Jump to content



Παιδια ΙΝΤΙΓΚΟ


xristina83

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ea6gka

δεν ξερω αν ειμαι παιδι ιντιγκο αλλα γκαντεμης ειμαι στανταρ. 1995 θεσνικη με φιλο περπατουσαμε στο λιμανι αναμεσα δικαστηρια και βαρδαρη , και οπως ειμαστε σβηνει το φως απο τη λαμπα στο δρομο και πεταγονται 2 γυφτοι με τα fly και ετσι και μας πηραν τα 5.000 μας.

:rofl::hehe:

Mαλλον οι γυφτοι ηταν Indigo τοτε, μολις πλησιασαν εσβησε η λαμπα :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Απριλης 83 εδω

1η δημοτικου με ειχαν παρει για διανοητικα τεστ απο μια ειδικη επιτροπη απο το Υπουργειου ''οπως μας ειπαν''

επειδη ομως δεν τους γουσταρα γιατι με τραβαγαν με το ζορι να κανω τα τεστ απανταγα αρλουμπες και ευτυχως δεν με ξαναενοχλησαν.

επισης εχω 6 ''περιεργα''

1)εχω γυρω στα 10 χοντρα deja-vu το χρονο....σκηνικα δηλαδη που προκειται να συμβουν συνηθως καθημερινης ζωης.βλεπω συγκεκριμενες καταστασεις με συγκεκριμενες συνομιλιες....μια φορα σταματησα εναν στην παρεα και του ειπα ακριβως οτι θα ελεγε (2-3 προτασεις πιο κατω και με κοιταζε σα χανος)

2)μπορω να ματιαξω απιστευτα καποιον.....

3)μερικες φορες προβλεπω σεισμους.κυριως μεγαλους.

συνηθως Ελλαδα ή καποιον πολυ μεγαλο στο εξωτερικο.το καταλαβαινω οταν το προηγουμενο βραδυ ξυπναω χωρις λογο (δεν διψαω, δεν πειναω,δεν θελω πιπι και ουτε τρομαξα απο κατι)

μεχρι στιγμης αυτο εχει συμβει περιπου 10 φορες τα τελευταια 5 χρονια.

αλλες φορες δεν παιζει ξυπνημα.......και απλα μου φαινεται οτι κουνηθηκα λογω σεισμου

(οταν καμια φορα εχουμε υποταση)

και με τους 2 τροπους στο επομενο διαστημα 5-15 ωρων γινεται ενας σεισμος.

4)η σχεση μου με τις λαμπες και γενικα τα ηλεκτρονικα.

περναω με το αμαξι απο καπου και σβηνει για λιγο ή τρεμοπαιζει η λαμπα του δρομου που οταν την εβλεπα απο μακρια ηταν ενταξει.

εαν με θελετε για computer support καλυτερα να βρειτε κανεναν αλλον....

εκει που δουλευα ειχα πολυ φιλικες σχεσεις με το service area.....

(ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΑ BACKUP.....οχι ρε μλκα ΤΩΡΑ ΗΡΘΕΣ που θελω καθαρο Memtest.)

και αλλα τετοια ωραια.

ο αξιοτιμος Kopritae αλλα και αλλα μελη που του διαλεγα hardware μπορουν να σας τα επιβεβαιωσουν.

5) και για το τελος..........σκηνικο πριν 4 χρονια σαλονικη.μαζεμενοι παρεουλα σπιτι και παιζαμε monopoly.

βαρεθηκαμε και ξεκινησαμε τα ζαρια.

για πλακα και επειδη ξερουν τα παραπανω για μενα ξεκινησαν οι παραγγελιες......οχι αθροισμα....αλλα συγκεκριμενα νουμερα. 1-2, 4-6 κλπ...............

εριξα 9 παραγγελιες στη σειρα μεχρι που πονεσε το κεφαλι μου και σχεδον σωριαστηκα.

