Jump to content



Παιδια ΙΝΤΙΓΚΟ


xristina83

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από cptkoulis

Ειχε κανει μια εκπομπη ο Χαρδαβελας και ελεγε "σε λιγο θα σας πουμε τις ερωτησεις" και σε λιγο και και και...

Ειχε και μια μανα στο πανελ,που ειχε γεννησει κρυσταλικο παιδι!Καπου εκει το αλλαξα

Εχω ακουσει για την εκπομπη απο την αδερφη μου κ γυρναει κ μου λεει εσυ πρεπει να εισαι παιδι ιντιγκο :confused:

τις λεω τι ειμαι? :p

το πειρα στο χαβαλε και το ξεχασα.............

Πριν μερες στη δουλεια ειμουνα κ ηρθε μια κυρια κ εκει που μιλουσαμε μου πεταει εσυ εισαι παιδι ιντιγκο........Τι κοιταξα εγω καπως κ τελος παντων αυτη εχει ενα γιο ιντιγκο η ιδια ειναι ψυχολογος......... κ ετσι μου ηρθε να το ψαξω μπορεί να ακουγεται αστειο :p

αλλα λιγη ενημερωση δεν βλαπτει............. :)

Αρχική απάντηση από DJD

Αν έχετε όρεξη να διαβάζετε κι αν όταν περνάτε κάτω από λάμπες τρεμοπαίζουν τότε διαβάστε

http://en.wikipedia.org/wiki/Indigo_children

E κι ένα ερωτηματολόγιο να περάσει η ώρα:

http://www.okcupid.com/tests/take?testid=15353247772050256492

Λεω να κανουμε το ερωτηματολογιο

αλλα ολοι ιντιγκο θα βγουμε :p

Παντως σας ευχαριστω ολους ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

lolen :D:p

(παρενθεση πρωτη) οντως δεν ειναι φυλη, ισως κατηγορια ανθρωπων... αν αναγνωριστει στο ατομο και υπαρχουν πολλοι, σε μεγαλο επιπεδο διαφοροποιημενοι και ως προς την αποτελεσματικοτητα τους μεσα στην κοινωνια ισως να γινει.. ...βεβαια αναμφιβολο ειναι γενικα αν κανει καλο το στιγμα "φυλη"...

(παρενθεση β) το να λες kk οτι εχεις καταθλιψη και να αισθανεσαι υπερηφανος δηλωνοντας emo... ειναι pathetic... εχουν μυαλο αυτα τα παιδια ? :whistling ....

παντως χριστινα νομιζω θα συμφωνισεις οτι τα παιδια indigo θα εχουν σιγουρα προσφορο εδαφος σε βαθεις συναισθηματισμους και deep blues.. ιδιως αν δεν αναγνωριστουν σωστα..

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στην αρχή νόμιζα ότι ήμουν ίνδιγο παιδί, αλλά μόλις ενηλικιώθηκα, συνειδητοποίησα ότι μάλλον είμαι παιδί των γύρων και των σεφταλιών.

Μεγάλη η διαφορά πιστεύω και όσο μεγάλωνα, και όσο πιο κοντά σε χτυπητή και τζατζίκι βρισκόμουν, τόσο πιο έντονα ένιωθα την αλλαγή... :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD [Χθες, στις 23:49]

Αν έχετε όρεξη να διαβάζετε κι αν όταν περνάτε κάτω από λάμπες τρεμοπαίζουν τότε διαβάστε

http://en.wikipedia.org/wiki/Indigo_children

E κι ένα ερωτηματολόγιο να περάσει η ώρα:

http://www.okcupid.com/tests/take?testid=15353247772050256492

Θέλω να πιστευω οτι κάτι παιζει με τις ερωτήσεις γιατι το αποτέλεσμα ηταν 100% και οφειλω να ομολογήσω οτι με εβαλε σε σκέψεις...ευχαριστω?? :blink::whip:

Link to comment
Share on other sites

Δεστε ρα κάτι αντικομφορμιστές labιτες :hehe:

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 04:00]

Θέλω να πιστευω οτι κάτι παιζει με τις ερωτήσεις γιατι το αποτέλεσμα ηταν 100% και οφειλω να ομολογήσω οτι με εβαλε σε σκέψεις...ευχαριστω?? :blink::whip:

δλδ και στην παρακατω απαντησες YES?

49acf51e.jpg

ααα δεν μας τα λες καλά man :shifty::hehe:

Αρχική απάντηση από Chosen [Σήμερα, στις 03:45]

Κι εγώ στην αρχή νόμιζα ότι ήμουν ίνδιγο παιδί, αλλά μόλις ενηλικιώθηκα, συνειδητοποίησα ότι μάλλον είμαι παιδί των γύρων και των σεφταλιών.

