατομα που εχουν βαλλει και το εχουν δοκιμασει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Παπ [Σήμερα, στις 20:42]

Ωραιο αυτο με τις διεθνεις κλησεις.....ολα τσαμπα ρε παιδι μου :) Εγω εχω μια αλλη απορια. Οταν βαλλεις το 2play εχω ακουσει οτι δεν μπορουν να σε παρουν τηλεφωνο π.χ. ενας φιλος σου εαν ο ιδιος δεν ειναι γραμμενος στην forthnet 2play. Ισχυει κατι τετοιο ή ειναι φημες;; Ενα παιδι που το εβαλε μου ειπε οτι δεν γινετε να σε καλεσουν αν δεν εχουν και αυτοι το ιδιο πακετο και φρικαρα γιατι εχω κανει αιτηση.... Περιμενω απαντησεις απο ατομα που εχουν βαλλει και το εχουν δοκιμασει.

Ωραίο ωραίο!! :laughing: :laughing: :hehe: :hehe:

Οχι δεν ισχύει κάτι τέτοιο ρε συ.... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.