υπαρχει και σε βιντεο..........το οποιο ομως ακομα δεν εχω στα χερια μου.

:hehe:

Υ.Γ. περαν της πλακας ειτε ειμαι Indigo ειτε οχι δεν με απασχολησε και ουτε προκειται......απλα το βλεπω περισσοτερο ως κατι το αξιοπεριεργο που εχει την πλακα του.

Υ.Γ.πριν ξεκινησετε την καζουρα επαναλαμβανω οτι τα παραπανω ειναι αληθη και οτι δεν εχω σκοπο να ασχοληθω παραπανω με το θεμα.απλα να γελασουμε με το τι συμβαινει στο καθενα μας

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

Απριλης 83 εδω

1η δημοτικου με ειχαν παρει για διανοητικα τεστ απο μια ειδικη επιτροπη απο το Υπουργειου ''οπως μας ειπαν''

επειδη ομως δεν τους γουσταρα γιατι με τραβαγαν με το ζορι να κανω τα τεστ απανταγα αρλουμπες και ευτυχως δεν με ξαναενοχλησαν.

επισης εχω 6 ''περιεργα''

1)εχω γυρω στα 10 χοντρα deja-vu το χρονο....σκηνικα δηλαδη που προκειται να συμβουν συνηθως καθημερινης ζωης.βλεπω συγκεκριμενες καταστασεις με συγκεκριμενες συνομιλιες....μια φορα σταματησα εναν στην παρεα και του ειπα ακριβως οτι θα ελεγε (2-3 προτασεις πιο κατω και με κοιταζε σα χανος)

2)μπορω να ματιαξω απιστευτα καποιον.....

3)μερικες φορες προβλεπω σεισμους.κυριως μεγαλους.

συνηθως Ελλαδα ή καποιον πολυ μεγαλο στο εξωτερικο.το καταλαβαινω οταν το προηγουμενο βραδυ ξυπναω χωρις λογο (δεν διψαω, δεν πειναω,δεν θελω πιπι και ουτε τρομαξα απο κατι)

μεχρι στιγμης αυτο εχει συμβει περιπου 10 φορες τα τελευταια 5 χρονια.

αλλες φορες δεν παιζει ξυπνημα.......και απλα μου φαινεται οτι κουνηθηκα λογω σεισμου

(οταν καμια φορα εχουμε υποταση)

και με τους 2 τροπους στο επομενο διαστημα 5-15 ωρων γινεται ενας σεισμος.

4)η σχεση μου με τις λαμπες και γενικα τα ηλεκτρονικα.

περναω με το αμαξι απο καπου και σβηνει για λιγο ή τρεμοπαιζει η λαμπα του δρομου που οταν την εβλεπα απο μακρια ηταν ενταξει.

εαν με θελετε για computer support καλυτερα να βρειτε κανεναν αλλον....

εκει που δουλευα ειχα πολυ φιλικες σχεσεις με το service area.....

(ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΑ BACKUP.....οχι ρε μλκα ΤΩΡΑ ΗΡΘΕΣ που θελω καθαρο Memtest.)

και αλλα τετοια ωραια.

ο αξιοτιμος Kopritae αλλα και αλλα μελη που του διαλεγα hardware μπορουν να σας τα επιβεβαιωσουν.

5) και για το τελος..........σκηνικο πριν 4 χρονια σαλονικη.μαζεμενοι παρεουλα σπιτι και παιζαμε monopoly.

βαρεθηκαμε και ξεκινησαμε τα ζαρια.

για πλακα και επειδη ξερουν τα παραπανω για μενα ξεκινησαν οι παραγγελιες......οχι αθροισμα....αλλα συγκεκριμενα νουμερα. 1-2, 4-6 κλπ...............

εριξα 9 παραγγελιες στη σειρα μεχρι που πονεσε το κεφαλι μου και σχεδον σωριαστηκα.