Μεγάλη η διαφορά πιστεύω και όσο μεγάλωνα, και όσο πιο κοντά σε χτυπητή και τζατζίκι βρισκόμουν, τόσο πιο έντονα ένιωθα την αλλαγή... :(

:hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen

Κι εγώ στην αρχή νόμιζα ότι ήμουν ίνδιγο παιδί, αλλά μόλις ενηλικιώθηκα, συνειδητοποίησα ότι μάλλον είμαι παιδί των γύρων και των σεφταλιών.

Μεγάλη η διαφορά πιστεύω και όσο μεγάλωνα, και όσο πιο κοντά σε χτυπητή και τζατζίκι βρισκόμουν, τόσο πιο έντονα ένιωθα την αλλαγή... :(

:hehe:

-Is it done Yuri...?

-It has just began...!

56% εβγαλε το τεστ, παλι καλα... i feel normal :p

Link to comment
Share on other sites

Οι άνθρωποι κρίνονται από τα έργα τους. Ο Κόντογλου από τους πίνακες του, ο Καζαντζάκης από τα γραπτά του, ο Καρέλιν από τους αγώνες του, ο Αρμάνι από τα ρούχα του, κλπ κλπ.

Φρονώ ότι ανακαλύψεις τύπου ιντιγκο σκοπό έχουν να εξισώσουν κάποιους ατάλαντους με τους παραπάνω προικισμένους ανθρώπους.

Αλλιώς, αντί για ερωτηματολόγια, παράξτε έργο ρε ιντιγκο να το δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ [Σήμερα, στις 10:06]

Οι άνθρωποι κρίνονται από τα έργα τους. Ο Κόντογλου από τους πίνακες του, ο Καζαντζάκης από τα γραπτά του, ο Καρέλιν από τους αγώνες του, ο Αρμάνι από τα ρούχα του, κλπ κλπ.

Φρονώ ότι ανακαλύψεις τύπου ιντιγκο σκοπό έχουν να εξισώσουν κάποιους ατάλαντους με τους παραπάνω προικισμένους ανθρώπους.

Αλλιώς, αντί για ερωτηματολόγια, παράξτε έργο ρε ιντιγκο να το δούμε.

Σε αυτο συμφωνω, αν και δεν θελω να ειμαι απολυτος πραγματιστης, 100% μαζι σου.

Πιστευω ομως οτι το ταλεντο πρεπει παντα να αναγνωριζεται και να διαχειριζεται καταλληλα και οχι απλα να κατακρινεται ως τυχαρπαστη διαφορετικοτητα.

Τωρα αν καποιος θελει να πιστευει οτι ειναι διαφορετικος χωρις να μπορει να το αποδειξει σε κανεναν ποσο μαλλον στον εαυτο του, ε αυτος ειναι αξιος της μοιρας του.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ [Σήμερα, στις 08:06]

Οι άνθρωποι κρίνονται από τα έργα τους. Ο Κόντογλου από τους πίνακες του, ο Καζαντζάκης από τα γραπτά του, ο Καρέλιν από τους αγώνες του, ο Αρμάνι από τα ρούχα του, κλπ κλπ.

Φρονώ ότι ανακαλύψεις τύπου ιντιγκο σκοπό έχουν να εξισώσουν κάποιους ατάλαντους με τους παραπάνω προικισμένους ανθρώπους.

Αλλιώς, αντί για ερωτηματολόγια, παράξτε έργο ρε ιντιγκο να το δούμε.

Εγώ πάλι, φρονώ ότι είναι μία ακόμη πατατοθεωρία νεοεποχιτών, λιακουροειδών συγγραφέων, ψευδοεπιστημόνων ερευνητών κτλ. για νέο κύκλο κονόμας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι, φρονώ ότι επειδή μερικοι περασαν διπλα απο χριστουγεννιατικα λαμπακια,

που αναβοσβηνουν μόνα τους, μπερδευτηκαν.

Και είναι φυσικό,

γιατί μερικά άλλα δεν αναβοσβηνουν και προκαλειται συνγχηση.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω εγώ έγκυρες ερωτήσεις για να δεις αν είσαι παιδί ίντιγκο(γαλάζιο); Ορίστε μερικές.

