Jump to content



8800 GTS Απορια...


Thanos123

Recommended Posts

Καλησπερες :D

Καταρχας να ευχηθω καλη χρονια σε ολους!Με υγεια και ευτηχεια!

Στο θεμα μας τορα :p

Σκευτομαι να προχορησω στην αγορα μιας 8800GTS 512 με G92.Απ οτι βλεπω η καρτα ειναι PCI-E 2.0.Η motherboard μου ειναι η Gigabyte P35-DQ6 με PCI-E 1.0.Εδω ειναι η απορεια μου...Η καρτα θα ειναι οκ?Καταλαβενω οτι θα εχει λιγοτερο bandwith εξετειας του PCI-E 1.0 αλλα κατα τα αλλα η καρτα θα πεζει..?

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD

Την συγκεκριμένη μητρική δεν την έχω δει καθόλου, αλλά σε Abit με το p35 επίσης έπαιξε μια χαρά.

Οποτε..."λογικα" θα παιζει και στην δικια mobo...Σε περιπτωση που δεν παiζει...μπορω να την επιστρεπσω με δικαιολογια οτι δεν υποστηριζετε απο το motherboard μου η θα με αρχησουν στης κλοτσες? :D

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπαν, υπάρχει συμβατότητα pcie1/pcie2 είτε απο την m/b, είτε απο την VGA

Αρχική απάντηση από Thanos123 [Σήμερα, στις 17:51]

?Καταλαβενω οτι θα εχει λιγοτερο bandwith εξετειας του PCI-E 1.0

και αυτό πρακτικά μπορει να μην λέει και τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Thanos123

Οποτε..."λογικα" θα παιζει και στην δικια mobo...Σε περιπτωση που δεν παiζει...μπορω να την επιστρεπσω με δικαιολογια οτι δεν υποστηριζετε απο το motherboard μου η θα με αρχησουν στης κλοτσες? :D

Κλοτσες!!!!!:p :P :hehe: :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.