υπαρχει και σε βιντεο..........το οποιο ομως ακομα δεν εχω στα χερια μου.

:hehe:

Υ.Γ. περαν της πλακας ειτε ειμαι Indigo ειτε οχι δεν με απασχολησε και ουτε προκειται......απλα το βλεπω περισσοτερο ως κατι το αξιοπεριεργο που εχει την πλακα του.

Υ.Γ.πριν ξεκινησετε την καζουρα επαναλαμβανω οτι τα παραπανω ειναι αληθη και οτι δεν εχω σκοπο να ασχοληθω παραπανω με το θεμα.απλα να γελασουμε με το τι συμβαινει στο καθενα μας

Μα το forume εδω δεν εχει σκοπο για να κοροιδεψουμε καποιον η να τοπαιξουμε ξερωλες......

Απλα οπως ειπες ειναι αξιοπεριεργο και προκαλει περιεργεια κ οταν εσυ δεν δινεις σημασια αλλα στο τονίζουνε οι αλλοι απλα καπου σου μπενουνε οι σκεψσεις....

Συχνα στη δουλεια οταν ερχεται καποιος πελατης με το που τον βλεπω ξερω τη θα ζητησει....περναει σαν εικονα απο μπροστα μου ολο το σκηνικο και τελικα στη συνεχεια γινεται και πραγματικότητα..........

Επισης εχω εντονη διεαισθηση.......σπανια με προδιδει το προαισθημα μου....αλλα δυστιχως συνηθως ειναι δυσαρεστα τα γεγονοτα........

ΥΓ: Οσο για λαμπες ειναι η αληθεια δεν παρατηρησα κατι τετοιο νωμιζω δεν με φοβουναται .... :p

ΥΓ: Μια φορα βλεπαμε τη κληρωση του τζοκερ κ ελεγα τους αριθμους ενα ενα κ εβγαιναν ητανε οτι χειροτερο ........

YΓ: Οπως και να εχει ουτε εμενα με νιαζει να εχω ενα παρατσουκλι ΄'ιντιγκο' γιατι δεν αλλαζει κατι ειμαι αυτο που ειμαι και αυτη τηα εξακουλουθω να ειμαι........

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

θα σου λεγα να βρεθουμε να ανταλλαξουμε αποψεις πανω στο θεμα αλλα μου πεφτεις λιγο μακρια:p

χμ δεν ειναι κακη ιδεα γιατι κανεις δεν με καταλαβαινει γενικα λες εσυ να με καταλαβεις ? :p

Yg: σιγα το μακρια ενα τσιγαρο δρομος ειναι :)

καλα παρε πακετο :p

Link to comment
Share on other sites

εαν πεταχτει κανενα παλιοπαιδο απο κατω και σου πει οτι εγω ολες τις καταλαβαινω μην τον ακους:hehe:

ενα μσν παντως δεν κοστιζει...ασε που δεν καπνιζω κιολας:p

msn με μηνυμα...οχι εδω......θα κανεις μεγαλο λαθος:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

3)δεν διψαω, δεν πειναω,δεν θελω πιπι και ουτε τρομαξα απο κατι)

μας

χμ νωμιζα δεν φοβασαι τιποτα αλλα μαλλον εκανα λαθος :whistling μαλλον φοβασαι-τρομαζεις την αποσταση...... :p

ναι το msn δεν κοστίζει τιποτα αλλα κανονισε μολις σε κανω add να μαβρισει η οθονη μου¨:p

οσο που δεν καπνιζεις καιρος να το αρχισεις :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

Εγώ όλες τις καταλαβαίνω....:hehe:

Γιώργο, εγώ θα πεταχτώ το επόμενο Σουκού μέχρι αλεξανδρούπολη για να στρώσω το αμάξι μου..λές να πάμε μαζί? :hehe:

Έκανες λάθος ...:hehe:

