Jump to content



Ποιο είναι το αγαπημένο σας αλκοολούχο ποτό;;;[18+ ONLY.]


LevelOne

Recommended Posts

Επειδή τα τσίπουρα στην πλειοψηφία τους τα φτιάχνουν παράλληλα με κρασί, δεν ειναι και οτι καλύτερο. Μου φέρανε να δοκιμάσω dedicated τσίπουρο απο σταφύλι Ζαμπέλα 20 βαθμών και είναι σημαντικά καλύτερο απο τα random Τσιλιλή κλπ.

Αν πετύχετε πουθενά, πάρτε για την εμπειρία. Δεν είμαι τσιπουράκιας αλλα αυτό ήταν συμπαθέστατο αν και είχε την δύναμη μιας μικρής θερμοβαρικής βόμβας. :p

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον βρήκαμε γιατί ξετρελάθηκες. Καλή αρχή! :p

Σαν Βολιώτης προτείνω αυτό του Αποστολάκη πάντως.

Εδώ στην Αθήνα παίρνω βιολογικό Νάξου.

Απο συσκευασμένο , τσίμπα το "Τυρνάβου".

Πιο αυθεντικό.

Το χειρότερο για μένα είναι το Βρυσσά, δεν ένιωσα καμιά γεύση.

Αν και γενικότερα, απο εμπορικά , μην περιμένεις και πολλά.

Στο Βόλο , καλό χύμα έχει αυτός στα "Φιλαράκια" αλλά οι μεζέδες του μέτριοι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

**NSFW Warning**

Home - gspirits1s Webseite!

Και από το FAQ:


1. Is it true that[B] the whole content of the bottle ran over the breasts of the model[/B]?
G-Spirits: Yes, indeed! It΄s not just a marketing gag.

2. The first G-Spirit collection is limited to 5000 bottles per spirit, so 2500 liters run over the breasts of the model?
G-Spirits: No, 2500 liters all at once are too much. We produce smaller quantities, on demand we make new appointments with our models.

3. You aren't going to have problems with the public health department, are you?
G-Spirits: Of course not. Obviously we conform to their requirements, and ensure not to break any of the food- or consumer protection laws. We pay high attention to an hygienic filling process, furthermore medical personnel is present to verify everything is in order.

όχι ότι το ξέρω το ποτό, αλλά έτυχε να με λινκάρουν στην σελίδα :p

Έγινε επεξεργασία από tragikos
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Η μεγάλη στιγμή πλησιάζει. Την Κυριακή έχω καζάνι. 7-8 ίσως και παραπάνω καζανιές.

Φέτος και μόνο νιώθω τόση περηφάνεια για τον κόπο μου που απέδωσε, σε πρώτη φάση πολλούς βαθμούς της κλίμακας μπωμέ. Πείτε ρομαντικό τρόμπα αλλά σα να βλέπω τον προπάππου μου εκεί ψηλά να με βλέπει και να χαίρεται που έκανα μια δυνατή αρχή, μιας και όλη την φροντίδα του αμπελιου που διάλεξα για ρακή την ανέλαβα σχεδόν ολοκληρωτικά μόνος πέρα από την οικονομική συνδρομή του πατέρα μου στο λίπασμα.

Τα κλήματα είναι εξ ολοκλήρου κοτσιφάλι και όχι κάποιο επιτραπέζιο που κάνει την τοπ ρακή, αλλά ταυτόχρονα είναι και παράνομο να καζανιάσεις.

Καλά όλα αυτά αλλά η τελική κρίση θα έρθει όταν βγει η πρώτη παρτίδα στα 17,8 μπωμέ ακριβώς και τη δοκιμάσω.

Λεφτά δε θα βγουν, ίσως καμιά 200άρα ευρώ για ένα χρόνο και αυτά ίσως πάνε πάλι στο αμπέλι, αλλά δε με νοιάζει. Ο πλούτος της φύσης και η συγκίνηση που μου προσφέρεται δεν αγοράζεται με χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Η μεγάλη στιγμή πλησιάζει. Την Κυριακή έχω καζάνι. 7-8 ίσως και παραπάνω καζανιές.

Φέτος και μόνο νιώθω τόση περηφάνεια για τον κόπο μου που απέδωσε, σε πρώτη φάση πολλούς βαθμούς της κλίμακας μπωμέ. Πείτε ρομαντικό τρόμπα αλλά σα να βλέπω τον προπάππου μου εκεί ψηλά να με βλέπει και να χαίρεται που έκανα μια δυνατή αρχή, μιας και όλη την φροντίδα του αμπελιου που διάλεξα για ρακή την ανέλαβα σχεδόν ολοκληρωτικά μόνος πέρα από την οικονομική συνδρομή του πατέρα μου στο λίπασμα.

Τα κλήματα είναι εξ ολοκλήρου κοτσιφάλι και όχι κάποιο επιτραπέζιο που κάνει την τοπ ρακή, αλλά ταυτόχρονα είναι και παράνομο να καζανιάσεις.

Καλά όλα αυτά αλλά η τελική κρίση θα έρθει όταν βγει η πρώτη παρτίδα στα 17,8 μπωμέ ακριβώς και τη δοκιμάσω.

Λεφτά δε θα βγουν, ίσως καμιά 200άρα ευρώ για ένα χρόνο και αυτά ίσως πάνε πάλι στο αμπέλι, αλλά δε με νοιάζει. Ο πλούτος της φύσης και η συγκίνηση που μου προσφέρεται δεν αγοράζεται με χρήματα.

στείλε μου κανα λίτρο με το κτελ. και σου στέλνω γλυκά ! χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

στείλε μου κανα λίτρο με το κτελ. και σου στέλνω γλυκά ! χαχαχα

Επιτέλους μια σοβαρή προσφορά...

EDIT Βασικά πες μου πόσα λίτρα θες και μια μερα θα κανονίσουμε εκτός ωραρίου λειτουργίας να κάνω RAID

Έγινε επεξεργασία από bezdim
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.