Jump to content



Μια μικρη ερωτηση περι του Q6600


Melkon

Recommended Posts

Μπορει καποιος να μου πει αν το προγραμμα της Asus για BIOS update ειναι αξιοπιστο και αν μπορει καποιος να μου δωσει λινκ με τις εξηγησεις των ρυθμισεων στο bios?

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις οταν τον ανεβαζω στα 2538 με 282fsb και μεσα απο BIOS του δινω 1.250 στο Cpuz μου δειχνει 1,216 τι ειναι τουτο?

Edit:Οταν τρεχω pprime95 πευτει στα 1,192-1,200!

Edit2: ρε σεις στην P5K premium ποια ειναι η επιλογη για τον διερετη γιατι με τον αυτοματο που μου βαζει στα 2538 τις μνημες τις παει 352!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Melkon

του δινω 2,500 στο Cpuz μου δειχνει 1,216 τι ειναι τουτο?

Tι είναι το 2.500 που του δίνεις? Και που σου δείχνει 1.216...???

Γιατί αν μιλάς για ρεύμα, με 2.500, θα τον κάψεις σε χρόνο dt....

Link to comment
Share on other sites

Πωπω και τρομαξα οντος μεσα απο τα bios του δινω Vcore 1.2500v ενω οταν μπαινω στα win και βλεπω το cpuz μου λεει Vcore 1.192 και παει μεχρι τα 1.2000! το μπορει να ειναι?(ευχομαι οχι vdroop)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως τον q6600 (G0 revision , με το ιδιο VID) , τον εχω στα 400x8 με 1.2625v απο το bios ( το cpu-z δειχνει 1.240v πραγματικα).

Δοκιμασε το και αν θελεις πες μας τι θερμοκρασιες εχεις σε idle και σε prime test.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες σημερα εκανα το εξης: Εβαλα τον cpu 400*8 στα 3,2 με vcore στα 1,300 αλλα πραγματικο το εκανα 1,280 με την ρυθμιση cpu voltage damper. Mια χαρα, το super pi το εβγαζε μια χαρα,ετρεξα crysis που οπως εχω διαβασει ειναι το υπετατο bench οπου πηγε μια χαρα χωρις blucreens ουτε τπτ εκτος απο ενα μικρο προβλημα,σε μη τακτα διαστηματα εκνα κατι σαν παραμορφωσεις στον ηχο τι μπορει να ειναι ρε παιδες?? θα δοκιμασω να τρεξω και COD4 και θα δουμε.

EDIT:λετε να κατεβασω vcore? και κατι αλλο τι ειναο το cpu voltagereference & το cpu voltage damper?υποψην ολες τις αλλες ρυθμισεις τις εχω στα auto.

EDIT2:αλλο προγραμμα εκος απο το memtest για να τεσταρω τις μνημες??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.