δεν ειναι κακη ιδεα ελατε............μεχρι να μαθετε ομως την πολη θα οδηγαω εγω δεν νωμιζω να φοβασται την ταχητητα.........παμε και εδουραδα αν θελετε :p

χμ ειτε παντως πεταχτεις κ μυ πεις με καταλαβενεις δεν με πειθεις δεν μ αρεσουνε τα λογια μ αρεσουνε οι πραξεις παντα πρωτημουσα τα ματθηματικα απο τα θεωρητικα :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xristina83 [Σήμερα, στις 19:28]

Επισης εχω εντονη διεαισθηση.......σπανια με προδιδει το προαισθημα μου....αλλα δυστιχως συνηθως ειναι δυσαρεστα τα γεγονοτα......

Καλα ειπες τωρα την μαγική κουβέντα...

Ενα προχειρο παράδειγμα οσον αφορα το σεισμο που εγινε σημερα το πρωι...

ΧΤΕΣ το πρωι δοκιμασα να κανω τεχνητές δονήσεις με τα χερια στο γραφειο μου (custom made) για να δω τι θα γινοτανε εαν εκανε δυνατο σεισμο..... τι θα κουνιοτανε, αν η οθόνη θα ειχε ταλαντώσεις, αν θα επεφταν τα ακουστικα, αν θα μετακινουνταν τα ηχεια κτλ... Και ολα αυτα γιατι το Σαββατο το πρώτο ξυπνησα με μια διαισθηση οτι ενας σεισμος ειναι κοντα και οτι αυτην την φορα ΔΕΝ θα τον γλυτωνα....

Και λεω οτι ΔΕΝ θα το γλυτωνα γιατι ειμαι 29 χρονών... και αυτος ηταν ο πρώτος σοβαρος σεισμος που νιωθω, που ειμαι σε μέρος που γινεται και τον αντιλαμβάνομαι.... εχω μια περιεργη σχέση με τον σεισμο... οταν συμβαινει ΠΑΝΤΑ θα ειμαι σε ασφαλη μέρος που δεν γινεται αντιληπτος... και σημερα ηταν η πρωτη φορα λοιπον που ενιωσα κατι τοσο δυνατο και ουσιαστικα εζησα την εμπειρία του σεισμου....

Βέβαια γνωρίζω οτι το 99% του κοσμου θα σου πει οτι ειναι τυχαιο ή συμπτωση... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xristina83

............μεχρι να μαθετε ομως την πολη θα οδηγαω εγω δεν νωμιζω να φοβασται την ταχητητα........

Ρε Γιώργη, αυτή σίγουρα μας ξέρει...αλλιώς που το ξέρει αυτό?

Χριστίνα, μήπως μας κοροιδέυεις? :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

Ρε Γιώργη, αυτή σίγουρα μας ξέρει...αλλιώς που το ξέρει αυτό?

Χριστίνα, μήπως μας κοροιδέυεις? :p

α εγω δε τσελω τποτα :whistling :whistling ενα μικλο κολιτσι ειμαι :p

Link to comment
Share on other sites

Πέντε γενιές ίντιγκο

Μία από τις πιο γνωστές ερευνήτριες των φαινόμενων της Νέας Εποχής, είναι η κυρία Lori Johnson, που ασχολήθηκε με την ίντιγκο γενιά σχεδόν επιστημονικά και τη χώρισε σε πέντε κατηγορίες ανάλογα με τη χρονολογίαγέννησης των παιδιών.

Η ’λφα γενιά

Η πρώτη γενιά, η οποία ονομάστηκε ’λφα, περιλαμβάνει τα παιδιά πουγεννήθηκαν την περίοδο από το 1958 ως το 1968. Η αύρα τους είχε βαθύ γαλάζιο πράσινό - μοβ αποχρώσεις και ήταν κάτω από την επιρροή του μεταλλικού μπεζ που τους προστάτευε από τις εξωτερικές επιθέσεις και απότις υπερβολικές πρόωρες εξωτερικές του indigo δυναμικού τους.

