Jump to content



Thermaltake Tide Water VGA liquid cooling


Recommended Posts

  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Είμαι καινούργιος χρήστης στο Forum και επειδή έχω παραγγείλει και εγώ το TIDE Water της Thermaltake, μπορείτε να μου πείτε πως θα ζητήσω ή που μπορώ να βρώ αλφαδολάστιχο για αυτή την κάρτα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είμαι καινούργιος χρήστης στο Forum και επειδή έχω παραγγείλει και εγώ το TIDE Water της Thermaltake, μπορείτε να μου πείτε πως θα ζητήσω ή που μπορώ να βρώ αλφαδολάστιχο για αυτή την κάρτα?

Ευχαριστώ

Καλημέρα!

Το πιο σωστό είναι να βγάλεις το μπλοκ και να πας σε καταστήματα με υδραυλικά-σιδηρικά και να ψάξεις για κάτι που να ταιριάζει καλά.Αν δε μπορείς να βρεις πες μου να δω αν έχει ο σιδεράς και κανονίζουμε να σου στείλω.:T:

Link to comment
Share on other sites

:):):)Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου.Αυτό που θέλω είναι να αλλάξω το αλφαδολάστιχο με κάποιο άλλο μεγαλύτερο για να μπορέσω να βγάλω το Tide water εκτός case (HTPC) λόγο έλλειψης χώρου.Τι διάμετρο έχει το λάστιχο του?Μπορεί να μπεί άλλο block καλύτερο?Αν βγει το block λογικά θα πρέπει να ξαναγεμίσω το tank με υγρό?

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις

Link to comment
Share on other sites

Το μπλοκ είναι πολύ καλό για το tide water,δεν χρειάζεται και δεν μπορεί να αξιοποιήσει κάποιο καλύτερο λόγω αντλίας.Το λάστιχό του έχει διάμετρο 5.5mm εσωτερική.

Αν το υγρό το μαζέψεις κάπου μπορείς να το ξαναβάλεις μέσα, αλλά θα χρειαστεί συμπλήρωση αν βάλεις πιο μακριά λάστιχα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.