1. Συνηθίζεται να ακούτε συχνά ερωτήσεις του τύπου "τα παιδιά του Ζεβεδαίου ποιόν είχαν πατέρα" σε συνεντεύξεις για το δημόσιο;---καθόλου, λίγο, συχνά, αρκετά συχνά, πάντοτε

2. Έχετε νιώσει ποτέ η αύρα σας να ασκεί κατευναστική επιρροή σε δημόσιους λειτουργούς που ανακαλύπτουν αυθαιρεσίες σας;--- καθόλου, λίγο, συχνά, αρκετά συχνά, πάντοτε

3. Σας αρέσουν τα βίτσια(όπως π.χ να ντύνεστε σκυλάκια ή γατούλες)

4.Έχετε μια απίστευτή ευκολία να καταπατάτε δασικές εκτάσεις;

5. Νιώθετε μεγάλη εμπιστοσύνη για συκεκριμένους εργολάβους που θεωρείται ότι το τσι τους ταιριάζει με το δικό σας;

6. Είστε φιλάνθρωπος; Θα δεχόσασταν π.χ να φιλοξενήσετε Ινδούς στο σπίτι σας;

Οι ερωτήσεις ισχύουν και για άλλου χρώματος παιδία. Εκείνα που γεννήθηκαν πριν το 80 και το 80 ήταν ενήλικες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem [Σήμερα, στις 08:45]

δλδ και στην παρακατω απαντησες YES?

49acf51e.jpg

ααα δεν μας τα λες καλά man :shifty::hehe:

Και ομως ρε συ DEM απάντησα NAI... εχουν γινει κατα καιρούς πολλα και διάφορα αλλα οταν ειμαι μόνος μου... :o πάντως και το σχετικο forum με εβαλε σε σκέψεις με αυτα που διάβασα....

μαλλον θα παιξω κανα COD4 για να συνέλθω...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειμαι παιδι ιντιγκο αλλα γκαντεμης ειμαι στανταρ. 1995 θεσνικη με φιλο περπατουσαμε στο λιμανι αναμεσα δικαστηρια και βαρδαρη , και οπως ειμαστε σβηνει το φως απο τη λαμπα στο δρομο και πεταγονται 2 γυφτοι με τα fly και ετσι και μας πηραν τα 5.000 μας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fotme

lolen :D:p

παντως χριστινα νομιζω θα συμφωνισεις οτι τα παιδια indigo θα εχουν σιγουρα προσφορο εδαφος σε βαθεις συναισθηματισμους και deep blues.. ιδιως αν δεν αναγνωριστουν σωστα..

Διβασα οτι ειναι πολυ συναισθηματικα και πολυ ευαισθητα............:innocent: Π.χ εγς δειχνω πολυ σκληρη δεν ειμαι γυναικουλα αλλα βλεπετε ειμαι κ ψαρακι κ ειμαι ευσαιθητη :p

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ

Οι άνθρωποι κρίνονται από τα έργα τους. Ο Κόντογλου από τους πίνακες του, ο Καζαντζάκης από τα γραπτά του, ο Καρέλιν από τους αγώνες του, ο Αρμάνι από τα ρούχα του, κλπ κλπ.

Φρονώ ότι ανακαλύψεις τύπου ιντιγκο σκοπό έχουν να εξισώσουν κάποιους ατάλαντους με τους παραπάνω προικισμένους ανθρώπους.

Αλλιώς, αντί για ερωτηματολόγια, παράξτε έργο ρε ιντιγκο να το δούμε.

Κ αν οντως ειμαι παιδι ιντιγκο .....Ξερεις τι εργο μπορω να πραξω? Π.χ ζωγραφιζω πολυ καλα οτι βλεπω μπορω να το κανω ..οταν διαβαζω προτρεχω ..ειμαι υπερκινιτικοτατο ατομο κ απο την αλλη να σας πω την αμρτια μου παιδια δεν εχω υπομονη καθολου :(

Αρχική απάντηση από Petrossortep

xristina καλύτερα να πας στο esoterica.gr για τέτοια θέματα. Δες όμως και τι γράφει το λεξικό των σκεπτικιστών http://www.skepdic.gr/Entries/Iota/indigo.htm

θα το δω........όπως εχω πολλα να δω ακομα..δυστιχως λογω δουλειας δεν εχω πολυ χρονο :(

Αρχική απάντηση από perp

Θέλω να πιστευω οτι κάτι παιζει με τις ερωτήσεις γιατι το αποτέλεσμα ηταν 100% και οφειλω να ομολογήσω οτι με εβαλε σε σκέψεις...ευχαριστω?? :blink::whip:

Δε ξερω εμενα δεν με πολυ πειθουνε οι ερωτησεις γιατι μου φαινεται ολοι τα ιδια θα απαντουσανε.......... Δεν θελω να το παιξω διαφορετικη η κατι αλλο :p

Απλα παιδια επειδη αρκετοι μου εχουνε πει ειμαι εκεινο ταδε.......... στο ξεκαρφωτο ειπα τουλαχιστον αν δω τι ειναι τα παδακια αυτα........... στο τελος θα βγαλουμε εμεις το ποριζμα ποιοι απο εμας ειμαστε ιντιγκο :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.