Τα εξωτερικά πέπλα τις αύρας τις, βοηθήσαν και βοηθούν ακόμη αυτούς τους Λειτουργούς του Φωτός να προσαρμοσθούν στον τρόπο ζωής και ύπαρξηςτων υπόλοιπων συνανθρώπων τους, που δεν ανήκουν σ αυτή την ιδιαίτερη ομάδα που την ονομάσαμε indigo.

Από μικρό παιδιά ακόμη οι ’λφα είχαν μια αίσθηση ότι είναι διαφορετικοί, σαν να μην ανήκουν στον τόπο, στη χώρα ή στους γονείς που τους γέννησαν.. Οι λόγοι γι αυτή τη διαφορετικότητα ήταν πάντα ασαφείς και ποτέ δεν έβρισκαν μια ικανοποιητική εξήγηση. Μόλις ωρίμασαν νοητικά, αρκετάγια να μπορέσουν να φανούν τα χαρίσματα τους, είχαν και την εμπειρίατης «Σκοτεινής Νύχτας της Αφύπνισης». Για κάθε indigo γενιά αυτή η διαδικασία της αφύπνισης ξεκινάει γύρω στην ηλικία των 28 με 29 ετών καιδιαρκεί περίπου 7,5 χρόνια. Η «Σκοτεινή Νύχια της Αφύπνισης» είναι ηπερίοδος που μπορεί να είναι ιδιαίτερα δύσκολη, επειδή είναι η περίοδος τηςοριστικής επιστροφής του ατόμου στον Εαυτό του και στην αποστολή για τηνοποία τελικά βρίσκεται Εδώ και Τώρα. Αυτή η περίοδος είναι γεμάτη παγίδες, προβλήματα διάφορων ειδών, αρρώστιες, θανάτους των αγαπημένων ανθρώπων.. Για την ’λφα γενιά αυτή η περίοδος συνέπεσε από το 1986 μέχρι το 1996. Στην ηλικία των ώριμων τριάντα (37 - 39) ξεκινάει η ανάρρωση και η άνθιση των ψυχικών τους δυνατοτήτων. Μέχρι τότε το άτομο είχε αρκετόχρόνο να μάθει επιτέλους να εμπιστεύεται τις ψυχικές του δυνάμεις χωρίς να ξαφνιάζεται ή να προσπαθεί να μοιραστεί τις εμπειρίες του οπωσδήποτε με τουςάλλους. Εδώ μιλάμε για τις διάφορες εσωτερικές εμπειρίες του Ανοιχτού Νου (open mind) πoυ σημαίνει να έχει κανείς καθαρή διαίσθηση, δυνατή εσωτερική κατεύθυνση και επικοινωνία με τον πνευματικό κόσμο, αναγνώριση των σκέψεων, συναισθηματιών και προθέσεων των άλλων, κατανόηση των παράλληλωνεπιπέδων της πραγματικότητας, μια αληθινή επίγνωση για τη φύση του χρόνου, καθημερινές συγχρονικότητες (synchronicity) και πολλά άλλα χαρίσματα. Στηνηλικία των τριάντα ετών απελευθερώνονται συνήθως όλες οι θεραπευτικές δυνάμεις όλων των γενιών. Μπορούμε να καταλάβουμε λοιπόν γιατί το Ρέικι ανθίζει τα τελευταία χρόνια που η ’λφα indigo γενιά έχει περάσει στη δική της «ώχρα φάση», δηλαδή στη φάση της πλήρους αυτογνωσίας.

xm :whistling

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis [Σήμερα, στις 20:54]

@fragma

Η διαισθηση σου "πιανει" σε ρουλετα?

επιτηδες τα αποφευγω

δεν θελω να μπω στον πειρασμο να δοκιμασω να γλυκαθω και μετα δεν ξερω απο που να γλυτωσω;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.